Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TGSL...razvojni put
#11
Citat:Ovaj post je cenzurisan zato sto me je administrator tog foruma banovao jedno 4 puta, tako da nije realno da na svom forumu postavim njegov link. Pozdrav!
Citat:u proizvodnji nekog "majstora" iz Sokobanje je u najmanju ruku bila blagi uzas i po karakteristikama i po nestabilnosti.

a jel na ovom forumu dozvoljeno reci da sam ja imao u rukama bas tgsl od tog majstora iz soko banje cije se ime i forum ne sme pominjati i da je taj aparat savrseno dobro funkcionisao,
duboko, stabilno i bez ikakvih fals signala...
Odgovori
#12
Citat:[quote author="admin"]
Ovaj post je cenzurisan zato sto me je administrator tog foruma banovao jedno 4 puta, tako da nije realno da na svom forumu postavim njegov link. Pozdrav!
Citat:u proizvodnji nekog "majstora" iz Sokobanje je u najmanju ruku bila blagi uzas i po karakteristikama i po nestabilnosti.

a jel na ovom forumu dozvoljeno reci da sam ja imao u rukama bas tgsl od tog majstora iz soko banje cije se ime i forum ne sme pominjati i da je taj aparat savrseno dobro funkcionisao,
duboko, stabilno i bez ikakvih fals signala...[/quote]
Ime tog "majstora" nije zabranjeno a ime tog fouma moze ovde da se pojavi tek onda kada i ja dobijem istu mogucnost ...
Odgovori
#13
Admin!
Žao mi je zbog takve situacije u vezi sa forumom koji ti je naneo takvo zlo da te je sigurno bez razloga njegov vlasnik tek tako banovao.
Nisam mislio ništa loše - samo sam hteo da ukažem na činjenicu da TGSL detektori nisu tako loši kao što su ovde predstavljeni!
To je potrebno znati, kako zbog nas koji imamo te aparate i koji smo sa njima bezgranično zadovoljni ( a napravio ih je baš taj majstor iz Sokobanje), tako i zbog ostalih posetilaca ovog foruma koji imaju pravo da ne budu dezinformisani. Mislim da nam je to svima u interesu!
Ako grešim po tom pitanju, ja se unapred izvinjavam!
Sve najbolje i prijateljski pozdrav!
Sneshko
Odgovori
#14
Citat:Admin!
Žao mi je zbog takve situacije u vezi sa forumom koji ti je naneo takvo zlo da te je sigurno bez razloga njegov vlasnik tek tako banovao.
Nisam mislio ništa loše - samo sam hteo da ukažem na činjenicu da TGSL detektori nisu tako loši kao što su ovde predstavljeni!
To je potrebno znati, kako zbog nas koji imamo te aparate i koji smo sa njima bezgranično zadovoljni ( a napravio ih je baš taj majstor iz Sokobanje), tako i zbog ostalih posetilaca ovog foruma koji imaju pravo da ne budu dezinformisani. Mislim da nam je to svima u interesu!
Ako grešim po tom pitanju, ja se unapred izvinjavam!
Sve najbolje i prijateljski pozdrav!
Sneshko
Pa nije bas bez razloga ja sam izbacen zbog postavljenog linka a posetioci taj forum mogu lako naci preko <!-- w www.google.com<!-- w
Odgovori
#15
Nemojte samo o kvalitetu Sokobanjskog TGSL-a , i kulturi administratora odnosno vlasnika gore pominjanog foruma. Banuje on svakog ko imalo znanja pokaze , banuje svakog ko mu je konkurencija, krade projekte u kojima promeni tonski deo ili neku drugu glupost i preimenuje kao svoje. O njemu necu ni na WC papiru da pisem. Tema je TGSL i kako ga uciniti podnosljivim. Banetu svaka cast ako je naleteo na jedan normalan model, ali to je 1 u 100. Najveca mana ovakvog TGSL dizajna je i sama Sonda , jednostavno losa racunica i neiskustvo u radu sa MD iznad 14 kHz. Tek sa Eduardovom plocicom i sitnijim izmenama vrednosti pojedinih elemenata , ovaj uredjaj poprima obrise ozbiljnog aparata......zamenom sonde je tek NESTO. Konkretno o pojedinim izmenama samo u licnom kontaktu ..... i samo sa pojedincima koji su pre svega Ljudi.
Odgovori
#16
Zamolio bih članove da se drže teme i ne komentarišu/reklamiraju razne majstore,njihove proizvode i sajtove.
Odgovori
#17
Citat:Najveca mana ovakvog TGSL dizajna je i sama Sonda , jednostavno losa racunica i neiskustvo u radu sa MD iznad 14 kHz. Tek sa Eduardovom plocicom i sitnijim izmenama vrednosti pojedinih elemenata , ovaj uredjaj poprima obrise ozbiljnog aparata......zamenom sonde je tek NESTO.
pazi ,
nisam sad bas siguran,
sad stvarno ne mogu da se setim tacno jer mi je kroz ruke proslo u to vreme strasno puno detektora
ali mislim da je na jednom od tgsl-ova koji su kod mene bili bila bas pravljena sonda,
detektor je bio krajnje jednostavan za stelovanje i za rad uopste.
meni je to odgovaralo jer mi je trebao kao rezervni detektor koji bih davao drugarima koji su bez aparata kad idemo negde.
nije uopste pokazivao znake nestabilnosti niti fals signala
novcanicu od 1 evra je detektovao na +/- 30 cm u vazduhu.
gvozdje je savrseno preskakao ili prikazivao po potrebi
nemam nikakav razlog da konkretno taj aparat i tog majstora hvalim ili kudim,
znam samo da se i kod fabrickih detektora desava da jedan aparat radi ajd da kazemo bolje od istog takvog aparata kod nekog drugog,
ja sam licno mislio da je to nemoguce i da su svi aparati istog modela od istog proizvodjaca isti, a da je greska u onome koji radi sa tim detektorom,
nazalost uverio sam se da nije tako i to i kod minelaba i kod xp , predpostavljam da je isti slucaj i kod drugih kompanija , pa zasto se onda takvo nesto ne bi moglo desiti i kod nekog ko aparate pravi u svojoj radionici...
opet kazem nemam razloga da branim nikoga , pogotovo ne samograditelje detektora upravo zbog losih iskustava sa njima i njihovim rukotvorinama,
i znam da se ja licno nikad ne bi odlucio da mi primarni detektor bude od nekog lokalnog majstora pored svih kvaliteta koje mi nude modeli whites-a, tesora, minelaba ili xp-a
Odgovori
#18
Pozdrav , ne mogu reci da fabricki detektori ne valjaju, ali ti rucni radovi su kod vecine samograditelja upravo kopirani ti pojedini modeli tipa tgsl ili vhites itd pa kako sada to objasniti da su jedni dobri drugi ne valjaju . Da ne citiram nikog ali Bane kaze iz iskustva sa samograditeljima detektora imam lose iskustvo , pa bih Baneta pitao koliko je on licno imao prilike da vidi prozvode i nekih drugih koji rade detektore a ne konkretno troice koje znam da je imao prilike da isproba njihove detektore, necu da ih pominjem koji su ,on zna koji su ti .
Odgovori
#19
@orbit
meni apsolutno nije problem da javno kazem cije sam aparate probao, cije nisam niti cu jer znam ljude koji jesu,
ali na taj nacin odosmo skroz u off,
ti slobodno napravi neku novu temu tipa "iskustva sa domacim majstorima" i ja cu sve sto budes pitao tamo da ti odgovorim...

