Forum skriveno blago - zakopano blago
MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Alternativni metodi traganja za zlatom i zakopanim blagom (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Ispiranje zlata i traganje za grumenjem (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-71.html)
+--- Tema: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA (/thread-1105.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kosac - 21-11-2012

Pozdrav kopaci!
Ima nekoliko ljudi zbog kojih verujem da vredi da se potrudim da im moje dugogodisnje iskustvo ponudim .
Masina koja usisava pesak , kamenje iz vode nije nista drugo nego Bunzenov smrk. Sta je to? To je obican smrk koji se nalazi u cevi punoj vode i svojom snagom protoka vode povlaci za sobom  vodu iz cevi koja se nalazi SA STRANE ( pod uglom od 45 stepeni i manje)glavne cevi i MORA BITI MALO IZA  smrka . Ta cev vuce materijal iz vode. Ali da bi masina radila potreban je i kompenzator , usporivac , vode . A to je obicno jedna veeelika posuda u koju voda " gubi" snagu i nakon toga se nalaze vec poznata sita sa jos sitnijih caka za precizno odvajanje zlata.
Koga interesuje poslacu mu skicu masine!
Pozdrav Ispiraci



Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - Acabeograd - 28-11-2012

Mene zanima kako izgleda i kako doci do nje ili elemenata od kojih se pravi ....gde je postavljati,koliko ljudi treba za nju da je opsluzuje i sta su joj mane da ne ucimo naterenu.pozz


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kosac - 28-11-2012

Zdravo
Masinu opsluzuje jedan covek niko ti drugi ne treba osim da pravi rostilj i hladi pice.Plan masine cu uskoro postaviti.

Pozdrav


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - Acabeograd - 29-11-2012

Hvala unapred......e to mi se svidja,pogotovu ovaj deo oko rostilja.. Wink


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kosac - 29-11-2012

Ma naravno najbolje je raditi ispiranje sa dooobrim drustvom i rostiljem sa nekim pratecim picencetom. Samo se tako dolazi do uspeha.Ne treba trcati da ne pretrcis srecu vec polako sa drustvom i ne moze da omane. A vatrica treba da se zagreje onaj ko mora da bude u vodu. Tako da je do dobitna kombinacija.
Pozdrav


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kutija11 - 06-12-2012

Kosac 45 stepeni za injektor je malo ,kazu da je idealno resenje od 11 stepeni.na drugom forumu ima kako izgleda masina za ispiranje zlata sa usisnim generatorom koji ima navodno veliku usisnu moc.
to nije usis nego radi po principu guranja vode kao klip.Na internetu ima puno toga ,amerikanci ih puno koriste  i razlikuju se po velicini usisa pa tako i dobijaju dozvole za rad .Na nekim mestima je dozvoljeno do 4 cola na nekim do 6 cola.Kod nas to nije regulisano pa ljudi vidim zovu resetka za rucno ispiranje.


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kosac - 06-12-2012

Zdravo sd 2100
Naveo sam ugao od 45 i manje. Krece se od 15 do 45 stepeni . Rekao  sam da je to Bunzenov smrk. Cela caka se sastoji u strujanju , viskozitetu fluida. Osnova je ta i nema nikakve smetnje koji god da je ugao ispod 45 stepena ako se postavi iza smrka. Bitno je gde postaviti usisnu granu u odnosu na smrk. Ja sam radio sa sa precnikom usisne grane od 75 mm jer za vece precnike treba jaca pumpa ali nije to toliko bitno koliko kolicina vode koja je potrebna za rad. Jer u potocima nema toliko vode pa je ipak  najbitnije naci optimalni precnik i snagu . Ali sve u svemu sta god da uradis radice.
pozdrav


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - gusar63 - 25-12-2012

pozdrav mene zanima skica masine i da malo objasnis ako hoces hvala unaprijed pozz


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - kutija11 - 15-01-2013

Zdravo svima!
Kosac nisam uspeo nigde na internetu da pronadjem "Bunzenov smrk".Ovo sto sam nasao verovatno je jedan sa ove slike.Nadam se da ce nekome koristiti ova skuca.
Pozdrav.


Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA - Majstorx - 23-01-2013

Nesto ovako  :o [Slika: jobe_highbanker.jpg]