Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROFESIONALNI ISPIRAC IZ KUCEVA-VOLUJA
#31
(08-02-2016, 02:42 AM)crni link Piše: Hahaa a tu smo druze a ja provokator pa vidi ovako za razliku od nekih ja ni u kom slucju nigde nisam naveo ja pa ja i samo ja za razliku od pojedinih po pitanju promocije ostavio sam to javnom mnjenju. A to sto ti kazes ne znam u kom kontekstu da imas potrebu da znas dge se i sta desava ajde da ja vas sveznalice pitam ovako konkretno da ne uvijamo levo desno. Ko tebe i zasta placa da imas potrebu da krstaris Srbijom i imas uvid ko i sta radi?Istovremeno imas li informacije i eventualni uvid da li neko prati tvoj iscrpni rad?  Provokativno pitanje posto si mi rekao da sam provokativno nastupio! Necu da te driblam i usmericu dostojno ovog foruma i opravdavanja njegovog postojanja sledecim pitanjima na koje ces miti licno dati odgovore posto izuzetno poznajes stvari desavanja u Srbiji-Sta je sa radnim stazom ispiraca zlata? Zasto se ispiracima zlata odbija 20%od ukupne sume prodatog zlata NBS na ime pdv-a. Zasto se ispiracu koji je u radnom odnosu odbija jos dodatnih 26%na ime PIO i ko je duzan da PIO fondu nadlezne teritorije prebivalista po odobrenju ministarstva posalje muv obrazac? Sta je sa odbitkom za zdravstveno osiguranje licima koja nisu u radnom odnosu i imaju li pravo na zdravstveno osiguranje jer im se isti odbija? Vidis kolega ja za sve ispirace postavljam pitanja na koja ces mi nadam se dati odgovor jer imas ingirencija kako kazes da znas sta se desava e to je pitanje borbe za prava ispiraca a ne licna promocija za koju se na zalost pojedina spominjana lica zalazu pod sloganom ,po paravnim normtivima i statutom ovlascenja ministarstva tra la la ,! Sve namete drzava uzima drzavi se sve placa naravno da mora taj Zivorad da popizdi jer neko dodje i radi sta hoce nista ga ne kosta i boli ga uvo za sve a Zivorad mora sve da plati! I sta ima on zauzvrat -rupu u dzepu! Zivorad se bori da moze i opstini da pomogne da stane na noge i ima izvrsnu turisticku atrakciju i sta se desava dobra volja opstine i totalna nezaintresovanost drzave za takvu vrstu turizma-sta mu je omogucila drzava da moze ne samo on kao turisticki vodic i instruktor tradicionalnog ispiranja zlata da uradi i podigne svoju opstinu kolevku ispiranja zlata i kao lokalnu samoupravu na jedan visi nivo i sve to zarad cega ? Mozda se taj Zivorad malo i opustio tokom vremena poklekao u toj borbi ali osim sto spominje samo ispiranje zlata kao turisticku atrakciju treba i ima obavezu kao pre svega ispirac zlata da povede racuna i pozabavi se malo vise po pitanju prava ispiraca i prva samih a ne moze ni on sam da bije bitku i dopsima ministarstvu izdejstvuje nesto jer se ipak samostalno pojavljuje kao ujedno predsednik udruzenja Zlatno Runo ciji je cilj pre svega turizam i tradicionalno ispiranje zlata sto in ima obavezu prema udruzenju i promovise takav vid ispiranja zlata i samog ispiranjaa zlata sto su ipak dva pojma .Od svih ispiraca zlata jedino se Zivorad zalaze za tu granu turizma u kucevu od svih ostalih ispiraca niko nikad nije niti izrazio zelju niti volju da se time posveti- po meni to treba pozdraviti ! S druge strane mnogi ga optuzuju za neke stvri o tome necu da iznosim nista dovoljno ste sami rekli i kao sto rece jedan od kolega na forumu gde ima vatre-dima ima i dima -vatre . Ostavimo Dzonika to po strani i pitanje opet kakva su prava ispiraca zlata sa odobrenjem ministarstva i zasto nadlezno ne preduzima nista da zastiti ovu granu rudarstva?
Crni,nemam nameru da ti citiram sve zakone,koga to interesuje moze se informisati.Ko mene placa,mala je ovo zemlja,sve se zna,ukljucujuci svaciji rad pa i moj.Kamo lepe srece da je jos 10 Zivorada i da se na takav nacin bore za prava ispiraca,gde je 10 bilo bi 110,itd....Pojedinac ne moze uraditi nista ili vrlo malo,udruzenim snagama moze vise ali treba puno vremena.Malo zastupljena grana tako da ni drzava nema nekih interesa po pitanju svih zakonskih prava ispiraca,naveo si gore primere u pitanjima,sve znaju da naplate i oporezuju a ispiracu sta ostane.Moze da ide radni staz ali ispirac mora da uplacuje na mesecnom nivou lepu cifru svih 12 meseci,radio ne radio svira nam radio.Eto Crni kratkog odgovora,nadam se da se i Ti boris za prava ispiraca kao i Zivorad,mozete da se udruzite pa zajedno za bolje sutra.
Odgovori
#32
Jos se svadjate .. vidim... steta bre... steta  , dangubite posten svet a iza ledja skidate kajmak kako svoj tako i tudj  8)
Odgovori
#33
@Grota napokon i nesto panetno da se cuje
Odgovori
#34
ZANIMLJIVI KOMENTARI BEZ OSNOVA CISTO NEZNANJE  , ODNOSNO ZELJA ZA NECIM STO NE PIJE VODU  MISLIM DA SE STVARI MENJAJU JER KOZEMO DA URADIMO MNOGO SAMO ZAJEDNO,, MIC PO MIC ODNOSNO KORAK PO KORAK DO CILJA ODNOSNO DO MOGUCNOSTI RADA SA TURISTIMA ODNOSNO KASNIJE I KOMERCILIZACIJE ISPIRANJA,  BOLJIM SALATOM ODNOSNO DOKAZANIM ALATOM  NARAVNO UZ POSTOVANJE ZAKONSKIH NORMI I REGULATIVA  POZDRAV ZA SVE KOJI MISLE ISTO.  SRECNO, POSTOVANI KOLEGE .
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)