Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRAVI HAJDUCKI KLADANAC
#51
Kolega, ovo pismo na ploči toliko me podseća na pismo sa jedne stene u blizini Rtnja kuda je išao manji krak  rimskog puta.
Odgovori
#52
jeste kolega ima slicna ploca u blizini rtnja
ali ova je preko puta podnozije ozrena
imala je jos znakova ali su polonljeni
Odgovori
#53
dali neko ima  zapise  za ajducki kladenac u makedonii u blizini su jos dva kladenca jedan je lekovit za oci  a drugi neznam kako se zove
Odgovori
#54
kolega barbarevec
koliko slicnosti ima u samim mestima
i na ovom mestu ima lekoviti kladanac ali
je voda za bubrege tj stomacna
Odgovori
#55
Hajdučki kladenac na Tresibabi.
U blizini kladenca je velika pećina,kladenac je napravljen od 5 velika kamena na jedan kamen je iskovano kuče sa krst.Gde krst nišani tu su 700 dukata.
Odgovori
#56
kolega crni dali je taj opis za makedoniju
Odgovori
#57
Ne to je opis za Srbiju,ovo je izvučeno iz jednog podužeg Bugarskog plana gde se opisuje celo putešestvije a tu je i onaj petao koji se spominje u drugoj temi (mislio sam u tom planu,ne na tom mestu).
Odgovori
#58
A kad kolega crni1 pominje petla misli na ovog iz ove teme:

www.skrivenoblago.com/zakopano-blago-u-srbiji/zajecar-petao/

A to zborim da ne bi bilo zabune jer obradjuje se za sada jos jedan petao, ali u drugoj temi te nije povezan sa ovim.
Odgovori
#59
MORAVAC JE UPRAVU KLADANAC JE U PODNOZJU CEMERNIKA IMA LEKOVITA VODA
Odgovori
#60
pzzz. kolege ima i u selo  suracevo hajducki kladenac ali nema vode u njemu pojavi se u 10 god.i poplavi celo mesto pored njega jos jedan kladenac sa lekovitom vodom ima rimska oznaka v ili rimska petica ako ima neke veze znam lokaciju trazio sam pomoc oko petice i naso kladenac
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)