Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spisak toponima iz mojih planova
pozdrav plandzijo! kazi mi sta imas za crnokliste i za uzun eminovu vodenicu?
Odgovori
Citat:tragac 007 da pogledam pa cu ti reci.
tragac 007 ako nije tajna gde se od prilike nalazi to kopito
dalahan imam ja nesto za tri izvora moram pogledati pa cu ti reci.

Ivanjicki okrug. A ti vidi da li imas jos nesto o tome i okrugu celom.
Odgovori
pozdrav plandzijo!zanima me imas li nesto o Dojkincima,arbinju,o znakovima na toj lokaciji kao sto su npr.srna sa slomljenom nogom,kantar,tri alke itd.unapred hvala! ! ! Wink WinkWink
Odgovori
plangija gledam na ovom forumu si izgleda najobavesten i najvise podataka imas ti pitam se el imas nesto za cepen kamen od obe stne ima rodno drvo sto u krugu od 5do sest kilometara nema rodno drvo samo od dvete strane na cepen kamen
na kamenu e uklesan trougaonik ispod njega neka sapa nebi znao od cega e hvala pozzz
Odgovori
Gtarget,imam plan za uzun eminovu vodenicu. Izvini nisam odmah primetio tvoje pitanje.
Odgovori
plandzijo, ja znam gde je bila uzunova vodenica u jednom selu blizu mene,ako je to ta vodenica.sta pise u plan, da li znas gde se nalazi, neki opis,znak ,u kom je kraju ,itd... ,a imas li sta za Crnokliste .Pozdrav
Odgovori
Iznad vodenice ima ajducko oro . Gde se sastaju potoci ima sovra sa 7leba i jos neki znaci . Ako znas neki znak ti napisi a ja cu ti napisati koji jos treba da budu.
Odgovori
Pozdrav"PLANDZIJO" u mom kraju ima mesto zvano bele vode, za to mesto vezane su dve price koje sam cuo . U jednoj se pominje starica u narodnoj nosnji koja je stajala kod jednog izvora uz put i prela vunu u sred noci neki ljudi su naisli i stali da je povezu ali je starica mahnula rukom i posla u sumu u brdo ,taj dogadjaj znaju mestani obliznjeg sela . Druga prica je vezana za dvojicu mladica koji su se vracali iz druge smene ,jedan je imao fizioloskih potreba a drugi koji ga je cekao u kolima ugledao je mladu devojku u narodnoj nosnji mahnula mu rukom da podje za njim a on se uplasio i prebledeo kad se ovaj drugi vratio nije mu bilo jasno sta se desilo, to je mesto na jakoj nizbrdici ,na nekoliko kilometara od tog mesta postoji mesto zvano Garvan u blizini je srusena crkva, put dalje nastavlja prema delu zvanom Zdravca u blizini se vidi orlovo gnezdo . Mene zanima sta se trazi na belim vodama posto je teren jako brdovit ,na suprotnoj strani je planina Stol, mada je Stol prica za sebe
Odgovori
ova vodenica je u selu koje je blizu Bele palanke , da li mislis da je to ta vodenica ?
Odgovori
Citat:A jel ima neki znak tu blizu?I zanima me mesto na Cemerniku,3 izvora se pominju,jel imas nesto o tome?
kaze ovako crna trava cemernik mazgin rid ima 3 izvora na jednako rastojanje..... jel to?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)