Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZATRPAN BUNAR
#1
Pred kraj drugog svetskog rata u selo Klaic kraj Lesk Cry CryCry ovca moje zene deda imao je iskopan bunar ali ne ozidan ( ne zavrsen ) ,kada su partizani pobedili cetnike iz tog kraja ,oruzje i opremu bacili su u bunar, posle toga je bunar zatrpan , ko ga je zatrpao nisam saznao . Sada je tamo livada i nema nikakvih tragova da je tu postojao bunar, deda je umro a njegov sin moj tast se neseca gde bi mogao da bude bunar . Dali neko ima ideju ili nacin kako odrediti mesto zatrpanog bunara. Nadam se da nije zalutala neka konzerva sa zlatnicima medju tim naoruzanjem . U blizini na nekih stotinak metara postoji bunar dubok oko 10 metara . Metal detektor ne oseca nista i logicno je da nema sanse ! Cry CryCry
Odgovori
#2
Znas kako prijatelju . Oruzje i opremu su bacili da bi sakrili tragove o tome da je tu uopste bilo naoruzanih ljudi.Tako su pokusali da sacuvaju zive glave,dali su u tome uspeli ko zna?To ja nebi dirao i ostavio bi kako jeste.Zlato neverujem da je neko bacio u bunar ali sigurno je tu bilo i rucnih bombi i neka bi mogla i da eksplodira tokom kopanja. Kazem ti nisu oni bili ludi da bace zlato sa oruzjem u bunar ako ga je i bilo ono je na drugom mestu.
Odgovori
#3
Pozdrav ' APIS ', slazem se sa pretpostavkom da mozda ima rucnih bombi, ali kruzi prica o nekom Stojanu koji je bio cetnicki komandant u tom kraju i da su im pomoc u zlatu bacali iz aviona . Sta se tacno nalazi u bunaru to niko nezna, mene zanima na koj nacin bi moglo da se odredi lokacija bunara ,posto je livada i nema tragova ?
Odgovori
#4
Druze najlesnije je da otkrijes vodu gde se nalazi sa pomoc bakarne sipke ovde tebi bi pomagao i dobar lrl-om da bi locirao zeljezo ako nema lrl togas sa malim verojatnost to mozes otkriti i sa skenerom ali ti treba neko ko dobro rakuje skener na samom snimkom gde si utvrdio da ima vodom sa pomoc bakarne sipke u taa linija sa skenereom ce se odeleti obradena zemlja so neobradena zemja..............pozzz
Odgovori
#5
Zdravo prijatelju.Da su tu zatrpane i kutije sa zlatnicima odavno bi neko od prezivelih pokusao da se dogovori sa vlasnikom imanja i da to sa njime izvadi.Uvek postoji sansa da si u pravu ali je ona vrlo mala. Isto tako tesko ces naci bez jake opreme a i rizicno je dugo traje kopanje vec je jedan bunar u blizini i kopanje drugog bi privuklo paznju sto nije dobro za zdravlje.kako domacina tako i gostiju.SRECNO I
ISKRENO POSTENO I OPUSTENO!!!!!
Odgovori
#6
uzmi rasljara ne masi vodu i onaj prvi je kopan uz rasljara i rasceprkaces ga Srecno! Ali prvo proveri pricu bunar ces vrlo lako naci jer je ozidan proveri pricu da nije samo oruzje ostavljeno sto je i najverovatnije.
Odgovori
#7
dragi moj prijatelju Bane64 , teras me da uzmem rasljara da trazi vodu, na temu metalnih raslji kazes da su glupost i budalastina, ne razumem sta ustvari me savetujes da radim ili ti je dosano pa se razonodis davanjem predloga ili podsmejavanjem . a ako si dodro procitao napomenuo sam da je NEOZIDAN  ???
Odgovori
#8
Imam resenje za tebe,javi se u pp ako si zainteresovan.
Odgovori
#9
tahi dali slučajno ne traziš bunar pored veternice.......samo što su to bacali hajduci dok su bezali ispred turaka...od oraovicu prema leskovac...
Odgovori
#10
Samo malo da dopunim za zainteresovane za tu lokaciju...radi se o 3 bunara a ne o jednom i polozaj na terenu im je u obliku polumeseca. Dva su ozidana kamenom i ne toliko duboka a jedan nije. Kada se ide stazom oni se nalaze sa leve strane niz blagu padinu. POZDRAV Wink
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)