Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmejova dupka
#21
jas ako imah mapa nemase da gi pitam drugite za zmejova dupka a inace i jas go znam mestoto kade se naoga  pozz
Odgovori
#22
milin posto ne go znaes ako ti treba malce pomos  samo ja mosam da znaes tebe te maci nesto kasimi ako treba da ti pomognam kasi mose si na laslivo mesto poz
Odgovori
#23
bato jas sega ke ti kazaam toa mesto e do seloto nagarnovci kazimi dali e tamu pozzz i ako imas dokument ke go zavrseme pozz
Odgovori
#24
bratko mozes da se slikas i nemas vrska cuvajsi go moze ke ti treba nikogas so takvi kako tebe nesakam da gubam vreme
Odgovori
#25
ako si ti solku pameten so ne ides da gi izvades, oti ti si nemas pojma  za zmejova dupka  samo taka klopas kako prazna vodenica
Odgovori
#26
e so glupavi ne se zavrsuva rabota zato nikogas nema da gi najdete edisven sum sto go znam mestoto sam sum nemam so kogo ne se lutite sto taka more da vi kasam baram covek sto nekoj tacno znae a sam vise nemam hrabrost i ne e lesno kasete kaj se parite ako znaete ili mapa ili sto znete mislam nemate vrska samo imate slusnato i sakate lesno da dojdete treba mnogo opinci da skinete za da najdete poz
Odgovori
#27
U pravu si sam covek nije za tuj rabotu!u smokovu duvku  [uSrbiju] je poginulo sto se zna devet duse do sad.Malo podalje od tojstrasno mesto  poginuse dva brata sto dojdose iz Bugarsku isece gi dole nesto kako krastavicu! Iskreni i posteni ljudi su pravo bogatstvo  samo kam gi ?iskren prijatelj je svetinja samo kam ga?
Odgovori
#28
jas znam se sto se bara za zmejova dupka  bes mapa jas u pesterata ne flevam
Odgovori
#29
U pravu si  za to sto rece.Ama ima jos nesto.Ajduci ne samo sto klesase lazni  znaci nego i premestase pare a mnoge i prenesose na druga mesta!To nisu radili slucajno .Sigurno su planovi provaljeni i oni sto pretekose
Odgovori
#30
1910-1912 godinu zaklese se da ce da premeste pare na druga mesta.Gde nisu stigli i imali sa drugo sa nozevi su kopali pare i premestali.To je sve zapisano u knigu sa planovi i jedno vreme je bilo u crkvu...Sada je kod jednog coveka veci deo a manji deo mu je rodjak na prevaru uzeo.
Nisu stigli sve da premeste oni ali su zato njihovi potomci zavrsili posao a neki znaci su unisteni  da se nebi riznice od kraljevi pronasle!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)