Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evo prijatelji i od mene jedan prost pi detektor
#71
Oko 1500-2000,ne znam tacno....sve komplet.
Odgovori
#72
zdravo luge moze li nekoj da mi dade pcb od  shemata na mifa . ima postaveno ama malce mi e nejasna.imam kupeni site komponenti samo pcb mi treba i da vidime dali ke proraboti ova cudo,posto sum nov i ova ke mi bide prv detektor ke ve molam za pomos.
Odgovori
#73
Pozdrav,

da li bi MC4558L odgovarao umjesto LM324?

I baterija, da li je dovoljna obična PP3 baterija od 9V, ili treba više snage? 8x1.5V AAA?

I o kakvom se zvučniku radi? Ili su u pitanju slušalice?
Odgovori
#74
(06-09-2014, 10:53 PM):-) link Piše: Pozdrav,

da li bi MC4558L odgovarao umjesto LM324?

I baterija, da li je dovoljna obična PP3 baterija od 9V, ili treba više snage? 8x1.5V AAA?

I o kakvom se zvučniku radi? Ili su u pitanju slušalice?


MC4558 je dvostruki operacioni pojacivac  a LM324 je cetvorostruki. Zamena ne moze
Obicna baterija od 9V bi odgovarala ako bi se koristile visoko omske slusalice ili zvucnik otpora 32 oma ili 100 oma.Ali je najbolje koristiti napajanje iz nekog akumulatora 9V - 12V / 470 - 1300 mA
Odgovori
#75
(07-09-2014, 09:12 PM)relco link Piše: MC4558 je dvostruki operacioni pojacivac  a LM324 je cetvorostruki. Zamena ne moze
Obicna baterija od 9V bi odgovarala ako bi se koristile visoko omske slusalice ili zvucnik otpora 32 oma ili 100 oma.Ali je najbolje koristiti napajanje iz nekog akumulatora 9V - 12V / 470 - 1300 mA

Pa znam da je dvostruki, ali zar se ne koriste samo 2 op-ampa sa ovog quad op-ampa?

Naravno, ja planiram da dizajniram svoju pločicu, da je prilagodim svojoj kutiji, i zanima me da li su karakteristike ovog op-ampa dovoljno dobre, jer se iskreno baš i ne razumijem u iste.

I hvala na odgovoru Smile Jedva čekam da probam ovo.
Odgovori
#76
(08-09-2014, 08:44 AM):-) link Piše: Pa znam da je dvostruki, ali zar se ne koriste samo 2 op-ampa sa ovog quad op-ampa?

Naravno, ja planiram da dizajniram svoju pločicu, da je prilagodim svojoj kutiji, i zanima me da li su karakteristike ovog op-ampa dovoljno dobre, jer se iskreno baš i ne razumijem u iste.

I hvala na odgovoru Smile Jedva čekam da probam ovo.

Naravno da je tvoje pitanje kako sam razumeo  "da li bi MC4558L odgovarao umjesto LM324?" i odgovor je da su kao eto i sam primecujes to dva razlicita integralca.Ali uz doradu i prepravku ploce se moze to uraditi.Jedino je steta sto mifa i tragac89 tvrde da ima nekih neispravnosti a ne kazu nista o tome.
Tema kad se postavlja razumljivo je da nema nikakvih tajni,jedino ako se slucajno desi neki propust u izlaganju i objasnjenju konstrukcije.
Odgovori
#77
Da li je neko pravio ovaj detektor sa tri operaciona pojačavača? I da li je bolja detekcija sa tri op amp?
Odgovori
#78
Nov sam na forumu i ovo je moja prva poruka. Resio sam da napravim ovaj prosti pi detektor metala sa TL072 kolom. Potrebna mi je mala pomoc. Neke komponente nisu oznacene a ima i razlicitih vrednosti, postavljam sliku na kojoj se vidi sta me buni. Takodje mi treba i crno bela slika ploce za termo transver postupak, obradio sam jednu od ove zelene brisajuci komponente i natpise ali nije bas idealno ispalo.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#79
A ovo je slika ploce koju sam preradio u paintu, nije lose mada mozda ima nko original ko je pravio detektor


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#80
Evo jos jedne seme koju sam nasao na netu u vezi pirat detektora sa kolom TL072, sve komponente su lepo oznacene. Treba mi potvrda od nekog ko se razume dali je sema dobra i ako jeste mogli bi na dalje da se pozivamo na oznake komponenti sa nje posto su sve lepo i pregledno oznacene.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)