Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tri cuke(Milkovac ali nije niski)
#1
Od dede moga i ovo mesto
Tri cuke u klisuru u miljkovac...Mesto vodeniciste..Bela reka...hajducka vodenica...ali uzunova vodenica ...puska kovana..tri cuke ...medna stena itd
Molim poznavaoce tog kraja da pisu!!!!
Odgovori
#2
ZDRAVO KOLEGA ,NISI BAS JASAN U OVIM TVOJIM POSTOVIMA,DALI TRAZIS NESTO ILI PA IMAS NESTO A NEZNAS GDE JE,POMENUO SI MEDNU STENU AKO NIJE TAJNA STA ZNAS ZA TO MESTO
Odgovori
#3
da nisi pomešao selo nije Milkovac a tri čuke traziš tri bunara...........
Odgovori
#4
Ja sam lepo napisao da sam u dedinim spisima koje sam nasledio pronasao komplet planove i opise za taj MILJKOVAC  kod Svrljiga..A tu ima sve ono sto sam naveo i jos sto sta...npr. podzemno jezero u koje se ulazi (hajduci nikada nisu isli preko njega cak su i deo zazidali samo su odatle vodu pili)Mesto SINJI VIR....itd ..Znaci imam podatke ali nemam pojma gde je to
Odgovori
#5
OK SAD SE RAZUMEMO
Odgovori
#6
(03-01-2015, 02:07 PM)amater1 link Piše: Ja sam lepo napisao da sam u dedinim spisima koje sam nasledio pronasao komplet planove i opise za taj MILJKOVAC  kod Svrljiga..A tu ima sve ono sto sam naveo i jos sto sta...npr. podzemno jezero u koje se ulazi (hajduci nikada nisu isli preko njega cak su i deo zazidali samo su odatle vodu pili)Mesto SINJI VIR....itd ..Znaci imam podatke ali nemam pojma gde je to

Pozdrav amater 1,
Šta piše u dedinim spisima za sazidano jezero- sa koliko redova zidova su sazidali ulaz u jezero? Da vidimo da li ti vrede ti spisi nešto!?
Odgovori
#7
Samo jedna informacija od mene. Ekipa iz Knjazevca ,Svrljiga i okoline godinama je tragala za tom pecinom u kojoj je jezero.Kad su je nasli u njoj nisu nista nasli. Izfrustrirani zakljuce da je blago u jezeru i pronadju minere koji su uspeli da izminiraju prolaz kroz koji je voda otekla. I opet nisu nista nasli. Pricali su mi da je te noci kad je jezero minirano vrh vodenog talasa na Timoku u Knjazevcu bio visok  ceo metar. Inace radili su po planu za Potajno jezero. Ja sam pricu najpre cuo od jednog od ucesnika (? )koji zivi u selu istocno od Knjazevca ,prema Sokobanji. Kasnije su mi je prepricavali jos neki koji nisu bili akteri ovog poduhvata. Mozda ima nekih clanova koji znaju nesto vise o tome a i gde se ta pecina nalazi jer se ja nisam bas mnogo raspitivao o tome
Odgovori
#8
Plandzija,Sokobanja je valjda zapadno od Knjazevca Big Grin(salim se jer je ocigledno da je u pitanju lapsus).Branko,pomenu ti neka tri bunara,imas li nesto zasnimljivo u vezi istih?
Odgovori
#9
Ludi ja nisam tamo bio ali moj deda je bio i nikada nisu ulazili u jezero a siguran je bo da niko nikada nije ulazio..Tacno treba da Ima tri bunara: na rimskom putu jedan kod nekog rimskog grada a jedan na neko "pandiralo" mislim da mi je deda rekao da je u jedan bunar uzet kotlic koji je bio na nekoj gredi...Skica br. 2 pokazuje ulaz iz vodenicista blizu vucje pecine(vucja jer se moras sagnuti kada ulazis)...A sto se tice redova kamenja to uopste nije bitno jer u propratnom pismu pise da su ostavili otvor koliko da mogu dva coveka da udju i odatle  vodu  da uzimu...naravno ima unutra mnogo sto sta ALI NE VIDIM ZASTO BIH TO PISAO KOLIKO VIDIM NIKO SE NIJE JAVIO DA ZNA TO MESTO Wink Big Grin Smile
Odgovori
#10
Mnogo si nestrpljiv!!!!!
Opusteno....

marso
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)