Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROBLEM OKO PROBIJANJA STENE
#1
Pozdrav svima.
Treba mi pomoc oko lomljenja STENE.
-Znam da ce mnogi reci da je dinamit prava stvar.
Trazim nesto sto moze da pomogne u lomljenju,drobljenju,razaranju STENE,a da nije dinamit.
Znam da ima neki prah kao cemen,mesa se sa vodom i kad izbusis rupu u steni,napunis je time i posle 24h ta smesa je razdrobi ili je omekne da mozes da je HILTIJEM dovrsis.
MOLIM VAS DA MI KAZETE,da li postoji jos nesto,tipa neka kiselina,tecnost,nedetonirajuci eksploziv ili tako nesto sto moze da pomogne,jer je HILT ne moguca misija,STENA JE PREJAKA,da se busi nije veliki problem,druga pomagala kao pikamer,hilti na kompresoru ili slicno je nepristupacno raditi sa njim u tunelu....
----MORA DA NEKO NESTO ZNA OKO RESENJA OVAKVOG PROBLEMA--- svaka pomoc je dobro dosla
Odgovori
#2
pozdrav zove se aktivni cement kodnas teško možeš da ga nabaviš ali na kosovo sto posto ima ga u većim količinama  ako imaš nekog dati prebaci završio si poso pozdrav
Odgovori
#3
Ta supstanca se zove.."Betonamit",i koristi se za razaranje stenskih blokova tamo gde klasicno miniranje nije moguce iz koje-kakvih drugih,bezbednosnih rizika.
Postoje dva tipa tog "Betonamita"...tecni i u obliku,ajd da kazemo,"paste",znaci,amorfna cvrsta materija. Medjutim,Hilti ce ti opat trebati,jer moras napraviti rupe u koji se to sredstvo sipa i to u obliku koji diktira pravac pucanja materijala,ili ako lomis oblk rupe-kruga,onda moras zvezdasto da izbusis rupe u krugu u kojem zelis dejstvo i nakon toga filujes te rupe materijalom za razbijanje. Samo.....teska posla da ces ga ovde nabaviti,jedino preko neke firme i slicno,kao privatno lice....tesko. Mada,"Betonamit",nije jedina firma koja proizvodi ove proizvoe,postoje i proizvodjaci iz Kine,Turske,itd. Razna su imena sredtsava za razaranje,kao sto su....,Sylentmite,Drilpex,Dexpan i mnogi drugi. Prvo sam napomenuo."Betonamit",posto se on prvi kod nas zlatara,pojavio u Srbiji,jos 2013 godine. Naravno,kod pojedinih ,"zlatara". Ja licno,nemam veze sa tim,da se razumemo.
Odgovori
#4
ako radi kao sto je pokazano na youtubu onda je to ono sto trazim
Odgovori
#5
Javite se imam ja neki 10 litra tecnksti za razbijanje kamena.
Odgovori
#6
Niko nije sakrivao pare daih niko nikad neuzme svi su sakrivali sa namerom dase nekad vrate daih uzmu tako da je rusenje stena glupo i nece te dovesti do cilja nego radi  pametno ttrazi ulaz miniranjem moze zavrsiti samo drzava kad skine pola brda
Odgovori
#7
Uzmi Aku Hilti I stvar resena
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)