Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokator moze li objasnjsnje iskusnih kolega
#11
Dragance ja mislim da treba da krenes sa neki jeftiniji VLF , pa skupli onda neki pulsni i onda lokator . Ako imas kes onda moze i skener , geo radar  . Tada si kompletan ,a ovako ti si hteo da odmah nadjes kazan . Ne druze , i ja ga trazim ali nesto ga ne nalazim. Salim se ali ipak kreni sa VLF dok ne udjes u fazon . Izvini jos jednom ali to je moje misljenje.
Odgovori
#12
Druze ima i VLF samo me interesuje to oko reagovanja lokatora na cumur i izgorelo drvo u peci dali je nekom poznato ima li veze sa frekvencijama zlata i srebra to.
Ima i Skener moj kompanjon.
Ali se sve to svodi na lociranje meta kad prodjes preko metebnista da te sa daljine odveede na recimo 1 sa 1, metar pa tu je posle lako ukljuciti ostalu konjicu.
Znaci poenta je u lociranju na daljinu. I iskustvo iskusnih tragaca u vezi lokatora.
Pozz
Odgovori
#13
Imenjače preko 30 god. se bavim ovim sportom a moji početci su se zasnivali na rašljama,viskovima i pričama rekla-kazala,valjda ćete razumeti zašto,tada nije bilo detektora a i ono što je bilo to su neki vojni minoistraživači (koji su tada hvaljeni čak i više nego ovi lokatori).
Nakopao sam se drugari i raznog kamenja,pečene,obične,crvene i neke druge zemlje a neretko je bilo i tog ćumura,skoro nepogrešivo su ga nalazile šipke.
Zašto? Pa ja mislim zato što je na pojedinim mestima zemlja bogata mineralima i rudama i da se sa povećanjem temperature nešto i istopilo-sjedinilo i da na  TO NEŠTO  reaguju mnoge sprave.
Uzmimo primer i ciglu,posebno onu rimsku i na nju rade razni uređaji pa i mnogo hvaljeni metal detektori i kod nje mislim da je isti slučaj koji sam gore naveo,nemoj te mi reći da su Rimljani a i ostali u nju ubacivali metal ili možda "bajali"
Tamo gde gori vatra nešto se menja,na tom mestu više ne raste ni ista trava-biljke,po mom mišljenju to je razlog što uređaji pokazuju na takva mesta.
Odgovori
#14
(08-08-2017, 05:43 PM)dragance link Piše: Ima svetlece dve diode i tri antene srednja je deblja.
Relko vezano za lokator dali je tebi poznato da lokatori reaguju na cumur i peci gde je girela vatra u njima.
Ima li to neke veze sa trazenjem dragocenosti u zemlji
Pozz


Pozdrav dragance.Evo probaću da dam odgovor na tvoje pitanje. Ako govorimo konkretno ovde u pomenutoj temi o lokatorima na daljinu,svako ima svoja iskustva i zapažanja.Lično mislim da za mnoge stvari pa i za lokatore ne treba biti"skeptik" i ne verovati da ne rade.Naprotiv ti lokatori nešto rade i detektuju ali treba znati šta detektuju,kako i na koji način.Po mom mišljenju lokatori spadaju u vrstu spava za detekciju iz oblasti radiestezije.Neki su prosti,kao obične rašlje a neki su sa elektronikom.Dobar broj ljudi nije upućen u ovaj domen istraživanja i detekcije i baš taj broj ljudi naseda na kojekakve prevare,reklame a bogami daje i poveću sumu novca misleći da će te sprave zaista otkriti nešto u zemlju.Naročito smo mi ovde u Srbiji a verovatno i ostalim zemljama bivše Jugoslavije poprilično naivni verujući u ono; "MADE IN USA, MADE IN GERMANY" i sl. .Verujemo zato što patimo od kompleksa da su u evropskim i drugim zemljama napredniji u znanju i drugim stvarima pa zato i mislimo da je neka sprava iz inostranstva svemoćna.
Lično sam i ja popravljao, kopirao i izrađivao takve različite sprave samo iz jedinog razloga da sam sebe uverim da li zaista takve sprave i funkcionišu.Rezultati su poražavajući ne iz mog nedovoljnog poznavanja rada ovih uređaja nego iz ličnog uvida u tu elektroniku i kako su ti sklopovi vezani.
Dakle odgovor je da generalno te sprave rade nešto ali šta???.
Poražavajuća  moja saznanja su da mnoge inostrane firme mnogo reklamiraju takve sprave i govore o sigurnoj detekciji i zato su skupe.Na terenu je rezultat loš.Možda iz razloga što većina ljudi nezna kako da ih podesi ili pak zaista ne rade sigurno.
Za izradu ovih sprava za detekciju na daljinu treba poznavati niz stvari kao i duže iskustvo rada sa njima.
Treba poznavati bar koliko toliko oblast; elektronike prvenstveno,akustiku,radio talase i njihovo prostiranje,geologiju tj sastav zemljišta,radiesteziju,nešto frekvencama i rezonanci i još dosta toga. Po mom mišljenju ako ja  tvrdim da neka sprava ne radi a neznam da objasnim zašto i kako,onda je besmisleno i neko da mi veruje da je tako. Savet je da ako misliš da lokator nešto registruje to i proveriš kopajući na tom mestu da vidiš da li zaista nešto ima. To je najbolje rešenje. Uostalom ovo je samo jedna vrsta sporta kao i mnogi drugi i treba ići u istraživanja bez ikakvog kompleksa i opterećenja pa i obaveznog nalaza cilja.
Odgovori
#15
Proverio sam detektorom i iskopao sam nesto licno mislim da je metalni obruc od nekog starog bureta ali je dosta zardjao u fazi raspadanja.
U svakom slucaju hvala na odgovorima lokator je locirao jos dve tacke u toj okolini nezgodno za proveru i rad jer su u zbunju tu se nalaze zbunovi  od divlje borovnice tesko da se probije kroz to.
Videcu na drugim lakse pristupacnim mestima.
Pozz
Odgovori
#16
Da li ste mozda blizu Nisa,imam dve,tri interesantne lokacije koje bi trebalo proveriti,ako ste zainteresovani javite se radi dogovora,Pozdrav
Odgovori
#17
Zdravo druze tilijups gde blizu kog mesta
Odgovori
#18
Druze sad sam dobro procitao
Odgovori
#19
Nisam blizu Nisa al mozes na PP da pises koja mesta su u pitanju mislim koja sela jos ako imas znake mozemo pokusati preko znakova uklesanih
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)