Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako da iskopam zlato
#11
Plandzija da li ima resenja ako je potapano u zivu i koje je resenje?
Odgovori
#12
Ne mora uopste da bude potapano . Vreme i hemijski sastav zemljista cine svoje . Sto je zlato duze izlozeno to je opasnije . Zlato se rastvara u zivi ali se i ziva  ( iz zemljista npr. ),,lepi '' za zlatne predmete . Jos ukoliko i bakterije ucine svoje pa svojim metabolizmom zivu prerade u njena organska jedinjenja ,,prokletstvo '' vam ne gine . Hiljaditi deo grama ( ne mogu ni da zamislim koliko je to sitna , golim okom nevidljiva, cestica ) dimetil zive je smrtonosan ukoliko dodje u kontakt sa kozom . Smrt nasupa u roku od sest meseci i ne postoji nacin da se spasite .
Odgovori
#13
Na kraju je najbolje i da ga ne iskopa, vec da ostane tu gde jeste. Big Grin
Odgovori
#14
lingurka
pa nije bas tako postoje razne hemikalije
za ispiranje i ciscenje...
sto manje kontakta sa njim ...  Wink
Odgovori
#15
Kao na primer?
Odgovori
#16
polevanje vodom, zatim prskanje hiprmanganom i ispiranje naftom. Bar sam tako cuo, e sad da ima opomoci sto je Plandzija napomenuo to bas i nisam siguran. Igleda da nema resanja ili pladzija nece da podeli sa nama resenje?
Odgovori
#17
(04-08-2016, 10:31 PM)lingurka link Piše: Kao na primer?

Kao na primer, uzmeš lepo jednu tubu "Kolinos" paste za zube i dve tri cetkice za zube i krenes polako da cistis nalaze od pomenute zive .
Inspiraciju za Kolinos pastu za zube kao najbolji prociscivac od "prokletstva" koje izgleda nosimo svi  redom, pronadjoh u ovom clanku a posebno u komentaru na clanak  Big Grin 

http://web-tribune.com/zdravlje/obratite...ive-plombe

http://www.doozoric.com/image/cache/data...00x500.jpg
Odgovori
#18
Hehe, interesantno. Ja sam cula za sirce, ili da se pusti da premije reka, mada mi to nije bas nesto sigurno.
Odgovori
#19
Lingurka kao na primer kad budes naso,potopis u gaseni krec da ostoji koji dan i resis sve bakterije,bacile,zaraze,gljivice itd....
Odgovori
#20
Hvala Moravac, inace sam zensko.  ;D
Dakle, vreme je da se kreci. Big Grin
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)