Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
padnat nacisticki avion vo bitolsko mariovo
#1
znaci informacii za  nacisticki bombarden padnat 1942 sleduvaa sorabotkaaaaa
Odgovori
#2
Ne sum videl licno,ako ne se lazam na muabetot Avionot e Bitolsko mariovo....nekade 300 400  metra vo grcka strana....
Odgovori
#3
ne e tamu kaj nas e, od grcija e covekot so mapata i kaj nas go bara treba postarive da se prasa kaj imaa padnato ako nekoj e po poteklo od bitolsko mariovo ce zbrkame epten ubaa rabotaa
Odgovori
#4
Babami mi kazuvase kade badnal avion za vreme na vojnata selanite mislele deka zemjotres e od bucavata sto se slusnala i 3dena nikoj ne odel na mestoto
Odgovori
#5
pisi pp orel
Odgovori
#6
Prielepsko mariovo e padnat avionot.....a pilotot prebegan vo Grcija
Odgovori
#7
mislam deka ne se bara avion tuku nesto druotgo . deka ima avion ima ama tovar ne e vo avion...
Odgovori
#8
drugar avionot ne mi treba poklon go ostavam  Big Grin samo informacija mi treba kade ima padnato i ostaj gi komentarite drugi gi pomesale dve tri prikazni zaedno i napisale nesto, samo maka mi e da objasnuvam na sekoe
Odgovori
#9
Avionot bese meglensko. Pilotot umre 1989, ziveese vo solun pa vo ptolemaida rabotese kako instruktor vo pilotskata skola. samo alikal teren nisto ne nosel
Odgovori
#10
fati taa prikazna so ovaa nema vrska, avionot e padnat vo Morihovo, Mazedonien, Jugoslawien(del od tekstot) i pilotot si ziveese vo bavarija (ama ne mnogu dolgo Wink).
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)