Forum skriveno blago - zakopano blago

Puni Oblik: meckar so mecka i dajre
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Stranica: 1 2

trosed

meckar vo rakata go drzi dajreto do nego  meckata, na drugata karpa imaa klesano sedum pedi ,,stap,, i potkovica.pogore imaa 6 crti i edna popreku ima i izvor ama iskreno nikogas go nemam videno da teci ima i valajca,vodenica raka bez palec,cvonec sigurno ima uste ama jas to imam videno
kolega dali go znaesh mestoto ili go barash,jas imam celosni dokumenti za ovaaa rabota
Pozdrav
Ајде тросет до кај сме со работава.

trosed

kolega sega te vidov ako imas dokument pali kolata i pravo prilep nema mnogu za odenje
E ajde ama dali ti licno si videl  ili nekoj ti kazuval ,pozdrav kolega.
Pishi na pp

trosed

kolega pali kolata ispravigo patot,samo nemoj da go zaboravis dokumentot, so mene ce bidi i covekot sto mi go pokaza mestoto oti jas za razlika od 90% od vas ne zaboravam koj mi go pokazal mestoto,ce te sednime na edno stolce i ce te slusame a ti ce zboruvas i zboruvas ako mestoto se poklopuva so dokumentot tvoj odime na mestoto ako ne se vklopuvaa ce pijame edno kafe i sekoj po doma.pozz
ajde i jas bi sakal da prisustvuvam na to kafe Big Grin da mi kazite 2ta ciganka sto drzi i kako go drzi toa sto go drze
toa me interesira
Ete neka bide taka jas ke vi kazam se ama ako ne e toa mesto i ako lazete shto prajme togash ,ke go jade nekoj zelezoto vrelo.
Pozz

trosed

taka e orelco podolu ima ciganka eve ce vi kazam i valajca vo blizina

trosed

sto drzi vrace neznam i na kolega moj mu se javiv i toj zaboravil ne se sekava iskreno
Stranica: 1 2