Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRI MOMI SO DETE, BUKET I KOLAN
#11
ako nekoj znae kade se momite,ima covek so dokument.mu treba da vidi samo edna slika od bilo sto ovde navedeno.ubavo veli IRL 200 d,dajte slika od .....moma..2 levi rimski sandali...volcica kolku cicki ima...triagolnik so klin i na nego broj 1027....ili najubavata moma SANTA MARIJA....DAJTE NESTO
Odgovori
#12
Zoro prvo site momi ke bidat pominati so detektor a sliki ke dobiete posle 10 naredniot mesec pozdrav do site vas!!!
Odgovori
#13
(15-03-2012, 08:21 PM)lrl200d link Piše: Dali nekoj ima informacija za znak tri moni prvata drze dete vo rakata, vtorata ima kolan okolu polovinata kako zmija a tretata drzi buket vo rakata?
P.S. Ne go baram znakot!!!!!!!!!
Moze li barem edno dakazes na jazikot koj broj e ili imeto, Mechkinata glava kade e, grobovite, chesmata, opincite, filganot klesan kade e, koja crkva vo blizina e, taa zena sto e prepasana so zmijata ( glavata od zmijata kade gleda). Pozzdrav
Odgovori
#14
абре браќа и братучеди додека се натегате кое каде е само за ваша информација под јазикот е бројот девет и тој се мрда т.е само тој е метален ////а да и ако мислите дека сеуште има пари се лажете инаку прашајте ги постарите од СТРУМИЦА  ке ви кажат дека војската т.е  УДБА  имаше некои вежби тами поззз
Odgovori
#15
Tri devojke . Jedna ima dete druga nosi predju (predena vuna pa namotana) a treca drzi kitku cvece.  Trazi druge znakove i postavi .Nadji krst na steni (nije mnogo daleko od devojaka)i kopaj desno od njega . Napisi sta si nasao .
Odgovori
#16
(16-03-2012, 09:53 PM)lrl200d link Piše:MOMITE GLEDAAAT VO VOLCICATA........................
Odgovori
#17
Pozdrav ...Kakao PrVO sakam da Znam
da li se vo pestera vtoro ako se od nadvor Kako se postaveni
Vo koj del se na mk..ima resenije ..pozdrav
Odgovori
#18
kako prvo nikoj ne znae i ne ja videl volcicata i momite kako vtoro tie raboti treba da se na kadiica ili kadnica tamo e i anastirot sv.luka i orlov kamem i crn dol
Odgovori
#19
sega samo se pricha naprazno trebva da se postavi edna slika i togava ste se poluchi nai vernia otgovor i ste se nameri resenie za ovoi obekt lepi znaci no bez sliki samo se gadae za nih
Odgovori
#20
ma ne bre brat nikoj ni ja znae ni ja videl kade e i zenata so deteto ni zenata sos ednata zmija ni soos dvete zmii samo kazuvaat na prazno
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)