Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: UKLETI GRAD U STAROJ PLANINI
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

zmija

Zlatni grad, ili Grad pobede, vekovima traže zlatari, avanturisti, arheolozi. Retki su oni koji su hodali
njegovim ulicama. Oni ne znaju da su imanja koja su kupili od blaga iznetog sa tog ukletog mesta,
mala nadoknada za užas koji će ih snaći.
Car, mudar, moćan I prebogat, dugo je gradio svoj večni dom, po ugledu na egipatske
faraone.Premašio ih je u svemu. Tajni ulazi veštije su sakriveni. Iskoristio je Staru planinu, koja je
puna ponora I pećina I u njoj sakrio svoju tajnu. Zamke su opasne, kazne za nepoželjne goste surove.
U jednom tunelu čeka ogromna stena koja se uz strašnu tutnjavu, rušI kada čovek stane na kameni
stepenik. Drugi ulaz krije metalnu zver, koja se uz pretećI šum približava I zalepi čoveka uz stenu.
Zatim se , po obavljenom poslu, vraća u ležIšte. Jedan od ulaza čuvaju opasni insekti, čiji je ujed
smrtonosan.
Car je ipak podcenio ljudsku grabljivu ćud.
Turci su, u svom besnom pohodu od raje uspeli da saznaju za jedan od tajnih ulaza I mnogo su blaga
odneli u Carigrad.Malo posle toga imperija im se raspala. Hajduci su, sa svoje strane, otimali I od
naroda I od Turaka I saznavšI za drugi tajni ulaz, trpali poharana blaga u Grad Pobede. Time su mu
narušili izgled.
Ništa od svega toga nisu uspeli da iskoriste, da iznesu na svetlost dana. Blago je propalo u ponor, u
jednu od zamki. Ulaz je zatrpan smesom sličnom armiranom betonu.
Njega su Nemci, po mojim vizijama, 1943. godine pronašli, ubivšI pri tom čoveka od koga su to saznali
I mnoge ljude koji su im, prisilno, pomagali, kopali tunele. Ništa nisu izneli iz zemlje, niti iz Pirotskog
kraja.Postoji neka naprava od kamena, slična liftu. Kada se on spusti pojavljuje se
prvo jedna ravna ploča a zatim deset stepenika koji vode u donje odaje. Na ravnoj pločI stoji sarkofag
u kome su mošti sveštenog lica. Pored njega stoji aparat pomoću koga su udarani pečati. U dnu
stepeništa je zlatna kolevka koju niko ne bi mogao da odnese. Kada bi je čovek dodirnuo oduzele bi
mu se ruke I noge. Samo bi ga brza lekarska intervencija spasila.
U ponorima Stare planine počiva velika tajna, nešto kao svedočanstvo o ranijim civilizacijama.U knjizi
koja je sakrivena u zlatnom krčagu opisana su saznanja o tome. Ti dokumenti biće dostupni ljudima
tek onda kada duhovnost bude daleko ispred materijalnog.
Zlatni grad je uklet I sreća je za sve tragače koji ga ne pronađu.
Njih bi jele zmije magijom prizvane I nikada se ne bi smirile njihove duše. Mesto je zamišljeno kao
grobno I kao takvo, nosi strašnu kletvu.

APIS

Izgleda da se istoricar malo bavio ovim zanatom.Retki su oni koji su se od nadjenog ofajdili.
Sto se tice grada pobede niko od vas ne pominje onu emisiju koja je bila na televiziji i prikazana je samo jednom.Nekoliko Pirocanaca je tvrdilo da je pronaslo ogromno blago cak su i na stolu prosipali  kup dukata.Tvrdili su da u pecini ima i zlatnih stolica i kruna i sta ti ne jos.Zaputili su se vozom za Beograd kod predsednika Srbije.Trazili su da samo uzmu onoliko koliko im treba a sve ostalo da daju drzavi.Jedan od njih koji je  snimao  taj razgovor u vozu je sisao ranije sa snimkom a ostali su nastavili put.To je prikazano samo jednom i nikada vise.
Prica se da su nemci za vreme rata blokirali vlasku planinu i dugo kopali i minirali radila je mehanizacija dugo....Dali su nesto i isterali kamionima ili ne neznam......

Bagzi

Postovani mr. zmija, ne shvatajte nista u ovom postu licno, postoje mnoge price o zakopanom blagu i u relativno svakoj se javljaju pojedine zamke koje se posle delovanja vracaju u prvobitno stanje tj same sebe opet reaktiviraju, mislim ovo je totalno apsurdno, nisam neki fizicar jedva sam polozio fiziku sa 6-icom Big Grin ali iskreno cisto sumnjam da su ti hajduci pronasli Perpetuum mobile, ako i postoji takva lokacija kao sto ste je vi opisali sa zamkama koje same sebe ponovo aktiviraju (reaktiviraju), voleo bi samo da vidim te zamke, a za zlato bas me briga Smile Pozdrav ziveli!!!

zmija

ko nije video on ne moze da veruje ni ja nisam verovao ali uverio sam se  :o ja ne zelim nikog da ubedjujem u bilo sta

RoleTDI

Vlaska planine je puna arheoloskih lokaliteta, kao i susedna Greben planina

padobranac

Da nesto ima ima.Ali je veliko pitanje da ovo nije samo jedna zamka za slonove?Ako je to ljudska ruka ostavila sigurno moze da se nadje.Njihova tehnologija a i razmisljanje je bilo vrlo primitivno u odnosu na nas sada.Nisu raspolagali nikakvom tehnikom kao mi sada.Ali oni su razmisljali sasvim drugacijem pristupu ovoj nauci ako mogu tako da kazem.Nas srbe kroz istoriju srpstva je unistila nesloga,jer da ovo nije tacno svi mi udruzeni bismo sigurno nasli ovaj grad i pomogli i sebi i drugima ali ovako to ne ide.

APIS

Pa kolega padobranac da si u pravu odavno bi sve zakoopano bilo napolju na belo videlo....Nego cudime na nisi upoznat na neuspelim pohodom na jedan od ulaza pre desetak godina ili jesi??? Nego kada cemo u klisuru da pokazes ono sto si obecao?

molder

Ne zanosite se, nego pre svega ,cuvajte sebe i svoje saradnike i drugare, pa onda vadite ono sto se izvaditi moze,,,Prijateljski savet...

padobranac

Znam za sve dogadjaje sto se ovih tema tice.Asto se tice klisure,nema problema.Ja sam uvek za svaki vid saradnje.Ako nesto znas u vezi te stvari ok,ali te molimda se ne setamo bez razloga,jer sam sit onih sto samo kupuju mesta.Sto se tice grada pobede znam ljude koji su sisli u dubinu taman koliko treba ali su promasili,nesloga i usijane glave su pogubne za ovaj poso.Ja volim da slusam price,ali oni koji kazu da sve znaju,pa njihove price su samo za malu decu,jer nikad nisu ni prisli blizu onome sto imaju na papirima koji kruze ovom zemljom vec 100 i vise godina,samo pricaju o svojim promasajima.Znam dosta njih licno,i verujte mi nemaju ni za pivo,i uvek traze da im se kaze nesto a ono sto oni znaju cuvaju za sebe,puno puta sam im bio taxi,ali sad toga nema.Ovo je vrlo skup sport.Oni koji nesto urade cute.Javi se na pp

sarapt

kakve3 su to zamke sta si video svojim ocima pa kazi i uveri i nas
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31