Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: ZATRPAN BUNAR
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2
Pred kraj drugog svetskog rata u selo Klaic kraj Lesk Cry CryCry ovca moje zene deda imao je iskopan bunar ali ne ozidan ( ne zavrsen ) ,kada su partizani pobedili cetnike iz tog kraja ,oruzje i opremu bacili su u bunar, posle toga je bunar zatrpan , ko ga je zatrpao nisam saznao . Sada je tamo livada i nema nikakvih tragova da je tu postojao bunar, deda je umro a njegov sin moj tast se neseca gde bi mogao da bude bunar . Dali neko ima ideju ili nacin kako odrediti mesto zatrpanog bunara. Nadam se da nije zalutala neka konzerva sa zlatnicima medju tim naoruzanjem . U blizini na nekih stotinak metara postoji bunar dubok oko 10 metara . Metal detektor ne oseca nista i logicno je da nema sanse ! Cry CryCry

APIS

Znas kako prijatelju . Oruzje i opremu su bacili da bi sakrili tragove o tome da je tu uopste bilo naoruzanih ljudi.Tako su pokusali da sacuvaju zive glave,dali su u tome uspeli ko zna?To ja nebi dirao i ostavio bi kako jeste.Zlato neverujem da je neko bacio u bunar ali sigurno je tu bilo i rucnih bombi i neka bi mogla i da eksplodira tokom kopanja. Kazem ti nisu oni bili ludi da bace zlato sa oruzjem u bunar ako ga je i bilo ono je na drugom mestu.
Pozdrav ' APIS ', slazem se sa pretpostavkom da mozda ima rucnih bombi, ali kruzi prica o nekom Stojanu koji je bio cetnicki komandant u tom kraju i da su im pomoc u zlatu bacali iz aviona . Sta se tacno nalazi u bunaru to niko nezna, mene zanima na koj nacin bi moglo da se odredi lokacija bunara ,posto je livada i nema tragova ?
Druze najlesnije je da otkrijes vodu gde se nalazi sa pomoc bakarne sipke ovde tebi bi pomagao i dobar lrl-om da bi locirao zeljezo ako nema lrl togas sa malim verojatnost to mozes otkriti i sa skenerom ali ti treba neko ko dobro rakuje skener na samom snimkom gde si utvrdio da ima vodom sa pomoc bakarne sipke u taa linija sa skenereom ce se odeleti obradena zemlja so neobradena zemja..............pozzz

mpeca

Zdravo prijatelju.Da su tu zatrpane i kutije sa zlatnicima odavno bi neko od prezivelih pokusao da se dogovori sa vlasnikom imanja i da to sa njime izvadi.Uvek postoji sansa da si u pravu ali je ona vrlo mala. Isto tako tesko ces naci bez jake opreme a i rizicno je dugo traje kopanje vec je jedan bunar u blizini i kopanje drugog bi privuklo paznju sto nije dobro za zdravlje.kako domacina tako i gostiju.SRECNO I
ISKRENO POSTENO I OPUSTENO!!!!!
uzmi rasljara ne masi vodu i onaj prvi je kopan uz rasljara i rasceprkaces ga Srecno! Ali prvo proveri pricu bunar ces vrlo lako naci jer je ozidan proveri pricu da nije samo oruzje ostavljeno sto je i najverovatnije.
dragi moj prijatelju Bane64 , teras me da uzmem rasljara da trazi vodu, na temu metalnih raslji kazes da su glupost i budalastina, ne razumem sta ustvari me savetujes da radim ili ti je dosano pa se razonodis davanjem predloga ili podsmejavanjem . a ako si dodro procitao napomenuo sam da je NEOZIDAN  ???

bozur

Imam resenje za tebe,javi se u pp ako si zainteresovan.
tahi dali slučajno ne traziš bunar pored veternice.......samo što su to bacali hajduci dok su bezali ispred turaka...od oraovicu prema leskovac...

grotagold

Samo malo da dopunim za zainteresovane za tu lokaciju...radi se o 3 bunara a ne o jednom i polozaj na terenu im je u obliku polumeseca. Dva su ozidana kamenom i ne toliko duboka a jedan nije. Kada se ide stazom oni se nalaze sa leve strane niz blagu padinu. POZDRAV Wink
Stranica: 1 2