Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ko zna sta je ovo ? teze je nego zelezo
#1
Ko zna sta je ovo ? teze je nego zelezo


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#2
Nezna niko?
Odgovori
#3
Pozdrav kolega, dajte malo vremena, nije za očekivati da ce te u isti dan kada ste pitali i dobiti odgovor.
Dajte neki opis.
Jel to metal? Da li reaguje na magnet? Da li ste ga detektorom našli? I sl. To olakšava poznavaocu da odgovori.
Odgovori
#4
Kolega ovo sta je na slici je 8 cm dugacko parce nasao sam ga sa detektor Fisher F2 (nije reklama ali voodusevio me da sam ga nasao na 80 cm dubina verovali ili ne) javjao mi detektor IRON i + (+ je zlato i srebro) magnet ga ne hvata sta znaci da je blagorodni metal. Nasao sam na razliciti mesta jos 11 parcinja samo su manji od 2-4 cm. mislio sam prvo da je olovna ruda ali nije probao sam sa veliki letkum da ga topim i nece da se topi mozda je smesno da sam tako ispitovao ali imam kuci olovna ruda i sa veliki letkum topi se ali malo a ovo nece. Ako poznajete neki geolog predlozite ga ili opitajte ga ako nije vam tesko. Hvala i prijatan dan
Odgovori
#5
Ispravka kolege. Uhvata ga magnet ali slabo ali bitno uhvata ga
Odgovori
#6
Proslo je vrjeme i opet nista od pomoci :\
Odgovori
#7
Mislim da je ovo neki oblik rude sa micom (kategorija: Phyllosilicates), odnosno mislim da je to srebreno mica. Proguglaj "mica minerals" i vidjet ćeš razne oblike i varijacije.
Sretno!
Odgovori
#8
Hvala punu zivot se menja Smile Hvala
Odgovori
#9
Уколико је теже од гвожђа не може бити да је "мица"???!!! Треба то озбиљније да се испита!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)