Forum skriveno blago - zakopano blago
ZAKASNILI SMO - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Oglasna tabla (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-28.html)
+---- Tema: ZAKASNILI SMO (/thread-4128.html)

Stranice: 1 2


ZAKASNILI SMO - sale67 - 22-12-2014

  Uvazene kolege zelim da zapocnem ovu temu iz razloga koji me je pratio vise puta na vise mesta.
molio bih da se i ostali clanovi ukljuce u ovu temo da se malo neke stvari razjasne i skine senka oko toga.
1. U opisu se trazi potkapina koja je malo vislja i ona je iznad vece pecine a kaze se da se na sredini ulaza u potkapinu nalazi crni trn nama poznat kao glog.Skloni glog i uzmi pare...aj sad pronadjeno mesto na visini od oko 8 metara ali se odozdo do njega ne moze , ajmo odozgo.Vezali planinarsko uze za drvo i spustili se odozgo ali zbog izbacenog gornjeg dela pecine veoma tesko smo uspeli da bukvalno u skoku udjemo u pecinu.Pustili aparat , nasli puscano zrno i parce metala koje je velicine oko 10 cm debelo oko 7 mm i savijeno kao klin stim sto je sa spoljnje strane bilo naostreno.Prva pomisao je bila da se radi o alatu za obradu kamena t.j. da se napravi rupa u steni za ostavu.Iz pecine izbacena zemlja za pun kamion sitna i suva.Uklonismo i crni trn i samo smo pronasli poklopac grncarije od CUPA.Znaci zakisnili smo. :'(

2.Trazi se samorodna mecka i pecina sa prozorom.Nadjeno mesto isto nepristupacno , jedva doci do njega.Trazi se lepenka u kamenu.Nadjena lepenka , ostaci materijala za lepljenje parce ovcije koze i opet se zakasnilo.

3.Crvena rupa mnogi bili dno od kotla i samorodni odzak.Nadjeno sve i znakovi i opet se zakasnilo.

4.Zazidana pecina...nadjena dva ulaza jedan zazidan a na drugi postavljena kamena vrata ili ti ploca.
Tu se jos uvek radi i nadamo se da ce biti rodno.Na ulaz u pecinu se spominje dzep u kome su pare nadjeno sa zakasnjenjem.

  Aj sad ono zbog cega sam ovo poceo.Po meni se jos vuku neki zapisi i planovi i mnogi se drze i dalje tragaju na istim mestima.pojavila se sumnja da ti zapisi i planovi nisu mozda price skupljane vekovima gde je i sta je nadjeno pa pusteno u promet da se i dalje traga za pronadjenim.
  Mnogo se kasni KUME


Odg: ZAKASNILI SMO - bata1 - 23-12-2014

pozdrav.ma nismo mi zakasnili,sale,nego su se oni mnogo ranije rodili...


Odg: ZAKASNILI SMO - sale67 - 23-12-2014

(23-12-2014, 12:12 AM)bata1 link Piše: pozdrav.ma nismo mi zakasnili,sale,nego su se oni mnogo ranije rodili...
          bas tako slazem se u potpunosti i tvrdim da su 70% planova i zapisa za kojima mi jurimo odradjeni


Odg: ZAKASNILI SMO - cuturica - 23-12-2014

sale nisu odradjeni vec su svi ti opisi obradjeni i izvrnuti naopacke, po njima tesko pare da nadjes, mozda mesto i znake a pare jok. Kako ti rece 70 posto je nadjeno, kada bi sve te opise skupili na jednu gomilu i procitali sta se sve navodno po tim opisima zakopavalo cifra bi otisla u hiljadama tona zlata i svega ostalog, tako da bi sedamdeset posto ljudi bilo prebogato.


Odg: ZAKASNILI SMO - crni1 - 23-12-2014

Zar se nikad niste setili da je u velikoj većini slučajeva to bila družina i da je možda svako za sebe napisao i istavio kako je znao i umeo.Možda je i to jedan od razloga zašto su planovi,opisi slični,pa se ponavljaju i mesta i znakovi a možda je to opet neko zapisao i kasnije po sećanju, pa se zato baš sve i ne uklapa.Ima i verovatnoće da taj koji je to ostavio možda i nije znao da piše nego je diktirao nekom sasvim desetom a taj zapisao kako je njemu najviše odgovaralo.


