Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako da iskopam zlato
#51
(13-08-2016, 11:53 PM)pehina11420 link Piše: Ahahaha,bravo  ;D  mislim,da kada bih,ozbiljno pisao o Alhemiji,kao,pseudo-nauci,to bilo izuzetno dosadna tema,onome ko bi citao takav tekst. Vidim da si,previse,ozbiljno,shvatio,figurativno,napisanu recenicu,"da iz nicega stvore zlato". Neke napisane tekstove gledaj i sa one,"vedrije",satiricno-cinicne, strane,a po neke i,bas,onako...dobro se "zacitaj",izmedju redova . Pozdrav i hvala,na,obavestenju,da nije zadatak alhemicara bio to,sto sam,ja,napisao.  Opusteno,drug...samo,opusteno.
"Ahahaha,bravo" sto sadrzaj foruma gledas sa " vedrije,satiricno-cinicne,strane "...U pravu si, takva je priroda stvari. Jer,duh je primaran,a sve sto je materijalno, ukljucujuci i pozlaceno bogatstvo, je sekundarno...
Odgovori
#52
Pehina,prvo taj koji trazi i nasao je nesto mora znati sta je to... Rekao sam da negde ima otrova,rimskih,latinskih... Ako znas sta je to sto si nasao naci ces nacina i da resis problem otrova. Problem otrova u magazama,ili kako ih vec ko zove,je opasan,smrtno opasan za neupucene,one koji slucajno nalete na neko skriveno blago. Ali doci do magaze i otvoriti je i doci u priliku da stradas od otrova nije lako Smile Vecina ostava do kojih se lako dodje je bezbedna po pitanju otrova i moze se uz minimum opreza i koristeci zdrav razum novac uzeti relativno lako.
Odgovori
#53
Apropo ovog sto sam napisao,postavicu pitanje uvazenim kolegama,iako ovaj odeljak foruma nije namenjen tome,medjutim smatram da je korisno da istaknem poentu mog pisanja o tome kako je vecina ostava,uz minimum opreza,bezbedna za uzimanje. Dakle pitanje Smile Zna li neko lokaciju sela Kula,izmedju Nisa i Pirota?  U tom selu je spaljena crkva pocetkom 20 veka,najverovatnije oko 1920...
Odgovori
#54
nadjete magazu, pozovete strucnjaka plandjiju on Vam izvadi blago da deo i prezivite tih 1 % ako Vam Bog da i ziva da zivite zivot.
Odgovori
#55
U PRAVU SI KOLEGA BRANKOZLATA IMA OTALO JE ONO STO NIJE DO SAD VADJENO JER JE ONO NAMENJENO  VALJDA CE DA SE OBJESTINI PROROCANSTVO PROROKA  POPA MARTINA  KOJE JE ZAPISANO,,
  A TO VREME DOLAZI CITIRAM DOCI CE VREME DA CE SVAKO BRDO DA SE ISKOPA ZA JEDAN DUKAT A ZATIM CE GRUPA LJUDI SVO ZLATO DA IZBVADI PITAM SE KO SU I KAD CE AKO SE ZNA DA SE SAD METAL DETEKTORIMA SVAKI KUTAK SRBIJE I SIRE CESLJA NEK NAM JE BOG U POMOC I BRATSTVO
Odgovori
#56
Moje postovanje, PlandZija i Vudi Alen imaju dosta iskustva ali nerado pricaju o tome; raZloge tome ne Znam. Ranije u tehnoloskom procesu dobijanja Zlata je koriscena Ziva, poslednjih 150 godina  cijanid. Proteinski otrovi su opaka jedinjenja koja vrlo lako prodiru kroZ koZu , sluZokoZu ... ne mora da bude samo u pitanju di metil Ziva postoji ih na hiljade, verujem da su ljudi od kojih je paracelZius ucio posedovali Znanje kako da Zastite svoje bogatstvo... ovde ne mislim naravno o pretraZi terena i jednom novcicu pa malo dalje drugom i tome slicno vec mislim na riZnice ili magaZe , arhive ...  moja raZmisljanja idu ovako sva sreca pa nisam naleteo na tako nesto pre nego sto sam paZljivo iscitao njih dvojicu i skapirao da ima logike u tome sto pricao jer bih iZ pohlepe dohvatio Zlato golim rukama i tu bi bio game over...
Odgovori
#57
ako vas je strah da ga uzmete od otrova ili kletve i ostalo kad ga iskopate pozovite mene ja cu rado da ga uzmem i podelice mo ga jer to su price za decu veruj te
Odgovori
#58
po de li ti mo ga ce , brate ovde se ne radi o strahu; igrom slucaja zbog posla kojim se bavim imao sam 7 razlicitih hemija ( predmeta ) , uostalom sad moze da se ukljuci komp i sve sto te interesuje je dostupno manje vise ; ukucas proteinski otrovi i izadje spisak... nacin na koji deluju ... imam utisak po nekad kao da se ovde meri ona stvar pa kao ja smem ti ne smes ...  :-\
Odgovori
#59
ne samo kad nadjes da shvate ljudi da nema ni otrova ni kletve ni bilo kojih gluposti (kao u filmu indiana dzons) vec su babske price koje se prenose sa kolena na koleno kletva je prevariti nekog za takvu stvar on ili neko ce ti to vratiti zbog... a otrov ni jedan ne stavlja se niti je ko stavljao pa ni hitler vec ga bacao u jezera mora i reke u vreme ratova kad neko nekog juri on gleda glavu da spasi iskopa rupu ili ...stavi to sto ima vredno baci mu zemlju ili sta vec i bezi glavu da spasi jer u tom vremenu pa i danas ima toga da kad neko ima nesto vredno i nadju mu onda ga ubiju avari su zive rimljane spaljivali kad ih uhvate sa vrednim stvarima a nisu to samo oni radili
Odgovori
#60
Danasnje otrovne materije dobivene slozenim hemijskim metodama pa imaju rok trajanja , a koji su to otrovi od 100 godina ma idi begaj price za malu decu ......
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)