Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja iskustva
#1
Za pocetak necu vam pisati ni o Minelabu ni o Fiseru ni o Garetu ni o Puls staru ....Ispricacu vam nesto o detektorima s kojima sam radio pre dvadeset i vise godina .Radi se o Sniferu XR i Ebinger UPEX (ne secam se daljih oznaka).To su bile dve izuzetne masine za ono vreme a i u danasnje vreme ne bi se postidele pred ovim savremenim nabudzenim i izuzetno skupim detektorima. Iako je Snifer imao smo dva dugmeta za podesavanje rad sa njim je bio pravo uzivanje . Na drsci je imao skalu sa nulom u sredini ,levo su podeoci bili na zelenoj pozadini ,desno na crvenoj .Ako bi nadjeni predmet bio od gvozdja skala je isla u crveno a ako bi bio od obojenih metala u zeleno .Prosto ko pasulj .Jedino je jednim dugmetom trebalo nacentrirati skalu na nulu a drugim uraditi graund balans i trazenje moze da pocne. Ovim aparatom sam nalazio novcice do 30cm dubine a predmete reflektujuce povrsine vece od 100cm kvadratnih(10x10cm) i na dubini do jednog metra . Za vece dubine sam koristio UPEX ,,kupljen "u jednoj vojnoj bazi u Nemackoj. Ovo je isto tako bila prosta masina(za danasnje pojmove) ali veoma mocna . Bez problema je detektovao predmet 70 cm u precniku na dubini preko tri metra (sa zicanom sondom na ramu 2x2m) Problem je sto nije bilo nikakve disktiminacije pa se ubijes od kopanja zbog obicne gvozdjurije,mada se na toj dubini retko nakazila samo obicna gvozdjurija.
Mislim da sam dao dobar slagvort .Da cujemo ostale.
Odgovori
#2
pozdrav Plandzijo. Imam neki stari aparat Sniffer AM 120, tako pise na nalepnici,a ipod nje na kucistu pise da je to ARADO120 B. ima 3 dugmeta, sens, tuning ,i metar-centar i skalu sa ferrous- non ferrous.,sonda je od 20cm. problem je sto neznam kako se steluje,ako ti znas napisi ,molim te , POZDRAV!
Odgovori
#3
Kazes da ima tri dugmeta.Vidis mozda sam pogresio o broju dugmica .Davno je bilo pa se zaboravilo. Svi sniferi su bili napravljeni sto bi se reklo na isti kalup. Dugmetom gde pise metet centar se postavlja skala na nulu ,sonda mora da bude 5-10 cm iznad zemlje.Drugo dugme gde pise tuning ,koliko se secam kod mene se tu i ukljucivao detektor. Ne mogu tacno da se setim ali mislim da se oba dugmeta sens i tuning postave na max i onda se dugme tuning okrece nazad dok se iz zvucnika ne cuje slab pucketav ton .Za to vreme ce se i skala pomerati ali je uvek vracaj na nulu.Sonda je sve vreme 5-10 cm iznad zemlje.Mislim da ce ti ovo biti dovoljno za pocetak a sve ostalo moras da ukapiras sam i da se sazivis sa detektorom. Medjutim mislim da ti taj oldtajmer nece biti od neke koristi posto svi ti sniferi imaju jednu manu ,nakon desetak godina intezivne eksploatacije pocinju ,,da gube dubinu" to jest ne mogu da napipaju predmete na vecim dubinama a pocnu
da promasuju i na manjim dubinama. Ja ne znam sta je uzrok tome ali vidim da ima clanova koji se razumeju u te stvari . Verovatno je i sa tvojim sniferom isti slucaj a ti mislis da ne znas da ga nastelujes .Jednostavno ,okaci ga oklin ili ga daj nekom muzeju jer je njegovo vreme proslo. Ako pak budes uspeo da ga podmladis imaces veoma upotrebljivu stvar ali moj ti je savet da ukoliko mozes nabavis nesto novije.
Odgovori
#4
Kada je klin u pitanju ,tu si u pravu, vec je bio na njemu nego rekoh da vidim dal mozda moze od njega da bude nesto, ako ne , klin je tu, definitivno. Pozdrav.
Odgovori
#5
gtarget!
Da li je to ova mašina koju ti imaš?
[img]<script%20src='http://imageshack.us/shareable/?i=87642277.jpg&s=641&p=tl'%20type='text/javascript'></script><noscript>[Slika: 87642277.jpg]</noscript>[/img]
Odgovori
#6
Pozdrav Sneshko.Da to je bash ta luda mashina.Da li znash ko to moze da sredi ,tj. da ga preuredi tako da bi bio upotrebljiv .
Odgovori
#7
To je ta masina .Menjao bih sve ove nove detektore za jedan ovakav (nov naravno). Na internetu sam pronasao da firma Arado ponovo radi pa bi bilo dobro kad bi se gospoda koja se bave uvozom metaldetektora (a koji se reklamiraju na marginama ovog sajta)malo potrudili i svoju ponudu upotpunili ovim novim modelom.Bas bih voleo da isprobam ovaj model.Ako ima karakteristike kao ovaj oldtajmer (jednostavan za rukovanje,zavidna dubina i jedinstveni nacin diskriminacije koja iskljucuje mogucnost promasaja kada se jedan pored drugog nadje gvozdje i obojeni metal) to bi bila idealna masina za nas.
Odgovori
#8
Pozdrav za gtarget i plandžija!
Da, mogao bih da ti sredim taj stari Arado 120B, Ipak to ne mogu da ti tvrdim 100% zato što mi nije poznato kakav problem ta tvoja mašina gtarget ima. Dakle, morao bih prvo da utvrdim u čemu je kvar, pa na osnovu toga i da kažem kakve su šanse za popravak i vraćanje tog starca u radni režim.
Da, firma Arado opet radi i proizvodi pouzdan i jednostavan model detektora Arado 230 sa zavidnom dubinom. Tu mašinu možete videti ako odete na njihov sajt preko ovog linka dole:

http://aradodetectors.services.officeli ... fault.aspx

Pozdrav!
Sneshko
Odgovori
#9
gde moze da se nabavi ovaj ARADO 230 i po kojoj ceni
Odgovori
#10
Cena mu je oko 1200 eura .
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)