Odg: ZAKASNILI SMO - BrankoV - 23-12-2014

Ima i opisa da su ostavili pa nakokon nekoliko meseca stavili u blizinu i koristili su dosta znake prve kada su prvi put krili i dodali nove i ti opisi novi nisu bili u knjigu već u drugu i tu nastaje zaplet to nije to, treba da ima i ovo itd............


Odg: ZAKASNILI SMO - rimljanin - 23-12-2014

drugari moji,mnogo je odradjeno i odneto a mesta i znaci ostali i zato mi ceo zivot mucimo muku,sve nadjemo i mesto i znaci ali pare nigde.pa zar mislite da koliko je vremena proslo od kada je ostavljeno...niko nije mislio na to bogatstvo, niti sklopio plan da se vrati i to odnese,pa jeste,zato danas kome se posreci da nadje ostavu on je stvarno srecan.
koliko prica smo culi u stilu:beose neki nepoznati ljudi i trazise to i to mesto i sutradan prolaznici vide samo rupu i poneki dukat ako su ostavili...
znaci budimo ubedjeni svako ko je mogao da se vrati,vratio se je SIGURNO!
a to nesto malo sto je ostalo,ili je vlasnik poginuo ili se nesto drugo dogodilo ili neka podvala,to cemo pokusati da nadjemo mi,mada je tesko,vrlo tesko.
ali necemo odustati,to nam je hobi,uslo nam pod kozu i nadamo se da cemo jednog dana iskopati nesto vredno ako ne nista,
nismo ni prvi ni poslednji koji su trazili i trazeci proveli ceo svoj zivot i na kraju nista,neki sitnis
ali bitno je ucestvovati Smile


Odg: ZAKASNILI SMO - pluer - 23-12-2014

(23-12-2014, 04:39 PM)rimljanin link Piše: drugari moji,mnogo je odradjeno i odneto a mesta i znaci ostali i zato mi ceo zivot mucimo muku,sve nadjemo i mesto i znaci ali pare nigde.pa zar mislite da koliko je vremena proslo od kada je ostavljeno...niko nije mislio na to bogatstvo, niti sklopio plan da se vrati i to odnese,pa jeste,zato danas kome se posreci da nadje ostavu on je stvarno srecan.
koliko prica smo culi u stilu:beose neki nepoznati ljudi i trazise to i to mesto i sutradan prolaznici vide samo rupu i poneki dukat ako su ostavili...
znaci budimo ubedjeni svako ko je mogao da se vrati,vratio se je SIGURNO!
a to nesto malo sto je ostalo,ili je vlasnik poginuo ili se nesto drugo dogodilo ili neka podvala,to cemo pokusati da nadjemo mi,mada je tesko,vrlo tesko.
ali necemo odustati,to nam je hobi,uslo nam pod kozu i nadamo se da cemo jednog dana iskopati nesto vredno ako ne nista,
nismo ni prvi ni poslednji koji su trazili i trazeci proveli ceo svoj zivot i na kraju nista,neki sitnis
ali bitno je ucestvovati Smile

Lepo si to rekao i apsolutno se slazem sa tobom, da nisi ti to napisao ja bih!
Ono sto je ostalo a da nije iskopano iz bilo kog razloga, nije ni na mapama koje kruze okolo, tako da je pretesko za naci.
Podjite od samih sebe, da li bi IKOME dali svoju pravu mapu da je precrta ili zapis da prepise, pa da on da nekome drugom a ovaj jos nekom.... To sto kruzi je odradjeno i zato je i pusteno da se narod zabavlja....
Kako naci ono sto je tu (sa pretpostavkom da uopste i cuci negde) a nema ga na papiru iz ko zna kog razloga?????????
Mozda je ovo za neku novu temu?!?


Odg: ZAKASNILI SMO - vladabugarin - 23-12-2014

Poštovane kolege tragači, ne gubite nadu, još je dosta blaga zakopanog koje čeka da bude otkriveno. Možda je nekada nešto i promaklo nekome.


Odg: ZAKASNILI SMO - kinta - 23-12-2014

slazem se i ja u potpunosti da svi ti opisi i prepisi sto kruze nemaju nekog znacaja i ako je necega bilo,vec je odavno uzeto.ali mislim da ima jos zakopanog a da ne postoji nikakav zapis usled iznenadne smrti vlasnika.tako da i ako neko nadje naci ce ga slucajno kao i sto se desava zadnjih godina.