Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evo prijatelji i od mene jedan prost pi detektor
#61
Ima tu vise gresaka, ispravicu relcovu semu, samo da se oslobodim obaveza u radnji.
Pozdrav za kolege....
Odgovori
#62
(09-06-2014, 09:52 PM)tragac89 link Piše: Ja sam napravio novi,po mifinoj semi i proradio je.
Sto se tice tvoje seme relco nije dobra. Uopste nozice nisu dobro povezane na ovaj LM324 tako da bi to trebalo da se ispravi i da znaju ljudi da ne rade po toj semi.
Ostavicu fotografiju ovog integrisanog kola i videces gde si pogresio.  Smile


Pozdrav tragac87.Posto je mifa postavio temu ovog detektora ja nisam hteo nicim da je pokvarim.Samo sam preglednije nacrtao shemu i plocu ne obaziruci se u detalje da li ima gresaka.Napominjem da to nije moja shema i ploca,nego je sa jednog ruskog foruma.Meni ne treba da se kaze kako izgleda konfiguracija ili crtez nekog integralca jer to dobro znam.Evo nekoliko slika sa tog i ovog foruma gde sam snimio i obradio ne obaziruci se da li ima gresaka.Uradicu ovaj detektor bas po mojoj obradi sheme i ploce da vidim da li zaista detektor radi ili ne.
IMG]http://i60.tinypic.com/xfx6jl.jpg[/IMG]
[Slika: 2uos4yt.jpg]
[Slika: afetlx.jpg]
[Slika: 4gvo3.jpg]
Odgovori
#63
Sve je to uredu relco,ali na ovaj LM324 se ne vezuje isto kao na ovaj ruski UD2.A na tvojoj semi je povezano isto kao na ruskoj.U tome je tvoje greska.
Bitno je da se to ispravi kako neko u buduce ne bi pravio nesto neispravno,nista drugo  Wink
Odgovori
#64
Pa da jeste da je vezan kao na ruskoj shemi.Ja sam to video ali nisam zeleo da to prepravljam.Jedino sam pogresio u obelezavanju pina 5 i 6,gde treba zameniti samo brojeve.A kao sto je i mifa postavio shemu sa TL062 dvostrukim operacionim pojacivacem isto je vezano kao i na ruskoj shemi sa cetvorostrukim pojacivacem.Nije lose da mifa kaze gde ima jos gresaka.Znaci da se razumemo jos jedanput napominjem da ovo nije moja shema i nisam je ja izmislio,samo sam jasnije i preglednije to nacrtao kao i plocu detektora.
Inace da dodam za tranzistor T3 na ruskoj shemi kao i mifinoj gde je vezan zvucnik u kolu kolektora,ton nece biti tobar.Bice nestabilan i slab.Zvucnik treba vezati u kolu emitora.
Odgovori
#65
Evo i ruske sheme detektora
[Slika: xfx6jl.jpg]
Odgovori
#66
Ma jasno je da ta ruska sema radi,ali ne mozes da uzmes oznaku LM324 i samo zalepis preko ove seme,ja o tome pricam.  Smile Nije isti raspored nozica.
Odgovori
#67
tragac89.Evo da vidis da uz male izmene moze da se upotrebi LM324.Samo sto to ranije nisam hteo da radim da tema ne ode u drugom smeru.Ako ti i mifa tvrdite da jos nesto nije u redu,nacrtajte,postavite i objasnite o cemu se radi.
[Slika: sqkug6.jpg]
[Slika: 1hqg7c.jpg]
Odgovori
#68
Nisam ja ni rekao da ne moze da se upotrebi LM324,samo sam napisao da ako bi koristio LM324 mora drugacije da se poveze nego sto je povezano na ruskoj semi.
Odgovori
#69
Evo ja da javim rezultate koje sam postigao.

Sklopio sam sve i testirao ovaj detektor,a rezultati su sledeci:

5 dinara - 22cm
1 dinar  - 15cm

Ja mislim da je to sasvim zadovoljavajuce za pocetak  Smile
I jos nesto,na jednom sajtu sam procitao da se detekcija malo povecava kad je nesto u zemlji,a kao obrazlozenje je magnetno polje zemlje.Interesuje me koliko je to tacno  Smile
Odgovori
#70
pozdrav svima.tragac kolko te je izasao,okvirno ceo detektor?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)