Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
kod bele vode Gornjane postoji Lazarteva pecina {ne kod Zlota]tu je samotvoran direk na direku krst ka suncu ima gramada kamenja u pecini ima hajducka hrana so iz Rumunije
Odgovori
Halo Auromajdan, crveni kamen na tri coska nismo mogli da nadjemo. Trazili smo ga pre 20 godina a i kasnije. Trebalo bi vise preciznijih detalja, ako postoje. A sto se tice pecine kod Bele vode, ona je odavno zatrpana, tako da ne verujem da bi neko mogao da kaze tacno gde je. Dali ti je poznat teren oko Neresnice,interesuje me izvor reke Pek.
Odgovori
panki taj trocoskasti crveni kamen cuo sam da ga neko odeneo kuci pa sam i ja odustao od te pretrage.Za reku Pek poznajem je dobro posto sam ja iz Majdanpeka e sad oko Neresnice nisam cuo da se nesto trazi ali ako nesto znas mog da se raspitam pa da potrazim Pek jedosta dugacka reko od Majdanpeka do Dunava.mozda trazis veliki kamen na njemi dzezva sa drsku i jos nesto oko toga
Odgovori
Auromajdan, interesuje me izvor reke Pek.
Odgovori
reci sta da ne trazis veliki kamen na njemu dzezva sarucku i jos neke stvari
Odgovori
Ako se taj kamen nalazi pored izvora reke Pek, i u okolini Neresnice onda da. Ne pise koji znakovi su na kamenu.
Odgovori
panki imam ja prepis treba da ga potrazim pokusao sam i ja da nadim taj kamen al mogu i da priznam da nisam bas bio uporan
Odgovori
Halo Auromajdan, neznam dali trazimo istu stvar. Koliko ja znam, za ovo sta ja trazim skoro i da nema podataka u Srbiji. Ali je moguce, ako si imao kontakt sa nekim tragacima iz Makedonije. Neznam sta kod tebe pise ali se radi o prilicno velikoj stvari i veoma, veoma opasnoj. Neznam vise napamet koliko je hajduka tamo poginulo dok nisu otkrili gde je zamka. Mislim da su 14 ili 17 poginuli.
Odgovori
e pa ovo su razlicete stvari sto ti trazis pojasni malo bolje o cemu se radi mozda mi je poznato spomenuo si velikl kamen kod Neresnice blizu peka jel to kamen ili stena dali se radi o nekoj pecini itd.
Odgovori
Radi se o izvoru reke Pek,a li pise da treba da bude blizu Neresnice. Ako nadjemo izvor, onda moramo na terenu da trtazimo dalje. Treba da bude velika stena sa znakovima na njoj , ali ne pise koji su znakovi. Izvor Peka je vazan.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)