Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmejova dupka
#41
zmejova dupka e vo makedonija i blizo seloto nagarnovci
Odgovori
#42
tacno vo makedonija e ama ke vi treba da skinete 50 opinci za da go najdes pozz
Odgovori
#43
Nije u Makedoniju. Izricito kaze se koje je selo u blizini. Znaci na granici Bugarska Srbija.Ovo je tacno.
Pozzzz
Odgovori
#44
POzdrav
eto da resimo i ovu dilemu . Posto je TEMA ovamo Zmajeva pecina . Medjutim mislimda smo malo zastranili i da mi pricamo o SMUKOVOJ pecini . To je neki zacarani krug u koji smo usli . Svi mi znamo da kad se radi o Smukovoj pecini trazimo mesto kod sela VLASI prema POGANOVSKOM MANASTIRU . E ako je rec o tome tu nema diskusije TO JE TU NEGDE , a GDE , pa da znam ne bih vam rekao . a za zmaja BIH BAS VOLEO da cujem AKO JE NEKA NOVA LEGENDA U PITANJU .
Odgovori
#45
Zdravo svima
Ocigledno mincicu nisi procitao sve postove . Tako se zove zbog uradjenog zmaja od srebra. Podatak kaze i gde se nalazi. Ja sam pomenuo da se smukove pecine nalaze na tri mesta. Da se ne ponavljam.Znaci postoji po podatku pecina u kojoj se nalazi pomenuta figura. Nije nikakva legenda.Postavicu uskoro plan unutra.
Pozzz
Odgovori
#46
Kosacu , nema tog zmaja na tom mestu sto ti mislis (mislim da ti mislis). Imam tu verziju za Tri cuke gde se pominju sela Dojkinci i Kopilovci . Ne znam ko je to smestio tamo i s kakvom namerom .Najverovatnije sto se na bugarskoj strani nalazi toponim Zabeka koji se pominje i u originalu .
Odgovori
#47
    Ne pominje se ni Dojkininci ni kopilovci ni ....Vec Lepo Srpsko selo pa kaze kada otvoris pecinu nacices devet stepenika ispod jednog ? ce se otvoriti druga pecina u kojoj se nalazi doticna figura.A da samo preciziramo za Dojkinci tu se nalazi svinjski kladenac pa alka pa smukova pecina koju si zamenio sa zmajevom.
Izricito za selo je cisto Srpki naziv.....
Pozzzz
Odgovori
#48
Ja imam ovu verziju na bugarskom gde se pominju sela Kopilovci i Dojkinci i koja  lici na tu na srpskom(koju takodje imam) koju ti pominjes samo sto umesto smuka stoji,,zmej''.Sve su to varijacije na istu temu. Niko ne zna gde se nalazi ta figura zmaja . Pogledaj moj post ,,Zabeka''.
Odgovori
#49
Nije Zabeka lose ti je napisano a i nije za zmajevu .Prepravi na ZBEG
Zmajeva se nalazi gde sada ovi ljudi rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ubise se od posla!!
Pozzz
Odgovori
#50
(01-05-2012, 10:15 PM)zlatar link Piše: no za zal las to ja znam ta zmejova dupka se raboti za u radovisko a ne na belasica

jas znam za zmejova pestera ima vnatre kamen(majka i dete gusnati) ako imate resija da kontaktirame
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)