Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmejova dupka
#31
U pravu si Himovicu sam se nemoze ali  kam ga covek iskren! Kazem znak dva dese nalaze i vise se  nejavljaju sve bi sami da uzmu.  Iskeni i verni drugari ima fala bogu ama mlogo malko.Ako sretnes jednoga za svoj vek bogat si covek!
Odgovori
#32
(05-05-2012, 04:20 PM)himovich link Piše: drugari mose me svakjate sto e rabota kasite sto znaete i sto moseme site da se uvarime kajsme i sto sme za zlatar eden komentar izazivas a nemas vrska kasi sto treba da ima do smukova dupka i togas zpori a sega nisto ne pravime drugar izatova nema resenie do sega i ne e najdeno ke vi treba mnogu opinci da skinete za da gi najdete verujte nemate sanci da znaete da ne se macite nese vo bugarija ni vo srbija vo grcka ni malce mose samo da zporite orginal e samo vo Makedonija se tuka babata cigankite oraci ite sedumte groba i samiot grob izgleda e rimski grob ne sum siguren i dvata vola na dve boi i pesteri kolku sakas i sto mosam sam ima uste vodenici po ime ne gi zna kako se vikat mislam ali uzunova ili drgi srnata orginalot isedumte tajniri i so cetrite kvacka so pilijna so sedum i so trinaeset da ne se macite na drugo mesto e  imitacija na kratko mestoto treba za tri dena voda i hrana da se nosi ako ne umiras verujte zatova ne se naogja lesno ne samo da izazivame i da zborime ot mene tolko drugari prv pat tolku da kasam sto znam samo sakam da vi pomognam mnogu citav komentari ot dosta drugari vo zabluda dosta mnogu poz
Ebre brate ,pa to sve e kud vaz u makedonia ,a ti ot dakle znaes da sa bas orginali teja  znaci koi gi znaes(BARAS)-sam kazes da nemas nikakvi papire,dokumenti.
Odgovori
#33
gi citaf komentarite nekoj mose svati nesto ve molam mose da gi citate moite komentari ot pocetak do kraj bez greska pa ke sfatite deka mnogu vreme se barat uste nese najdeni orginalot na nekoj mose da ne mue jasno i panika da ima verujte ve sakam site se macime mnogu vo sportot se fativme i nekoj ke napravi buna treba da razperete deka e vo Makedonija takva e srekjata sto tuka vo Makedonija e sve sto barate verujjte vi kasuvam da ne se macite da gi barate na moite komentari sto gi pisuvam nikoj tacno ne mi odgovori samo eden malce nesto pogodi mose ima slusnato nesto treba da znaeme tacno jas cabe go znam mestoto i sam sto mosam da zemam nekoj na gotovo i da me zafrkne i vie daste na moe mesto sto ke pravite nemam nisto prakja sve izgubiv znam deka so skener ili aparat dobar samo so kogo lasat zatova ne veruvam nikoj uste da vi kasam deka drugo postoi nesto tamu nema da spiete moram da trpam verujte mose mnogu glupavo ke ispadnam na komentarite samo sakam da vi pomogna na site znam kakoe  mose uste komentari ke slusame ot nekoj sto ne mue jasno samo malce osvestetese deka do serga nikoj tasno nema najdeno zosto uste se bara mora eden den sve na megdan da ispadne verujte samo vo gospot koj veruva i so cisto srce i ot srce za site poz
Odgovori
#34
Jes himovicu  sreca pa mi deda bese kovac  pa gleda kako se tocak prai i sina steza inace ostade kocija bez nov tocak.A sto se vrata tice sad je itako vrucina nekagi tako ....
Odgovori
#35
proveri gi privatnite poraki.pozdrav
Odgovori
#36
na drugarot da cita deka e orginal vo Makedonija mose da me prasa sto ne mu e jasno po ret i tacno ke ti kasam ako znaes tacno da prasas vo blan sum vo avgus  da odam i da vidis sto znaci klesana srna, i mecka klesana vo karpa sonce koga ja faka sveti ima uste mnogu ke gi stavam da gi vidite i ke se uverite pozz
Odgovori
#37
Zmajeva pecina
U njoj su ljudi napravili pravog zmaja od srebra ...
Tezak je 50 oke
Poganovo i zmajeva pecina nemaju veze...
Iz poganovski manastir se ide za.....Pa selo Zvonce pa brat i sestra .
A zmajeva pecina se nalazi u pirotski kraj...
Odgovori
#38
drugar vo pirotski kraj nema potreba da pide tamu gi nemate drugite raboti sto trepa da gi ima mnogu raboti gi ima milion posto ne tamo vo Makedonija se tacno poz
Odgovori
#39
Zanimljiva tema!
  Ko zna gde je Zmajeva pecina? 
  Kako zna da je to Zmajeva pecina?
  Gde se nalazi?(ne sekirajte se znam gde je)
Odgovorite!
    Makedonac ti kod tebe potrazi pecinu ispred koje su dva lava ( samo glave ) gledaju jedan u drugog!
Pozdrav  ;D
Odgovori
#40
taka so tebe ne se komentira treba da citat site da gi ucime poz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)