Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TURCI U VRSCU -Rimljani u Vrscu
#1
Dobar dan registrovao sam se ovde sa Razlogom ja sam iz Vrsac i zanima me dali ima neko zakopano blago ili mapa znam da su u vrscu bili prolazili rimljani i da su imali kao neki logor zatvor
i da znam isto da ima prolaz od vladikinog dvora pa sve do kule i od opstine nase iz Vrsac do kule isto pa se pitam sigurno ima i neko zakopano Blago
Odgovori
#2
ma ko ti naprica te price,kula je zidana 1456god,a magistrat opstina u prvoj polovini 19 veka a vladicanski dvor 1875 god. pa ko je kopao kanale i tunele posle 400godina,kad je kula po sklapanju mira izmedju srba i turaka bila porusena,a koja je davno pre toga bila napustena,ti po onoj narodnoj sto je babi milo to joj se i snilo,hteo bi da iskopas neko blago i da se obogatis preko noci,jel po danu nesmes da kopas,mogu da te vide plavci,rendzeri ikojekakve karakondzule,u vrscu ima blaga ali ne tamo gde bi ti voleo da ga bude,vrsacki breg je od najcvrsce vulkanske stene pa da neko iskopa kanal ili prolaz u toj duzini od nekoliko kilometara trebala bi mu teska mehanizacija iz 21 veka a ne neko sa cuskijama pre 400god.takvi tuneli se prave po krecnjackim planinama jer kroz krecnjak moze da se kopa a po  i kroz GRANIT moze ali samo ogromnim busilicama nezamislive snage,tako batali te price o tunelima na vrsackom bregu,to su mastanja i mastarije,nego zasuci rukave pa idi na reku neru tamo inmas zlato,ali moras da ga ispiras iz peska i mulja.ispirali su ga do rata i englezi i namci.
Odgovori
#3
Cajo pre samo par dana sam ti skrenuo na pažnju da nije na odmet izbeći duplirane postove, pogotovo kada ih upućuješ istom članu po ko zna koji put.
Sada ćeš se pitati šta si pogrešio, prosto ovom članu koj je inače iz tvog regiona si dana19 Decembar 2015, u jednoj drugoj temi već objasnio ove stvari koje mu ovde opet pričaš.
Eto toliko nemoj pisati radi, pisanja nije kritika Cajo druže da ne misliš da ti stalno nešto tvoj omiljeni moderator gunđa, to je samo savetbda bi probali da nivo kvaliteta komentarisanja iole sačuvamo.
Pozdrav za Vršac!
Odgovori
#4
bravo tako nekako veliki poz svima
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)