Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koji je dobar daljinac spored vama?
#41
Pozdrav svima

Idem samo da nesto bacim u kljun i odmah se vracam , odgovor dobijete sigurno , za tip sonde imate na drugoj strani , poz Germanicus
Odgovori
#42
Pozdrav Andrej , Grotagold i ostalim tragacima

Napisao sam na nekoj stranici mislim da je gde su oglasi o prodaji tehnike , a nije problem ni ovde , nalaz je nadjen dodatnom sondom Minelab proizvodjaca 18"DD a na kojoj opciji ja stvarno neznam jer prosle godine kada je to radjeno nisam bio mnogo upucen u taj model a radio je tim detektorem Minelab GPX 5000 moj prijatelj iz Nemacke , ja sam to mesto nasao lokatorom OKM Bionic01 i nisam mogao da potvrdim detektorem Minelab Explorer Pro sa sondom 10" DD pa smo pozvali naseg kolegu koji je tada bio malo dalje od nas na drugom delu sume preko nekog potoka , njegovim dolaskom i proverom nije sve potvrdjeno dok nismo malo odkopali i tek tada je bilo jasno da je u pitanju nesto zbog cega je vredno kopati . Mogu samo da kazem da je Schwarzwald u pitanju a objavljivanje nalaza i publikovanje posto je to bio timski rad ne mogu da objavim jer imamo neki dogovor oko toga , taj deo otprilike nije povrsinski uopste iztrazen tako da sa ranog proleca nastavlja se sa radovima jer nije to bio jedini nalaz ali je bio najveci i najvredniji i na najvecoj dubini nadjen , nugat je bio tezak tacno 174,6gr i  i dubina 1,43m on i sam kaze da do sada nije imao dublji nalaz . Zbog toga je najvaznije raditi sa dobro uigranim timom i svaki signal propratiti do kraja , najbolje je u Africi , imas dobar aparat i iznajmis dva kopaca po danu i imaces sigurno dobre rezultate , ako je neko radio od vas na teritoriji Balkana ovim GPX-om voleo bih da znam kako se tamo pokazao imajuci u vidu da jos uvek moze da izleti po koja porodicna ostava , Germanicus
Odgovori
#43
Hvala na odgovoru mada mi nije bas nesto najjasnije. Kazes nadjen je sa sondom 18"DD ali tek posle malog kopanja...dali je aparat davao neki signal pre odgopavanja ili ne. Mislim na Minelab 5000 sa tom sondom od 18"DD ? HVALA UNAPRED NA ODGOVORU
Odgovori
#44
Pozdrav Grotagold

Na tom mestu i toj povrsini pre svih kopanja MinelabGPX 5000 je imao signal , ja nisam radio sa njime a kolega je radio bez slusalica i mogli smo svi da cujemo , nakon neke pretpostavljam diskriminacije ton je bio jednolican i slabiji pa smo zbog toga skinuli neku povrsinu od nekih 25 cm i tada je bilo 100% ubedljivo , kazem iz tog razloga da je bio rad bez lokatora sigurno bi ga promasili jer je mesto u sumi izmedju drveca i nekog sitnog rastinja gde da nije razcisceno , sondom nebismo imali pristup , tu i na jos par lepih mesta se pokazao dobar rad timski sa lokatorem i dobrim sondasem , predhodne verzije lokator i skener OKM exp 4000 nisu davali valjane rezultate , ubedjen sam da smo promasivali prirodno natur gold iskljucivo zbog skenera , jer on te sitne stvari i ne vidi uopste a od vecih od nekog kamena punog minelizacije napravi po obliku solidan cup sa solidnim podacima o velicini i dubini koje je jedino bilo tacno a ostalo cist promasaj .
Odgovori
#45
Hvala na odgovoru..tako sam i predpostavljao.
Odgovori
#46
germanicus.Ja sam sa mojom ekipom kopao po prikazivanju nekog skenera(bio je sa strane oblepljen)te neznam koji je.Nalaz je po skeneru bio na 3 metra i 40 centimetra.Čovek je otišao misleći da nećemo kopati.Za nekoliko dana smo iskopali rupu oko 11 metara duboku a otprilike 4 meta u sirinu.Na zalost ne nadjosmo nista.A  ovo kopanje do 1,5 metara je sala.
Odgovori
#47
Pa prijatelju reci mi molim te ako ne javno onda mi posalji na PP gde se nalazi ta rupa ako je do sada niste zatrpali pa da je iskoristim kao ostavu za moje silno blago sto ga nadjo do sada sa svim mogucim daljincima i skenerima sto sam koristio. Kava rupa bre...pa to je pecina ;D
Odgovori
#48
11 metra , jos malo pa izadjes u Japan  ;D.Svaka vam cast !!!
Odgovori
#49
Ovo na slici je daljinac OKM Bionic01 sa nalazom na njemu , u pitanju je srednjevekovni novcic srebro od Djuradja Brankovica busen i nosen , dljina oko desetak metara na dubini od 15 cm  izvadjen Minelabom Musketeer , pise i datum i vreme na slici , to je bila kombinacia daljinac + mali zujavac , pozdrav Germanicus


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#50
(17-02-2013, 10:11 PM)Andrej link Piše:11 metra , jos malo pa izadjes u Japan  ;D.Svaka vam cast !!!

Pa Andrej bili smo 12 ljudi.A toliko ljudi sa dobrim alatom moze dosta da uradi.Nema zezancije.A ne ono kad sprava pokaze na nekoliko metara vecina nosi samo asovcic ili neki mali pijuk.Takvih rupa ima po Srbiji mnogo.Mi smo bili korektni pa smo kasnije nase otkopavanje zatrpali da neko ne upadne u nju.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)