Ocena Teme:
  • 1 Glasov(a) - 1 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAKASNILI SMO
#11
valjda cemo da ubodemo i mi po nesto Wink
Odgovori
#12
Da sakrivenog blaga ima to je tacno. Isto tako je tacno da ce te ga tesko pronaci prateci ono sto pise u spisima koji kruze srbijom . Da li je ono sto pise u spisima tacno to vec zavisi kakve spise imate. Ja sam skupljao razne varijante opisa za pojedina mesta i mogu vam reci da je pomocu svake od njih bilo moguce pronaci blago. Razlika je u tome sto vas pojedini spisi dovode tacno na mesto dok su drugi nedoreceni. Glavni problem je taj sto je vecina blaga koje se pominje po tim pisanijama davno pronadjeno i potroseno pa te pisanije sada nisu vise aktuelne.
Neko je pomenuo da bi svi bili danas bogatasi da je svo to blago zaista postojalo.Ja vam tvrdim da je postojalo .Mozda ne u tom obimu ali ga je bilo dosta to je sigurno. Najveci tog sakrivenog novca je bio u srebru i bakru a tek manji deo u zlatu. I taj mali deo koje su cinili zlatnici nije predstavljo neko narocito bogatstvo. Vec sam na jednom mestu napisao da da se sredinom proslog veka hektar plodne zemlje mogao kupiti za 250 turskih zlatnika (od 4g). To mi je pricao covek koji je 4 hektara kupio za 1000 dukata. Morate da priznate da za neke danas to predstavlja citavo bogatstvo ali na primer osamdesetih godina proslog veka moj otac je tu sumu ,u dinarskoj protivvrednosti , zaradjivao za 6 meseci. Sad ,moj otac je jos onda bio nekakav preduzetnik ali moj deda je bio rudarski penzioner pa ipak je ta suma cinila tek nesto vise od njegove dvogodisnje penzije.
I danas za 2 000 turskih dukata (kakvi su se nalazili u takvim ostavama) jedva da moze da se kupi malo bolja kuca u nekom elitnijem delu Beograda ili na primer neki malo luksuzniji automobil( nov ,ne polovan).
Zato se ne zaludjujte da ce te naci toliku gomilu koja ce da vam resi sve probleme. Za to vam je potrebno najmanje 3 000 000 eura a toliku kolicinu hajduckog blaga tesko da ce te pronaci . Rim, to je vec druga prica.
Odgovori
#13
(23-12-2014, 10:57 AM)cuturica link Piše: sale nisu odradjeni vec su svi ti opisi obradjeni i izvrnuti naopacke, po njima tesko pare da nadjes, mozda mesto i znake a pare jok. Kako ti rece 70 posto je nadjeno, kada bi sve te opise skupili na jednu gomilu i procitali sta se sve navodno po tim opisima zakopavalo cifra bi otisla u hiljadama tona zlata i svega ostalog, tako da bi sedamdeset posto ljudi bilo prebogato.

Ma ima po bankarskim trezorima koliko hoces ali se od usiju gradjana cuva , u zadnjih par meseci ljudi gradili nove kuce i u starim kada su rusili bilo je bas bericetno.A bogatih ili ti prebogatih u danasnje vreme bas ima.
Odgovori
#14
Za nekoga i 50 zlatnika predstavljaju veliku kolicinu novca.....
Sve zavisi kome sta treba.....

marso
Odgovori
#15
samo da vas podetim na koliko je mesta nadjeno na koridoru 10 a da za to ne postoje nikakvi opisi,znam da je nadjeno na tri mesta na rastojanju od nekoliko kilometara,a kolika je deonica do bugarske granice.samo mozemo da nagadjamo sta je sve nadjeno.
Odgovori
#16
Nije bogat onaj ko mnogo ima vec onaj kome malo treba.

Nekada mi je bilo cudno da neko za 4 h zemlje spiska 1000 dukata ali kako vrme prolazi sve sam vise uveren u to da je pravo bogatstvo u zemlji a ne u zlatu . Zlato mozes ili da cuvas ili da ga potrosis . Ne znas u kojem slucaju ces vise da pogresis. Mozes naravno da ga ulozis u neki biznis ali cim dodje neka zesca kriza kao sto je ova danas slaba vajda i od biznisa . Sve je prolazno samo je zemlja vecita. Pa sta mislite sto su se svi okomili na nase oranice. Najpre nasi tajkuni i mafijasi (nejasno je gde prestaju jedni a pocinju drugi), zatim oni Arapi pa sad i ovi Kinezi. A i ovi sto su nam davali ove silne kredite iako su znali da nema sanse da ih vratimo racunali su na to da ce da ih naplate u nasim oranicama. Zato su i naterali ove nase idiote od politicara da potpisu da ce za koju godinu stranci moci da poseduju  nasu zemlju. Sve ce to neizmerno bogatstvo otici za dugove.

Ja sam zadnjih godina kupio nekih dvadesetak hektara. Moj otac je rasprodao gotovo svu dedovinu jer je ziveo u vremenu i sistemu kad se imovina merila u novcu . Nije shvatao da ukoliko posedujes zemlju posedujes parce ove planete . Pet-sest hektara ti pruzaju nezavisnost i sigurnost ne samo za tebe i tvoju porodicu vec i za generacije koje dolaze posle tebe. Takvu privilegiju ima relativno mali broj ljudi koji zive na zemaljskoj kugli.Zato ,ukoliko posedujete zemlju nemojte je prodavati jer ce uskoro doci vreme da ce se za hektar oranice nuditi i vise od kile zlata.
Odgovori
#17
pozdrav.citam plandzijin post koji je apsolutno tacan i za svako postovanje. Da i ja mislim da je zemlja najvece blago,ali odmah do nje cista voda.koja svakim danom biva sve zagadjenija nasim nemarom.
Odgovori
#18
Svaka cast plandzija!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)