Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: PRAVI HAJDUCKI KLADANAC
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7
PITANJE ZA SVE KOLEGE A POSEBNO ZA GROTU KOJI DOBRO POZNAJE TAJ KRAJ:IMA LI NEKO PRAVU STVAR ZA HAJDUCKI KLADANAC...

kosac

Zdravo rimljninu
Skoro u svakom ataru nekog sela postoji hajducki kladenac...Ima nekoliko planova za  hajducki kladenac...evo da navedem neki:
Kada dodjes na hajducki kladenac poznaces ga da je to onaj pravi ako na tri koraka nizvodno od njega ima kamen ..ploca , mala i na nju nerazumljivo pismo....
Drugi opis: hajducki kladenac se nalazi ispod drvo bukve iznad na devet koraka ima kamen i na njemu polomljena sablja...
Treci opis: hajducki kladenac u mesto markova livada tamo ima dva korita za pojenje stoke....
Tako , vidis nije samo bitno poznavati neki hajducki kladenac pa misliti gotova stvar..
Pozdrav

marsovac

Kod mene, kazu izvadjeno....sve je ispremestano pa sada ni opis ne vredi...
Ajducki kladenac koj je u moje mesto nalazi se ispod drvo divu vrbu , nad njega ima stari put , ali nalazi visoko u planinu , prosao sam par puta od tamo nisam trazio znakova
pozdrav svima
taj nije sigurno koce,ovaj je u srbiji...a taj sto kazes mislim da je u mk.pozdrav
Jeste u makedoniju je , znam da nije taj , rec mi je bila da ima na mnogo mesta hajducki kladenci nikad se nezna koi je pravi :]
Zdravo rimljaninu , dali ti imas nesto za Hajducki kladenac pa trazis lokaciju ili znas mesto pa trazis opis, sto rece kolega Kosac  skoro u svakom selu ima po neki hajducki kladenac, ja znam kod mene na teritoriji opstine Boljevac za 4 kladenca sa tim imenom koji su sve u razlicitim selima (a mozda ima i neki za koji neznam) ?
zdravo vrbovac...znam lokaciju,bio sam tamo

BoBAN70

Klisura kod doljevca prema selu cecina ima mesto hajducki rid ima i kladanac i neki polumesec isklesan na mestu zvanom gnoiste pa SAD AKO IMATE NESTO SRECNO.

APIS

Tako je Bobane.Od Marine doline navise se ide do hajduckog kladenca. Kao dete sam gore isao jer mi je majka iz toga kraja i zateko sam  ispred kladenca na nekoliko koraka iskopan sanac.  Skrenuta je voda na stranu a  na  istok vode  je kopano oko arsin dubine a dva arsina duzine.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7