Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legenda o Pop Martinu
ulaz je zatvoren sa plocu ima na nju alka razbi nju i ajde u rimski grad pobede vidi 1 magazu ona je puna sa dukati one su ajducke drustvene pare a tu ima jos tri magaze trazi plan ja ovolko zna i kaza od ove neka kaze martin i cato marko a ja viljok vise neznam a za ova ti se kunem nema vise opis ni prepis nije davo martin i cata marko i mirko vodj tisic i alija uzunovic
Odgovori
kada idesh putem za izvor bela voda ,... pa preko barljiva mocurliva livada preko sedam basamaka pa malo nagore ugledash tri cuke i tako dalje
Pozz
Odgovori
Shta dalje ljudi ima li znaci nishani i tako dalje Wink
Pozz
Odgovori
Imam dugogodisnjeg prijatelja iz poganova doduse to je malo stariji gospodin i to sto ste naveli isto je i meni pricao ali takodje je spomenuo da je do dana danasnjeg u smokovu rupu usao i preziveo samo jedan covek ali ne zadugo jer cim je izasao nije mopao da prica i posle 2 meseca bezuspesnog oporavka sisao je opet i  opet izasao i tu pored nje umro...
Odgovori
Pozdrav svima ovo je moj prvi post na ovom forumu dopala mi se prica o "smuku" pa sam se i registrovao , e sad mozda sam mlad i glup ali ako su ove price tacne i textovi koje ste napisali ovde ulaz u pecinu se nalazi tacno iza manastira i prst pokazuje pravi put.Po meni na slikama od ranije jasno se vide dva ulaza na steni od kojih je jedan zatvoren a iznad jednog stoi veliki "+". Ovo su slike sa interneta i citat koji mi je probudio mastu.Pogledaj te pa mi recite ako sam pogodio mesto meni 2% i od tih para kupujem detektor. Smile 

Evo i slika:


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
zanimljivo ???
Odgovori
Ako neko bude isao da proveri neka slika bolje ovaj predeo pozadi(stena iza manastira), a ako bude resio da ulazi u pecinu(ako je ima tu) nek ne ide dublje od par koraka unutra jel ako su opet price tacne mehanizam "smuk" je velike verovatnoce u dobrom stanju posto se pominje tezina kamenova i lanac verovatno je u pitanju kontra teg od recimo 50 -100 kg opet naravno ako su price tacne.Ima resenje i za "smuka" kako da se iskljuci al cek da vidimo dal je to ta pecina. Nadam se da ce ovo ako je ista od ovoga tacno pomoci nekome.
Odgovori
Moje je misljenje da je sir nemoguce da bilo koj mehanizam duze od 200leta moze da bude ispravan jer bi to bila naucna fantastika po najvise sto se iz tog doba nisu dicili kvalitetnim materialom sto se tice konstrukcije ili metala.....znam lika koji je u pecini naso puske iz 18-19veka i to lepo umotane u kozu i van domasaja vlage ili bilo cega i zardjale....tako da ne verujem da ni smuk ako uposte postoji moze toliko vremenski da odoli bez podmazivanje i li zastite od korozije itd......bar po meni gledano Smile pozdrav kolege
Odgovori
Meni je posebno zanimljiva ideja bivšeg policajca Bratislava Petrovića koji kaže "pisaću knjige o Pop Martinu i zaradiću zlatnike" Wink

Je l čitao neko njegov poslednji roman Carigraski drum koji je posvećen legendi o Pop Martinu? Više detalja ovde http://www.tt-group.net/video/pop-martin...ne-srbije/
Odgovori
Timakumminus oko ovih mehanizama za zastiti me zanima nesto jer se u to ne razumem ali logicko razmisljanje mi nalaze ovako ako se prica za smokovu rupu da ima jezero/reka u pecini zar nije moguce da je napravljeno nesto na principu vodenicnog tocka s tim sto kad stanes na neku polugu otvaras neku branu od drveta ili tako nesto voda krene okrece taj tocak na njemu pricvrscen smuk od drveta i to je to ? ne znam dal je ovo fizicki moguce ali moja razmisljanja idu u tom pravcu. Svi znamo da vodenice i dan danas melju zito gde ima ko da melje Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)