Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA
#11
majstorix a gde je pecat????
Odgovori
#12
Tutorijal kako se ispira zemlja sa ostacima samorodnog zlata
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=34apElNuBTU[/youtube]
Odgovori
#13
U ovoj emisiji mozete pogledati neke nase ispirace iz sela Duboka.Reportaza je negde u sredini emisije.Potrebno je malo strpljenja dok prodju ove dosadne stvari sa pocetka emisije.
Ispiraci Pozdrav.
http://www.b92.net/video/videos.php?nav_..._id=368591
Odgovori
#14
Hvala SD2100 na reportazi iz Kuceva...Kad sam to video ubilo mi i ovo malo volje da idem da ispiram...Vidi se da su siromasni a zive pored zlatonosnog potoka..--ovo bi ujedno i trebalo da bar meni bude odgovor da li da idem da ispiram....Drzava bi trebala da te ljude zainteresovane da ispiraju bar edukuje ako ne i pomogne za taj posao ali odgovorni za tako nesto  jbg.  nemaju vremena smisljaju kako jos da nakradu milione evra...
Ovaj covek sto je napravio nesto kao drveni sluice box---njemu svaka cast sto se trudi....ali vidim da rade  izgleda na kraju procesa sa zivom. :'(..Ja ne znam  sta je najbolje da se na kraju crni pesak odvoji od zlatnih cestica ...mislio sam blue bowl (80 $)...ali  ima i on svojih mana  u zavisnosti kolko je materijal  prosejan---sto vise to bolje....Po mom misljenju bolji  ali znatno skuplji koncentrator :Gold spiral concentrator  mozda je cena i  preko 250$ ne znam tacno izgleda da je efikasniji...Ali sto zbog :para ali i mog neznanja ja ako krenem u ispiranje porucio bih  : Concentrator bucket sluice  sa onom kantom  (30 $)...sad kolko bi on  pomogao  u zavrsnom postupku stvarno ne znam ,ucinilo ,mi se da bi ga trebalo  imati...Kupio bih i  onaj gold magnet  (10-15 $)...da malo i on pomogne u otklanjanju black sand...
Ja ovo sto skontam gledajuci youtube ako sam pogresno "kontao"...voleo bih da me neko uputi na pravi put...
Po  meni najzahtevnije je odvojiti crni pesak od zlatnih cestica......Neko ce mozda i pincetom zlatne ljuspice odvojiti ali eko neko zna neki nacin najbrzi i najefikasniji ja se nadam da ce mi reci...Mozda sam ja glup pa gledajuci ovaj youtube ne mogu da shvatim ali niko se nije naucen rodio...
Odgovori
#15
Zdravo.
Ne znaci da su siromasni  zato sto nose pirocane(za one koji neznaju to su gumeni opanci)to je omiljena obuca starijih ljudi na selu.Ispiranje zlata je za  njih hobi kao ribolov i lov i vrsta druzenja.Ova drzava nema nameru da nikome pomaze a najmanje ispirace zlata.Kad bi oni nas samo  pustili da radimo a prepisali pravila rada kao sto su neke pametnije zemlje uradile bilo bi puno srecnijih ljudi oko nasih zlatonosnih reka.To se verovatno nece dogoditi za naseg zivota pa ce morati da se dovijamo kako znamo i umemo.Oprema koju ispiraci koriste nije na zavidnom nivou.Sve je to nesto sklepano i verovatno  izgube polovinu zlata.Potrbne su usisne pumpe i resetke,naravno prilagodjene uslovima , da bi se sto vise peska preradilo.Na ovom snimku mozete videti kako sa ovim pontonom ljudi rade na reci  Rasini kod Krusevca.

http://www.youtube.com/watch?v=dtiQMhnSAKw
Ovakav nacin ispiranja bio bi jako pogodan na reci Pek.Jos kad bi koristili i ronilacko odelo to bi bio pun pogodak ,posto je zlato tesko i pada na dno.Ovo oko crnog peska nije problem ,to se odvoji sa ispitkom ili kako ga neki zovu tanjircetom.najveci problem je naci dobro mesto za rad.
Za ove spravice kao sto su spiralni koncentrator i blue blow mislim da su to igracke za lakoverne turiste,iskusni ispiraci sa tanjircetom zacas to obave.Ne vredi u to ulagati pare.Za onaj magnet moze zamena kao sto koristi onaj ispirac sa Todorove reke,Obicni magnet i casa od jogurta,a moze da se napravi i nesto lepse.
Pink_Panter kao sto neko davno rece"nema glupih pitanja, postoje samo glupi odgovori.
Pozdrav .
Odgovori
#16
Zdravo ispiraci
i oni koji to zelite da budete.Ponovo se javljam samo zbog vas.Ovako redom.Bunzenov smrk je prozvan po Bunzenu koji ga je pronasao. Ovako radi: Sama rec šmrk govori da trebate imati smrk koji se nalazi u centru cevi a sa strane se nalazi manja cev koja je pod uglom od 15 - 45 stepena,kada voda veelikom brzinom protice iz smarka ona "povlaci" sa sobom i vodu iz manje cevi i stvara veeliku usisnu moc.Na  manju cev se prikljucuje elasticno ne savitljivo plasticno crevo koje sluzi za usisavanje materijala, peska gline i zlata. Napomena kada se sve to instalira mora se voda iz cevi sa smrkom "usporiti" da se nebi gubilo zlato.To je takozvani kompenzacioni sud .
Vidim da su neki pomenuli crni pesak , pirit halkopirit isl. Crni pesak je "tezak" 7kg/L tako da je i on tezi od peska koji je negde oko 2,5-2,9 kg/LCrni pesak samo moze da Vam pokaze gde se zlato natalozilo jer gde je crni pesak tu je izlato.To je najbitnije za pocetnike.
Toliko za sada bolestan sam kada prezdravim pisacu opsirnije
Odgovori
#17
P.S.
Zaboravio sam da kazem da precanke nisu nikako dobre za talozenje zlata i to je najveca zabluda medju isiracima a niko Vam to nikada nece reci, ko zna, sta treba umesto njih.Pisacu i o tome sta je najbolje Wink
Pozdrav
Odgovori
#18
Kosač možeš li mi reći koliko jedna pristojna mašina košta?
Znači potrebno je da bude efektivna, ne preterano glomazna i masivna i naravno lako prenosiva. Bez nekih velikih delova za koje ti treba kombi za transport. Naravno ukoliko imaš saznanja da postoji neka takva. Ja sam video par primeraka, ali to su uglavnom bile sklepane mašine gde je bilo potrebno troje ljudi da je spreme za rad i raspakuju, a sam proces je trajao gotovo sat vremena. O zastojima tokom rada da ti ne pričam.
Odgovori
#19
da li neko zna ,gde mogu da se kupe sita sa okcima manjim od milimetra
Odgovori
#20
Sita mogu da se kupe  u skoro svakoj vecoj prodavnici gradjevinskog materijala a ako si iz Beograda ima na buvljoj pijaci na Novom Beogradu.Samo me interesuje za sta bi je koristio,mislim da je previse sitna mreza za ispiranje,izgubices krupnje komade.Samorodno zlato u nasim rekam je u obliku ljuspica.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)