Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sveti jovan zlatoust ili pustiot
#11
a za sv Jovan pust imam i sliki koj saka ke mu pustam
Odgovori
#12
Ne trebaat sliki  tuku drugo mi treba mene, kontakt i poddrska od nekogo od vnatre, ne za rabota samo da proveram nesto dali e seuste tuka, i ne e vo manastirot vnatre toa sto me interesira tuku na od prilika 200-300 metri od nego i nema vrska ni so manastirot ni so izvorite ni so oltarot, sosema druga rabota e ama za da dojdeme do nea mora da se pomine niz manastirot. Ima nekoj ubav muabet so popot  S. ili so nekoj do nego tamu?
Odgovori
#13
Filip.Nema nikoj drug donego samo toj e tamu....i ne e spremen za MUABET i za bilo kakva sorabotka
Odgovori
#14
Filip dali se raboti za gramada kamenja ili za niva?
Odgovori
#15
Ne , ne se raboti za gramada kamenja se raboti samo za edna malecka ploca....
Odgovori
#16
Filip moze da ja sredime rabotata so bilo koj pop
Odgovori
#17
Da vi kaze neshto striko ne zemajte pari od crkva i ne kradite, tamu se ostaveni so namera ,a koj ke posegne da zema od crkva crno mu se pishuva da vi bide jasno .
Odgovori
#18
Gorki.Sekoja cest za odgovorot..te poddrzuvam za ova
Odgovori
#19
Moe mislenje : velite da ne se zemat crkveni pari pa podobro li e da ostanat vo zemja i koj koris ima crkvata ako stojat ne izvadeni. A MOZ DA E PODOBRO DA SE IZVADAT PA DA SE RENOVIRAT HRAMOVITE, DA SE IZGRADI NEKOE PATCE I DR. Pa kaj se segasnite pari sto gi ostava narodot gi nema vo crkva naci se trosat za obnova i odrzavanje a dosta zemat i popovite.
Odgovori
#20
Ne se raboti za pari vo crkva, se raboti za pari ostaveni na odredena dalecina od vlezot od crkvata vo sprotiven pravec od nea, ne gi mesajte rabotite
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)