Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terzijska duvka
#31
kolega labtec lepe slike a i citati iz pojedinih opisa ,samo sto se ovaj citat po meni ne odnosi na smrdan.elem postoji jos jedno mesto iznad koga je terziska rupa a to je medna stena e sa te terziske rupe je sedeo terzija sio i sa oci vodu pijo,ta pecina je iznad vode na dvadesetak metara iznad vode samo sto se ulaz nikako ne vidi odozdo
Odgovori
#32
Bili smo pre par dana ponovo na ovom terenu ali po ko zna koji put uzalud. Steta je sto i dalje tamo idu ekipe koje imaju suplje glave i mnogo dinamita. Izgleda da tamo uskoro nece biti ni jednog znaka ili mesta koje nije minirano a sledeće generacije nece imati ni jednu polaznu tačku za rešavanje bilo koje ostave
Odgovori
#33
Mozda i nije bas sve tako kako sam kazes. Ja naravno da sam uzasno protiv takvog vida "rada" na terenu ali zar nije moguca recimo predpostavka da se neka od mnogih ekipa (u ovom slucaju neka malo bolje organizovana i dobro placena) prosetala tim terenom , sve lepo dokumentovala i snimila svojim kamerama , ucrtala u mape (ili GPS) a zatim po odobrenju visih istanci nadjene oznake detaljno unistila ili pretvorila u izgled do ne prepoznavanja. Recices da pricam nebuloze , ali dajem samo kao predpostavku.
Pa zar stvarno mislis da su ovde svi dobronamerni i da jedva cekaju da sacuvaju ili obelodane javnosti svoja odkrica  8) Ko god da je , ima svoje planove , svoje nalogodavce , svoje finasijere od ko zna kuda i koliko jake i "mocne" a kada dodje POVOLJAN CAS lako ce oni da se vrate i dovrse zapoceto. Lako ce oni tada da preseku autoput i da i otvore sto su malo pre toga "konzervirali" i zatrpali. Tada ce moci da se za malo skrene trasa pa makar bilo to i zbog jednog drveta a nekamo li zbog mnogo ozbiljnijih stvari... ALI DA SAMO TO NEBUDEMO MI TI KOJI CE NESTO OTKRITI... NEEE... TO MORAJU DA BUDU SAMO ONI ... OD "BOGA" ODABRANI I ZASTICENI. Samo se pitam KO JE TAJ NJIHOV "BOG" ?
Odgovori
#34
Zaklinju li se oni na svetog Arhangela Mihajla?Ili ne?I zasto?
Odgovori
#35
Neznam kolega Apise... nisam bio prisutan , nebi me ni pozvali A STO JE NAJVAZNIJE NEBIH NI ISAO... da ne kazem NI U LUDILU , dok je ovo malo duse u meni za koju se borim kako znam i umem pa makar zbog toga bio raspinjan na znane i neznane nacine.  8) Sve mi se cini da si skontao o cemu ja ovde pricam !!!  Wink
Odgovori
#36
Tako li ga cenis kolega Smile
Odgovori
#37
Ima jedna Terzijska duvka u Zvonačkoj banji. Kad sam jednom bio u tom kraju pitah starijeg čoveka kod koga sam odseo kakva je ono pećina što se vidi a on mi reče to je terzijska duvka.Reko što se tako zove a on reče da tu ima isklesane makaze što je znak da je tu bio terzija(krojač). Ispod stene protiče reka i okrenuta je ka zapadu(ili severozapadu). Pećina je na 4-5m iznad tla.
Odgovori
#38
U jednom od opisa za Terzijsku pecinu pise da je iz nje sve izneto i premesteno na drugo mesto,
neko je Turcima izdao mesto!
Odgovori
#39
U toj pećini se ulazi ispod kreveta  i na 10 metru je bunar koji treba da se preskoči.............to su hajduci svojim torbicama zatvarali ulaz posle bunara a sa leve strane je rimsko kale, tu se nalaze tri ogromne riznice............
Odgovori
#40
Zdravo dali imate zapis za terzijska pestera?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)