u pravu si svi nasi majstori kopiraju fabricke aparate, samo je razlika u tome sto to neki urade sa vise a neki sa manje srece / citaj znanja/,
osim toga uzmi u obzir da u nekoj svetskoj kompaniji radi ko zna koliko skolovanih inzinjera , tehnicara i drugog strucnog osoblja,
a da je nas "majstor' najcesce bivsi /ili sadasnji/ poljoprivrednik, stolar, supovac, ugostitelj....
znaci od elektrotehnicke skole nemaju ni mali odmor a kamoli nesto vise,
na sve to dodaj i to da se u originalnim detektorima nalaze delovi koje ovde kod nas tesko da se mogu naci,
a isto tako postoje i poslovne tajne /recimo vezano za sonde ili programska kola/ koje proizvodjac nece objaviti a koje nas majstor mora da pokusa da resi nagadjanjem
kad sve to saberes onda nije ni cudo da neki rucni radovi rade ok, a neki ni blizu ok,
a da su i oni prvi o ovi drugi u osnovi trebali da budu realna kopija nekog fabrickog detektora...

ovo je moje licno misljenje i iskustvo, i nemam problema sto neko drugi misli da nisam u pravu i sto nikad svoj rucni rad ne bi zamenio nekim fabrickim detektorm,
svako ima pravo na svoje misljenje.
Odgovori
#20
Pa sada mozda su neki ovo neki ono ali neki imaju i nesto od te elektrotehnicke skole prvo evo tebe da obavestim odmah ja imam primer zavsenu elektrotehnicku skolu , i to mi znaci samo neku osnovu kolko da znam ponesto jelda , medjutim da bi napravili dobar detektor to mi je od minimalnog znacaja , elektronika cini siriku oblast , kao programiranje a samo pravljenje recimo softera ne znaci automatski da je to povezano za detektore moze biti reciomo , ekonomsko programiranje za firme itd da ne nabrajam isto tako ko se usko specijalizovao recimo za radare, taj u vecini slucajeva vise se bavi tematikom radara itd . Tako da nemoj pisati ostvarima koje neznas jer ispadas off
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)