Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SRNDAČ-SRNA ?
#21
kaj mene ne se spomenuva Vir..taka e arnautinot gajga vo srnata a taja gleda vo nego..ne krijam nisto eve do arnautinot ima KUCE...
ako vejke imas dokument ne se somnevam deka nemas..Ako vejke imas za cel kompleks...nad srnata treba da e ...?
OD tamu treba da odis na BRSLEN Pestera,,,i taka natamu...pozz
Odgovori
#22
FADILJEV(FADILOV)KLADENAC TREBA DA DA BUDE PRED SRNU
ALI ON NIJE VEZAN  SA ARNAUTIN I SRNU 
Odgovori
#23
Kako i da e ubavo sto si ja slikal srnata.Ima mnogu srni sekade.Da razjasnime nesto.Kako sto kazav od srnata zapocnuva Cel kompleks..
Mene mi treba srnata da e vo MARIOVO i dr raboti okolu nea.
Koga sme veke kaj srnata i mariovo..mozi nekoj ke se javi deka gi znaj rabotite sto mi trebaat:Vo okolina na srnata...
Brslen Pestera..
Vodopad NE!!!!58 PEDI ...tuku 72...
I na Kraj na Trasata MOMINI PORTI!!! SE OVA E MARIOVO DA BIDAM PO JASEN!!za na dr mesto ne vazi!!
godini i godini kruzat muabeti jas ova znam jas ona..sekoj ima pravo da kazi nesto no vo konkretniot slucaj BEZ SLIKA ne priznavam nikakov komentar vo sklob na ova(da kazi nekoj Da jas ova i ova go znam)pozdrav do site
Odgovori
#24
OK:TAKA I TREBA,ZA DA SE RAZBEREME MORAVME DA GI OTVOREME KARTITE:
KAKO ŠTO REKOV JAS GO ZNAM OVOJ ZNAK VO OSOGOVSKITE PLANINI,ZNAČI NE E TOA ŠTO TI GO BARAŠ.
TI ZNAEŠ ŠTO BARAŠ I KADE GO BARAŠ I ZATOA MOŽEŠ DA DOJDEŠ DO USPEH VO RABOTATA.(ZNAČI IMAŠ PRAVI ZAPISI-DOKUMENTI)
DRUGITE NEMAAT TOČNI DOKUMENTI I NA KRAJOT NEMAAT ŠTO DA KAŽAT NEGO DEKA NE E TOA PRAVIOT ZNAK,TI TOA NE GO ZNAEŠ,TOA E IZMISLENO ITN.....SEŠTO KE NAPIŠAT ZATOA ŠTO MISLAT DEKA SE VO PRAVO.DA NE DOLŽAM POVEKE,JAS I TI SE RAZBRAVME JAS GO ZNAM TOA ŠTO E NA SLIKATA ZATOA ŠTO JAS LIČNO JA SLIKAV,I E TAMU KADE TI NAPIŠAV.
DOSEGA NESUM NAŠOL REŠENIE ZA TOA ,ŠTO ZNAM MOŽEBI I NEMA REŠENIE ILI MOŽEBI SAMIOT ZNAK NE E ZA TOA ŠTO NIE GO BARAME.
IMAŠ UBAVI OPISI I SIGURNO NEKOJ KE SE JAVE ZA DA ZAVRŠETE NEKOJA RABOTA.
POZZ I SVE NAJDOBRO
Odgovori
#25
se nadevam deka nekoj ke se najde da kazi deka barem nesto od ova sto go baram go ima videno
Sum slusnal mnogu muabeti no konkretno nisto.Da se nadovrzam na prethodnoto..znaci za MOMINI PORTI..
Da treba da bidat vo Mariovo(za zal nikoj ne gi znae)..NE SE VO PRILEPSKO MARIOVO KAJ SELO GUJGAKOVO..
Ima i tamu momini porti no nitu eden znak nema..ova go potencirav da ne se javi nekoj za tamu NE E TOA.
Za vodopadot..Treba da bidi pokraj crna reka isto taka vo mariovo
od ednata strana treba da ima KUBURA sto Gajga vo vodopadot
na vodopadot treba da ima krst
pod krstot treba da ima....
od leva strana od karsi kuburata treba da ima...
nad vodopad treba da ima....dovolno e
Za Brslen pestera:Ne e ednostavno da se vlezi vo nea,ne mozis da ja vidis skriena e..pred da vlezis ima znaci
koga ke vlezis ima ....Na broj prostorii..i ima znaci....toa e toa sto treba da se istakni za vo javnost..poz
Odgovori
#26
Dobro tolku vreme sum na forumov i iskreno ne me zanimaat mapi trakatanci cisto radi pojasnuvanje na nekoj znak da pomognam ako mozam za nekoi mesta koj vo denesno vreme ne se znaat pod tie iminja i tn. e sea ne mi e jasno sto matite vodi so zapisive? ako jas imam zapis ke go ispotam gazot i ke pregledam teren a ne site ste vlegle vo pesteri site ste dosle do mestoto ama nisto od toa.... sto e rabotava dojdov do mestoto zlatoto ubavo si svetese ama si rekov aj ke go ostavam da gi dupam drugive dali ke go najdat!?!?! ne ve svakam. ako si bil ako si proveril so detektor ili si izgubil 20 godini od zivotot na toa mesto tragajki po bogatsvoto i nisto ne si nasol ondak sto solis pamet tuka na forumov???! Ako mozes pomogni na nekoj koj slusnal moze za istoto mesto i ima zelba za avantura neka bara ako ne kuti si i traj si so e ova site tragaci ama izgleda samo na pc.
Odgovori
#27
Nekako da iskontaktirame braaat
Odgovori
#28
malku poveke kasnam vo ova prikazka no mislam deka nekogas ke dobijam odgovor dali ti e zavrsena rabotava so srnata ili ne ako ne pisi na pp.poz
Odgovori
#29
koj ima slika od srnata i lovcijata
Odgovori
#30
Izvinete. Podolgi vreme ne se imam Prijaveno na forumot
Koj ima nesto vo Vrska so ova neka mi pisi PP
Pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)