Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
meckar so mecka i dajre
#1
meckar vo rakata go drzi dajreto do nego  meckata, na drugata karpa imaa klesano sedum pedi ,,stap,, i potkovica.pogore imaa 6 crti i edna popreku ima i izvor ama iskreno nikogas go nemam videno da teci ima i valajca,vodenica raka bez palec,cvonec sigurno ima uste ama jas to imam videno
Odgovori
#2
kolega dali go znaesh mestoto ili go barash,jas imam celosni dokumenti za ovaaa rabota
Pozdrav
Odgovori
#3
Ајде тросет до кај сме со работава.
Odgovori
#4
kolega sega te vidov ako imas dokument pali kolata i pravo prilep nema mnogu za odenje
Odgovori
#5
E ajde ama dali ti licno si videl  ili nekoj ti kazuval ,pozdrav kolega.
Pishi na pp
Odgovori
#6
kolega pali kolata ispravigo patot,samo nemoj da go zaboravis dokumentot, so mene ce bidi i covekot sto mi go pokaza mestoto oti jas za razlika od 90% od vas ne zaboravam koj mi go pokazal mestoto,ce te sednime na edno stolce i ce te slusame a ti ce zboruvas i zboruvas ako mestoto se poklopuva so dokumentot tvoj odime na mestoto ako ne se vklopuvaa ce pijame edno kafe i sekoj po doma.pozz
Odgovori
#7
ajde i jas bi sakal da prisustvuvam na to kafe Big Grin da mi kazite 2ta ciganka sto drzi i kako go drzi toa sto go drze
toa me interesira
Odgovori
#8
Ete neka bide taka jas ke vi kazam se ama ako ne e toa mesto i ako lazete shto prajme togash ,ke go jade nekoj zelezoto vrelo.
Pozz
Odgovori
#9
taka e orelco podolu ima ciganka eve ce vi kazam i valajca vo blizina
Odgovori
#10
sto drzi vrace neznam i na kolega moj mu se javiv i toj zaboravil ne se sekava iskreno
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)