Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
#31
Plandzijo dali imas neki plan gde se trazi znak uklesan lanac tj.alke na kamenu.I da li imas nesto gde se trazi uklesana ruka na kamenu,ovo se nalazi na Babickoj gori.Pozdrav
Odgovori
#32
Tu gde je ruka ima jos znakova , kantar itd. Ako znas gde je ruka lako ces naci i ostale znakove ako nisu unisteni. Sve ti je to isti deo(mnogo sireg) plana kao i za krstove i ukome se pominju sela Dusnik ,Komarica ,Dragovlje I Babicko. U tom krugu se sve nalazi. Sve smo resili ako nadjes znakove. Ja na primer ruku nisam nasao.
Odgovori
#33
Citat:Taj goles koji ti pominjes najverovatnije je na nekom drugom mestu
To se nalazi na tromedzi izmedzu bugarske srbije i makedonije. Za dukat planinu moze li nesto priblizno posto je to sirok pojam...... pozz planzija
Odgovori
#34
Znam gde se nalazi ruka.Pre nekoliko godina sam je nasao ne planirano,trazio sam nesto drugo i slucajno sam naiso na nju,posto nisam nista znao nisam obracao paznju.Sad nisam siguran da li stoji na istom mestu ali od prilike bih mogo da je nadjem.Cim bude malo lese vreme idem u potragu,sve sto budem nasao slikacu i postavicu na forumu.Hvala na saradnji i puno pozdrava.
Odgovori
#35
u blizini uma guska je bilo lepenka(ne kles)ruka (saka) gde je kaziprst do pola i cizma
Odgovori
#36
Za ,,Cajper 101" Nemam nista za taj Goles . Kod mene se pominje Dukatska planina u smislu ,
< planina iznad sela Dukat> a ne kao planina Dukat .
Za ,,Sivi soko" Takva saka i cizma se pominju u jednom opisu za crvenu lokvu samo sto treba da ima jos gomila znakova . Razjasni mi sta ti je to lepenka . Ako se uklopi jos koji znak mozda i lociramo crvenu lokvu.
Odgovori
#37
ovi znaci saka i cizma nisu uklesani ustenu vec su napravljeni bili kao od malter,kao neka mesavina kreca,peska ....ali nazalost kazem bili jer su polomljeni ,jer je neki plandzija imao resenje da se polomi cizma i da unutra ima plan za dalji rad i neki dukat ,ali kad smo razbili cizmu nista,onda su razbili i saku.Na jedno 500m-1000m ima isklesan stenu vodorovan oluk 7-8m ispod njega neki nejasni znaci za mene,neki ih prave na zmije neki kazu da je bila tu puska...tako je bilo pre desetak godina
Odgovori
#38
Sivi soko kazi mi da li je onaj camac (gemija) koji je pomenut na ovom forumu negde na tom terenu gde se nalazi i cizma . Ako je to kod oluka zaista puska i ako se ovo nekako uklopi na pragu smo resenja velike stvari . Znas li mozda da li se u blizini nalazi kamen kao stozer ili mozda neki kao plast sena . Ovo pitanje je i za Markasukovca i ostale koji su iz tog kraja
Odgovori
#39
ako je camac u kanjonu reke jerme ,vazdusna linija do cizme je oko 15km.Za kamen stozer nisam siguran
Odgovori
#40
Citat:Sivi soko kazi mi da li je onaj camac (gemija) koji je pomenut na ovom forumu negde na tom terenu gde se nalazi i cizma . Ako je to kod oluka zaista puska i ako se ovo nekako uklopi na pragu smo resenja velike stvari . Znas li mozda da li se u blizini nalazi kamen kao stozer ili mozda neki kao plast sena . Ovo pitanje je i za Markasukovca i ostale koji su iz tog kraja


koljiko veliki treba da je taj kamen kao stozer ili plast sena?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)