Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dubina zakopanog rimskog i turskog zlata
#1
Duze vreme posmatram forum, ali prvi put se usudjujem da postavim pitanje, koje je jedno od onih koja su me dovela ovde.
Molim vas, moze li neko da mi kaze na kojoj dubini se uglavnom nalazi zakopano rimsko zlato, a na kojoj dubini tursko? Imam jako osnovanih razloga za to, ali nisam potkovana znanjem, a jos manje iskustvom.
Unapred hvala.
Odgovori
#2
sve to je nalazeno max do 1m
Odgovori
#3
U vecini opisa spominje se arsin dubine,retko kad dva arsina a samo sam u jednom opisu video da se spominje tri arsina.
Odgovori
#4
Male ostave i cupovi oni su zakopani na dubini od 1m do metar ipo, a kazani na dubini od 4m do 5m.
Odgovori
#5
ko je imao vreme da kopa tolike bunare a da ga ne vide pa u to vreme su znali ako im nadju da ce ih zive spaliti ili ubiti i oni kopali 5m ili 1,5m za male ,  drugo pa kad kopas rupu od  5 m treba ti bar 2 dana a za to vreme bi neko i video ili bi video da je kopano toliko sigurno ne kopne malo i gleda gllavu da spasi
Odgovori
#6
Ne mora da znaci da su oni kopali rupu 5m ali kad su bezali preko polja nailazili su na bunare jel pre narod je koristio vodu iz bunara u te bunare su velike ostave nakon toga bunar se napuni zemnim a pored  bunara zasadi drvo (HRAST)
Odgovori
#7
Goku, hvala druze. Deluje mi jedino logicno. Imam pouzdanih saznanja, tj. locirano zakopano zlato, ali to je kao sto znate rizicno i tesko iznedriti. Bar nama amaterima. Ipak mi znaci oko koje dubine, da ne bih kopala bunar, kako nas sagovornik rece  Smile
Odgovori
#8
Ja stvarno imam pouzdane i tacne lokacije za dva mesta, u precniku oko 5m, da tako kazem. Ali problem je sto sam amater, o tome nista ne znam, mada ucim. A druga stvar, nemam dubinsku sondu. I kako ja na primer da lociram zlato koje je na 5m? Ne mogu da prekopam celo dvoriste ili plac. Za to treba bager.
Do koje najvece dubine rade dubinci? Mislim detektori.
Volela bih da mi se javi ozbiljan poznavalac, koji ima znanje i iskustvo pa da popricamo NAJOZBILJNIJE.
Godinama znam za ovo, i jako dugo posmatram forum. Neka mi se javi znalac pa da popricamo na ravne casti.
hvala.

 
Odgovori
#9
Tebi sestro je potreban skener. Ima ih ovde na forumu.nadji nekog da ti skenira lokacije, ako ima necega,videce se na ekranu.ovako ces dobiti sijaset ponuda od ljudi koji kupuju mesta,čast izuzecima.zajebana je to rabota,žuto udari u glavu i prica poprimi drugi tok...nadam se da me razumes... pozdrav
Odgovori
#10
Rajs hvala, znam i sama to. Samo opipavam puls i trazim prave znalce.
Srdacan pozzdrav
Svako dobro...
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)