Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КУПУВАМ ЗАПИСИ
#1
Било какви,за РЕСЕНСКИ, БИТОЛСКИ, ДЕБАРЦА, ПРИЛЕП, МАРИОВО и ДЕМИР ХИСАР
Може да ми пратите фотографија од оригиналниот дел од картата или записот со цел да утврдам дали може да  преговараме. Може да ги затскриете поимите и имињата,но ве молам да напоменете на кој материјал се записите, и ако не е проблем нивното потекло.
Odgovori
#2
ajde luge
Odgovori
#3
Xaxa kako otkupuvas zapisi? Koj ke ti daj zapis (original)??
A ako ne e tajna kolku gi plajkas?
Odgovori
#4
Gledam deka vo posledno vreme imas zelba da me napagas, nema vrska decko, svati deka ovde predstavuvam seriozna konkurencija zasekoj tragac, ne znam dali si tipacot so mi gi donese turskite zapisi na koj mu kazav deka se tapii i iljaci ili pocnav da ti ja zemam rabotata. Imam plateno karta so zapis 5000EUR, ja plastificiravi ja cuvam. Inaku zabeleza deka bev odsuten barem 8 meseci, zaprasaj se zosto
Odgovori
#5
Decko-Gospodine..jas nemam zelba tebe da te napagam nitu te znam nitu te poznavam
Samo te ispravuvam po malku Kade sto gresis.izvini ako se navredi ama koga vejke postiras ili komentiras nesto
Moe mislenje e prvo proveri pa kazi
A za tvoja informacija jas na forumot sum 4godini
A za toa sto si plajkal za dokumenti toa e tvoja rabota
Pozdrav
Odgovori
#6
Не ми одговори само дали ти си истиот со турските документи што ти ги преведив а ми ги даде во Царев Двор?
Odgovori
#7
ne be druze greska si
Odgovori
#8
Zdravo interesuje li te za Srbiju nesto na kozi od jelena.
Pozz
Odgovori
#9
Smile zanimljivo fati a zarem ne e polesno da baras nekoj da ti dae nesto vake bez pari da znam sugurno ke se smes pa da samo mislam deka po arno ke e da prasas  a znaes zosto take vikam eve zatoa sto ednas mene mi dade eden mada toj bese iz srbije iz stare morave i toa.besplatno pa mozebi.seuste ima nekon kako nego pozdrav do site na forumov cao 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)