Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savet za kupovinu
#1
Moji poznanici nameravaju da kupe detektor - ,,dubinac  koji hvata limenku na dubini od preko jednog metra po mogucnosti da nije skup a moze i da je rucni rad'' pa su me pitali za savet. Mislim da nisu u mogucnosti da potrose vise od 300-400 eura (ja sam im nasao polovni  Minelab GPX 4 500 za samo 1800 e ali im je to bilo skupo).  Iskreno, nemam pojma sta da im preporucim za te pare . Mozda neko zna da napravi nesto sto bi se uklopilo u tu sumu ?
Odgovori
#2
Minelab GPX 4 500 nije za dubinsko traganje. Najbolji dubinac je Delta Puls PI detektor. Za 300-400 evra  nadji nekog da ti ga sastavi. Ovde ima dosta samograditelja koji prodaju detektore cudi me da se nisu javili...
Odgovori
#3
(16-11-2011, 12:52 PM)plandzija link Piše: ja sam nasao polovni  Minelab GPX 4 500 za samo 1800 e ali im je to bilo skupo
extra dobar aparat i extra povoljna cena, samo da nije kineska kopija http://www.tecmetaldetector.com/en/Produ....asp?ID=51

inace dr.jare ti je dao dobar svet,
za oko 400 evra mozes da dobijes sasvim dobar aparat kod nekih domacih konstruktora...
Odgovori
#4
Odlicno poznajem Minelabove mogucnosti i zbog toga sm im i preporucio ovu kupovinu . Kako su se oni dosta dugo preracunavali da li mogu da sakupe trazenu sumu aparat je prodat i to za 1500 .Coveku je hitno bio potreban novac. I ja se kajem sto ga nisam uzeo za sebe ako nista drugo mogao sam da ga preprodam .  Nemam nikakvih iskustava sa Delta puls PI detektorima ali ako neko ponudi mogu da ih povezem. Bitno je da nije isuvise komlikovan jer se radi o penzionerima i ne verujem da bas najbolje kapiraju stvari.
Odgovori
#5
Pogledaj na YouTube kako radi i sta se najcesce trazi sa Minelab GPX 4 500 http://www.youtube.com/results?search_qu...58l4-1l1l0 . Delta Puls je komplikovan za rukovanje i zahteva odredjeno iskustvo.
Odgovori
#6
Nema potrebe da idem na  youtube .Mislim da se ne razlikuje mnogo od 4800 a mogu ti reci da je to neverovatna naprava . Ja samo pokusavam da  ljudima nadjem ono sto ONI misle da njima treba i sto mogu da si priuste.
Odgovori
#7
Ja mislim da bi im Delta Puls završio posao mogu se naći za 300-400€.
Odgovori
#8
(18-11-2011, 11:45 AM)plandzija link Piše: Nema potrebe da idem na  youtube .Mislim da se ne razlikuje mnogo od 4800 a mogu ti reci da je to neverovatna naprava . Ja samo pokusavam da  ljudima nadjem ono sto ONI misle da njima treba i sto mogu da si priuste.
  Zdravo plandzija. Minelab GPX 4500, 4800, 500 su detektori specijalizovani za zlatno grumenje na teskim terenima (multipulsna tehnologija, diskriminacija...). Naravno da se sa njima mogu traziti i druge stvari. Ja nisam imao priliku da koristim ove detektore ali cini mi se da si ti koristio ML 4800. Kazi mi neke podatke o detekciji za sitne (novcic...) predmete, za krupne (limenka kole...) predmete i sa kojom sondom?  Pozzz.
Odgovori
#9
Ako te bas toliko interesuje kako radi ML4800 pitaj clana koji je registrovan pod imenom ,,lovac na blago'' on moze mnogo bolje da ti objasni . To je moj rodjak (veoma bliski rodjak) koji barata ovom spravom.
Odgovori
#10
Ja bih preporucio Delta puls,sve zavisi ko ga i kako radi.Sa sondom 48 cm precnika je video bakarnu plocicu 10x10 cm na dubini od 90 cm u zemlji,plocica stoji duze vreme u zemlji,uspeo je da napravi razliku u detekciji tj diskriminise,pokazao je da se radi o plemenitom metalu.Diskriminacija radi kontra od one na koju smo navikli.Kako radi na zagadjenom terenu ne znam,pokazace vreme.Ovde je jedan clan koji moze potvrditi moju pricu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)