Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
devica
#51
Lazno predstavljanje pojedinaca sa Kosacevim imenom na forumu ponavlja se vec vise puta,
Jednom prilikom sam upozorio clanove al su te poruke izbrisane!

Odgovori
#52
Koliko vidim ti poznaješ KOSAČA ili kako kažesš poznavao si ga.. pošto je umro. Pa mi ti reci kako se on zove. E moj sinko koliko puta se istorija ponavlja  po godiNi 80. mislim da si mnogo zelen. Ako si iz Sokobanje nisi mogao da poznaješ ni Boru ni Tavariša ni Vukotu jer si mlad jedino ko je živ od tragača je Golub iz R.... a onaj sa rimom najjači , Željko....
Ostao si mi dužan da kažeš kako se zove kosač sa ovog foruma znaju ga tri čoveka.
ŠTO SE TIČE DEVICE CELA JE ODRAĐENA MNOGO ODAVNO. KOD DUGO POLJE NAĐI KLADENAC HAJDUČKI I ISPOD NJEGA NA TRI KORAKA NEČITKO PISMO .BOGOVO GUVNO NA DEVICI IMA MAGARE ISTEMOVANO BEZ SAMAR POGLEDAJ NA ...VIDEĆEŠ MAGARE SA SAMAR I KRST IZA NJEGA NA DVA PEDA..SVRAČJA PADINA PLANINA DEVICASELO SKROBNICA SVRAČJA PADINA U NJU IMA TRI VRTAČE U SREDNJU VRTAČU SVRAKA ISKOVANA NA KAMEN BEZ REPA NA 50 KORAKA VIDEĆEŠ ISKOVAN REP KOJI POKAZUJE NAJEDNO MESTO ODI DO NJEGA ....DVE DEVOJKE NOSE KOTARICU....DEVICA  DVA RIMSKA BUNARA....MESTO BELA DEVOJKA ...MESTO SV ĐORĐE I ĐAVOLJI VIR I NJIVA SA POSEJANE PARE. KRST SV JOVAN A NE CRKVA JER SAMO JE JEDNO SELO SLAVILO TO MIRO...ŠAKA ISKOVANA ,ZMIJA I KRST....ŠAKA SA ŠEST PRSTA TO JE BOGOVO.... STOPALO BOSO ČOVEČJE ISKOVANO...E sinko nađi nešto od ovoga pa ...ali nema ga kako kažeš KOSAČ
Odgovori
#53
lažno se nikada nisam predstavljao golube 77. godište
Dete moje ako poznaješ kosača reci! ako ne ne govori laži. ja svoju ip adresu nisam nikada menjao. lako se nađe pa tako admin zna. Ali više neću da odgovaram na provokacije i gluposti. AKO IMAŠ NEŠTO SMISLENIJE DA KAŽEŠ U VEZI OVE RABOTE ,RECI ILI PITAJ. VIŠE SAM ZABORAVIO NEGO  LI NEKO IMA ZNANJA. ZATO MALO POŠTOVANJA. Nekoliko puta sam se odjavljivao zbog sličnih ..Moji mi prijatelji kažu da mi naprave sajt pa tu da pišem i postavljam planove i da odgovaram jer ne žele da me gledaju kako se nerviram  a na kraju krajeva šta mi ovo treba ... Koliko vidim niko ne želi da uči misle imaju aparate i vide neku žvrljotinu ili pak trigonpmetrijski krst ili rim ili crkvene znakove pa ruši krstove ,crkve ali aparat ne može da nađe ono što ga nema.Malo je ostalo a sve povađenoali da se manem ja ćorava posla....
Odgovori
#54
Postovani Kosac,Amater1,na Devici od Skrobnice,Levovika,Citluka,D.Polja,N,Sela,Jezera,nema Crkva ili krst SV,JOVAN,vec samo Manastir,i danas se mesto zove Manastiriste,i na krstu pise MANASTIRISTE MANASTIR SV.JOVAN GLAVOSEK,Crkve ima,SV.NIKOLA,SV.STEFAN,SV.NIKOLA SV.DJORDJE,to je zasigurno...bila su dva magareta jedno sa samar jedno bez,ali to bez samar vise ne postoji...za svraku nisam nikad cuo,za devojke ne verujem da ih neko ziv zna,mesta koja znam su sledeca,ako neko ima podatke nek se javi ya saradnju,Capljinac,Rimski bunari,orlovo korito,orlov kamen,zdrelo,sastavci,crno trnje,kameniti kladanac,drencak,smrdan kladanac,popova livada,careva livada,mecka i mece,ledenica propast/ambis,rimska cesma,caske....ima i dosta znakova koji stoje,ali podataka ne,za svaki ynak posedujem fotografiju i video zapis.Pozdrav
Odgovori
#55
Moze li nam kolega "Kosac" objasniti odkud to da pise sa profile Amater1?
Odgovori
#56
Postoji krst miro sv. Jovan jedva sam ga pronasao . Lepo sam rekao samo jedno selo vise zaseok je slavio to Miro tu blizu je covecje stopalo boso. Odgovorno tvrdim da postoji.. sve je povadjeno, jedino je ostala najveca ostava koja je i bila najteza za otkrivanje..
Pozdrav
Odgovori
#57
Golube 77. godiste
da ti objasnim (amater1 mi je ustupio profil) to je jedan od tri coveka koji poznaje Kosaca
Odgovori
#58
Postovanje,moguce je,ali za taj krst sv.Jovan nisam cuo,moguce je da je  selo Skrobnica,ili Levovik,ako pricamo o Sokobanjskom delu Device,ako ne onda ne znam,Sokobanjski deo Device dobro poznajem
Odgovori
#59
Amater1
Kao prvo milija tovaris mi je komsija
Ratka iz selo rujevica znam
I sve ostale
A od tovarisevih spisa mogu da ti posaljem neki ako treba ili ces neku plocicu
A ko je Joca Bugarin sa na to mi odgovori
U ovom polslu nisam zelen kako kazes
Nego sam 4 generacija koja se bavi ovim HOBIJEM
OD MENE TOLIKO
Odgovori
#60
(09-06-2017, 10:11 PM)amater1 link Piše: to je jedan od tri coveka koji poznaje Kosaca
Valjda koji poznaje tebe jer ti si "Kosac" ili nisi?
Sa Kosacom sam bio u kontaktu oko jedne krupnije stvari za koji je bio veoma zainteresovan,
svi ostali "Kosaci" ne znaju o cemu je rec jer nisu pravi!
Ostaje na clanovima foruma da sami presude, necu se vise mesati u pricu oko famoznog Kosaca!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)