Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
oluk
#1
Upirotskom kraju na nekolko mesta ima uklesan oluk,moze li neko da kaze sta on pretstavlja.
Odgovori
#2
Indijana,moraces malo preciznije da nam ovo objasnis."Oluk"????Oluka u vreme hajduka sigurno nije bilo,izuzev mozda u gradovima zapadnih zemalja? Oluk-kao slika naklesana na nekoj kamenoj ploci ili udubljena forma na steni gde se ocigledno vidi da je taj oluk klesan u dubinu stene? Ako se radi o ovom drugom-pitanje:da li taj oluk moze predstavljatu "BUKU" za neku vodenicu???Zavisi od lokacije gde se ti oluci nalaze? Mnogo stvari koje nam nisi predocio kako bi mozda nazirali odgovore na ovu temu!
Odgovori
#3
u mom kraju selo uma guska(turski naziv)ima isklesan oluk ,udubljena forma na steni,gde se vidi da je taj oluk klesan u dubini stene dugacak 7-8m,malo nakosen ali vodoravno.pored njega puska rasklopljena ili polomljena.O ovome sam pisao na jednoj drugoj temi ali evo iovde da napomenem.Tako je bilo pre desetak godina
Odgovori
#4
Oluk ili sta je vec sam video na jednom kamenu kod Planinice a video sam fotografije jos takvih znakova ali na drugim lokalitetima.Izgleda kao uklesan kanal za svodjenje vode duzine oko 30 cm.
Odgovori
#5
A ta Planinica se nalazi blizu ... ?
Odgovori
#6
Gornja drzina,Sukovo ,Corin dol,SVETI NIKOLA manastir.
Odgovori
#7
Moze li neko da mi prevede bugarsku rec,,ULEI" . Nasao sam je na onom bugarskom forumu i njome se oznacava nesto na jednoj fotografiji sto meni lici na oluk .Kod mene se pominje rec ,,ULEA" u istom onom opisu gde se pominje i gemija . Znaci i ulea (ma sta to predstavljalo)se nalazi u blizini gemije u krugu od najvise dvadesetak kilometara.Pozdrav
Odgovori
#8
Plangija mislim da ta rec ULEI znaci nasuti, ili kao u smisao nasipati u nesto, potopiti,trazio sam u neki bugarski recnici ali nisam naso konkretni prevod.Evo jedan link sa neki stari Bugarski reci mozda pomogne nekome. http://treasures.zonebg.com/dict.htm
Pozdrav.
Odgovori
#9
Citat:Moze li neko da mi prevede bugarsku rec,,ULEI" . Nasao sam je na onom bugarskom forumu i njome se oznacava nesto na jednoj fotografiji sto meni lici na oluk .Kod mene se pominje rec ,,ULEA" u istom onom opisu gde se pominje i gemija . Znaci i ulea (ma sta to predstavljalo)se nalazi u blizini gemije u krugu od najvise dvadesetak kilometara.Pozdrav
Думата улук на български е останала в езика ни дума от Турския език. Означава улей. И тъй като гледам тука много коментари по въпроса а никой не казва нищо съществено да ви подскажа. Значи щом сте намерили вече улука, вземате малко вода. Наливате на улука и където изтече водата там потърсете. Поздрави!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)