Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kamen sa zlatom
#1
pronasao sam par kamenja sa ovim zutim kao zlato po njemu pa molim koji komentar


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Jel zna neko sta je ovo


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#3
ovde niko ne odgovara auuu

Odgovori
#4
Sa slika ce tesko neko reci sta je konkretno , ali recimo iz okoline Zagubice mi ljudi doneli kamencice za zlatnom zilom odnosno nalaze se kao opiljci u tom kamenju dakle sve je moguce !
Odgovori
#5
hvala druze na odgovoru...

Odgovori
#6
To zlato nije... i žao mi je što nije.
To je pirit a najlakše je utvrditi po boji (žuto-zelenkasta), pirit se drobi u zrnca i listiće.
Zlato u kamenu je u obliku zrnca ili žile i najlakše je utvrditi grebanjem po kamenu i tom delu gde se sumnja da je zlato,tu će nastati brazda jer je meko a na kamenu žuti trag.
Zlato u kamenu je oblika grumenčića-zrnca sa zaobljenim ivicama ili kao koren od neke biljke u žilicama ali kad se kamen razbije ne troši se kao ovo tvoje.
Odgovori
#7
Ne vidi se dobro, ali ako ima zelenkastu boju pored zute onda nije zlato, mada nikad se nezan, od srca ti zelim da jeste...
Odgovori
#8
Ako mozes, odnesi mali komadic u neku zlataru. Tamo ga mogu testirati rastvorom.
Odgovori
#9
(04-05-2017, 08:27 PM)mrsoje link Piše: Ako mozes, odnesi mali komadic u neku zlataru. Tamo ga mogu testirati rastvorom.
hvala druze na odgovoru...
Odgovori
#10
E ovako izgleda zlato u kamenu.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)