Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IGSL Dva u jedan
#1
Pozdrav svima. Ovih dana sam na jednom forum u potrazi za dobrim detektorom naleteo na opsirnu temu vezanu za detektor TGSL. Kada sam sve to proucio, video, odlucim se da ga napravim. I bas pre same kupovine delova odlucim da kontaktiram tvorca istog. Odmah me je posavetovao da je mozda bolje da pocnem izradu novog IGSL detektora. Objasnio mi je ukratko koje su prednosti istog. I realno jeste bolje da odmah imas duplu tonsku diskriminaciju, vise nema bojazni da ce se nesto od plemenitog metala preskociti u slucaju da se predmet nalazi pored eksera  Wink
Mada  nije toliko bitno sto ima dva zvuka - koliko je bitno sto u tom slucaju nema maskiranja i nista ne propusta u zemlji
TGSL je konvencionalan detektor sa 2 kanala i mesanjem a IGSL ima 4 kanala u 2 bloka i nema mesanja izmedju ta dva bloka.

[Slika: IGSL%252520MUSK-coils-S.jpg]

IGSL Dva u jedan

U prilogu vam dajem dve seme. Jedna je sa sondom DD27cm sa karakteristikama za TGSL a druga je za Musketeer sondu.
Kasnije cemo i o njenim karakteristikama.
Wink
Odgovori
#2

Ovako izgleda moja plocica

[Slika: scan0012.jpg]

[Slika: scan0011.jpg]

Uradjena je zastita i odstampan raspored elemenata koji bas olaksava postavljanje istih i ubrzava lemljenje.  Smile
Odgovori
#3
Extra izgleda a kakve su mu performanse?
Odgovori
#4
Pozdrav petravka.Ne zaboravi moj savet , da bez probe na raznim terenima nikome  ne mozes garantovati
nista.Nisi me slusao do sada,saslusaj ili barem procitaj ponovo ono sto sam ti do sada pisao.Prijateljski savet od mene i nada da cemo ubuduce saradjivati.

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#5
IGSL je aparat koji u sebi ima dva TGSL.
Evo i male demonstracije.  Wink

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MS9Tp2xw7RQ[/youtube]
Odgovori
#6
Pitao bih Petravku , koliko je igsl stabilan na zemlju i statiku posto sam cuo od ljudi da  je tgsl imao problema , a navodno i fabricke verzije tgsl  isto tako  imaju izvesnih problema sa zemljom . Ja licno nemam iskustava sa fabrickim tgsl .
Odgovori
#7
Ja sam uzeo jedan IGSL od konstruktora i tvorca.Mogu reci da je izuzetno stabilan,znaci nema laznih signala ili periodicnog zvrckanja.Na izuzetno teskom terenu se pokazao odlicno.Teren je prilicno zagadjen gvozdjem iz ondasnjeg vremena,mineralizacija je veoma visoka i promene se desavaju na svakih 3-4 m(ovo se moze precizno videti na Deusu,pri grundiranju se pojavi broj na ekranu koliki je nivo mineralizacije a kasnije u radu koliko skacu ili opadaju barovi sa desne strane ekrana).Iz mojeg iskustva,kada se detektor zeli testirati,radi se na izuzetno teskom terenu ali uz to je pozeljno imati jos 2-3 drugara sa razlicitim detektorima koji ce ici istom putanjom kako bi se uocila razlika i prednosti ili mane.Zasto teski tereni?Zato sto ce na laksim,ravnicarskim,detektor raditi bar 20%-30% bolje i bice prodorniji jer ga mineralizacija nece gusiti.IGSL je polozio test,nema maskiranja sto je veoma bitna stavka tacno daje ton gvozdja i plemenitog i ako se nalaze zajedno ili jedno pored drugog,stabilnost izuzetna,dubina odlicna na pojedinacne komade novcica kao i na vece predmete.Postoji jos jedna verzija koju idejni tvorac IGSL-a nije prikazao,a to je isti model sa dodatkom displeja.
Odgovori
#8
Pozdrav I.Dzony.Sva ovo sto si rekao je ziva istina.Istovremenio dokazuje moje tvrdnje da se sablonski nista ne moze postici ni u samogradnji,jer sve zavisi na prvom mestu  od majstora i njegovog znanja i iskustva teoretski i prakticno,na terenu.Takodje dokazuje mane fabrickih detektora pravljenih serijski,na liniji.Mnogo kvalitetnih detektora pre prodaje nije nijedanput testirano spolja,na terenu.Ili je samo testirano u zemlji proizvodnje,sto ne znaci da ce se i kod nas ponasati maximalno pristojno,na terenu.Stoga razlike u ponasanju na terenu dva ista detektora  i dan danas stoje.To je moje licno iskustvo,ne govorim o samogradnjama , vec o fabrickim detektorima.
P.S. Nije zlato sve sto sija!Razlike su ogromne!Primer:ranije i sadasnje verzije Garet- a,Fisher- a, Whites- a,..
Razmislite dobro sta su sve nudili pre 20 godina a sta nude danas - skoro isto , samo lepse upakovano i mnogo skuplje!Realno , da li vredi ??? Zasto Tesoro i dan danas pravi serijske modele sa manuelnim podesavanjem???
Pozdrav...............fixxx Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#9
(24-09-2011, 09:37 AM)orbit link Piše: Pitao bih Petravku , koliko je igsl stabilan na zemlju i statiku posto sam cuo od ljudi da  je tgsl imao problema , a navodno i fabricke verzije tgsl  isto tako  imaju izvesnih problema sa zemljom . Ja licno nemam iskustava sa fabrickim tgsl .
Zamislite dva coveka sabijena u telu jednog ! Da li bi se trpeli??? Tesko. Mislim da sam sve rekao.Dokaz - hibridni pulsni detektori - dobitkom diskriminacije gubi se na dubini u zemlji.Ne treba mesati "babe i zabe" , da je moguce to bi odavno bilo patentirano i vec bi bilo u serijskoj prodaji !
              Ovom prilikom obecavam da se vise nikada necu mesati u slicne diskusije , jer ne zelim da me sutra ili bilo kada bilo ko shvati pogresno.Ko pozeli bilo kakav savet , saradnju , pomoc , tu sam uvek , ali na PP, jer pojedincima ne vredi ni nacrtati da bi shvatili!
                        Veliki pozdrav svima..................fixxx  Smile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#10
Smile Smile
Mozda si trebao da izaberes neki bolji primer. Evo recimo ovo
http://www.vijesti.me/vijesti/automobil-...anak-24020
Svako od nas ima pravo na svoje misljenje.  ;D
Aparat sam skoro zavrsio, ostalo mi je jos da napravim sipke.Ide mi malo teze posto zelim da mi aparat u celosti izgleda lepo. Naisao sam na problem oko savijanja aluminijuma ali resicu i to. E kada sve to zavrsim i izadjem na teren javicu vam kako se ponasa.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)