Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otvaranje sekcije za VIP članove foruma ?
#11
mislim da je jednostavno
Napravite je i to na takav nacin da oni koji imaju nesto za prodaju (nalaz , nasledstvo ili vec sta ) ili zele da se pohvale time mogu da posete samo registrovani clanovi . a ostali ne . ukoliko neko zeli da vidi mora imati registraciju . e sad postavlja se bezbroj pitanja ali se mora odnekud poceti . u medjuvremenu ce doci do kristalizacije svega . pa ce se tako ipravila menjati .
#12
Skoro ce dva meseca od zadnjeg posta na ovu temu i imam utisak da se vec dosta toga iskristalisalo po pitanju ko je i koliko kvantitativno i kvalitativno doprinosio ovom nasem forumu za razmenu iskustava u svim oblastima koje su do sada pokrenute. Tako da u potpunosti podrzavam neku vrstu ogranicenog pristupa nekim bitnijim stvarima a tice se ne samo direktno vec i indirektno za ovu "nasu stvar".
Toliko toga sam zeleo da postavim ili pak da pokrenem a vezano je za mnoge "skakljive" teme i ..naravno..odustao. Iz prostog razloga:
Neke stvari naprosto skorojevicima nemozes da uguras u glavu ni buldozerom pa se onda pokusaj objasnjenja svede na opste prepucavanje "ko je pametniji", ko prevarant , ko nevidi dalje od svog nosa , ko koristi forum za licnu reklamu iz raznoraznih razloga ili pak tu je da bi samo provocirao jer njegovom intelektualnom nivou neke stvari naprosto neodgovaraju !
Naravno da postujem i postovacu razlicitosti u svakom domenu ali samo ako se uzajamno dopunjuju za opste dobro i zato sam za neku vrstu izdvojenog i zasticenog odeljka - pa makar se i zvala VIP sekcija pod uslovom da je to tehnicki izvodljivo Smile
Na kraju krajeva svi smo manje vise poceli od zabavista i dosli (kako ko) do nekih visih nivoa znanja i ucenja..pa molim lepo...sve po redu i bez preskakanja / da bi na kraju puta uspeli u svojim namerama "DA NAS STARIJE I ISKUSNIJE SA SVIM STECENIM ZNANJEM I ULOZENIM TRUDOM PREVAZIDJU NASI NASLEDNICI - SVOJIM USPEHOM....E ZA TO JE VREDELO ZIVETI...a nagrada..od Boga nece izostati , pa ma u kom obliku ona stigla. LEP POZDRAV Big Grin
#13
Nebih da uvredim nikoga,naprotiv,ali pojedinci koji imaju mnogo postova,i tako su "stekli pravo vip loze",napisali su vise gluposti,nego li pojedinci koji su imali,stvarno sta da kazu,a napisali samo par postova.....to je cinjenica. Ionako,niko nikada nece objaviti bas ONO sto bi mnogi zeleli...i to je cinjenica. Za sve sto neko zeli da "sakrije" postoji pp ovog foruma i preko pp moze da razmeni izkustva,sa grupom ljudi ili pojedincem,u koga ima poverenja ili slicno. A,to sto gosti gledaju sve,to se jednostavno resava,registrujes se i cao....pa,forum i sluzi za to,da bi sto vise ljudi videlo post i pokusalo da doprinese resenju necega. Kada je 5 ljudi,koji se skupe u jednu grupu,bilo pametnije od njih 100 koji se samo muvaju tuda. I sva slucajna saznanja o lokacijama,specificnim mestima se dobijaju od ljudi,koji su u "prolazu" kroz forum. I sta kada tih 5 "VIP" clanova zapadne u corsokak i zatrazi pomoc od ostalih koji nisu "VIP",sta ce da dobiju kao odgovor? Nista! Bice samo ono,"idite u vasu sobu,pa se dogovarajte i dalje,mi Vam nismo dovoljno VIP". Tu nema srece,braco moja,to odvajanje ljudi,na vredne i manje vredne ili zasluzne i manje zasluzne,nikada nije srecu donelo...nikome. Zivi bili,pa videli. Admine,samo ces da oteras one neVIP clanove na druge forume kod kojih je nebitno da li si VIP ili nisi VIP,gde su svi jednaki. To je i onaj forum VUMI probao,pa sta je ostalo od njega...ostalo je par ljudi koji se kad-kad ukljuce,i postao je forum grupe od par ljudi. Totalno bezveze. Naravno,nista nezelim da solim pamet nekome,samo sam izneo svoje misljenje,koje je takvo,kakvo jeste,a ovo sto postoji prepucavanje na forumu...to krivim admina sto to nepreseca u startu. Jednostavnim brisanjem takvih postova,svi oni gube volju za prepucavanjem.
#14
U potpunosti si upravu Pechina 11420 , ali mislim da bi trebalo da bude jedan odeljak nazovi prostorija u kojoj bi imalo sta da se kaze bez vredjanja i prepucavanja.  Isti ti clanovi nazovi VIP odeljka ako hoce savet ostalis mladjih po stazu na forumu mogu da komentarisu sa njima ali sa pravom mislim da bi trebalo praviti malo razlike izmjedju ovih i onih. Sa GROTAGOLD se slazem u potpunosti, zasto bi neki pilicar vredjao nekog kako je glup,soli pamet i nema nista pametno da kaze nego lupa a ne cuje odnosno ne cita to sto je napisao. Koliko interesantnih tema je ADMIN zakljucao zbog vredjanja i prolupavanja . Kada bi pogledali realno vise od 50 % tema bi trebalo biti zakljucano. Znam nekoliko clanova koji su se povukli sa foruma ili obrisali svoj profil. ZASTO ? Sa druge strane ima clanova koji imaju po 3,4,5,6 profila . Drugi su pak samo uclanjeni da bi prikupljali informacije bez komentara . Lepo je kada pogledate statistiku foruma da broj clanova iz dana u dan raste ali koliko je zapravo onih duplih, koliko posmatraca a koliko PRAVIH TRAGACA !
#15
Ovde se srecom "Chat" soba naprosto ne koristi / da li sto nece niko da gubi vreme ili naprosto sto se na nekom drugom forumu ispuca a ovde svrati da pokupi sto tamo nije stigao govoreci o pecenju,jaganjcima,prasicima,rakiji i vinu i tudjim svastikama / pa kad neko i udje da pomene neku normalnu temu salete ga kao pcela sace sa ispitivanjem o svemu i svacemu -sto na chat_u sto na PP i kad se na kraju uvere da je pokupljeno sve sto smatraju interesantno covek naprosto postane "ignorisan".E pa ovde u takvoj VIP sekciji tako nesto nece biti moguce-bar sto se tice tih goluba preletaca i prevrtaca ! Sva ta "slucajna saznanja" onih koji su dosli do njih od clanova koji nisu hiper aktivni neznaci da treba da budu i OCERUPANI,OCISCENI I NA KRAJU IGNORISANI.To je njihov trud i znoj to je njihova zasluga TO JE NJIHOVA SRECA koju netreba tek tako "pokupiti"..jer nevalja se..nije ljudski vec ih treba usmeriti i pomoci im ako smo u mogucnosti a ako na kraju sami zatraze neciju pomoc onda stvar ide u nekom drugom nadam se dobrom pravcu.
Vremenom se ipak pokazala razlika razlicitih foruma po tematici i vrsti forumasa pa samim tim i temama za javnu raspravu i sve to na kraju dodje na svoje mesto - "SVAKA PTICA U SVOJE JATO"...  a sto se tice jednakosti svih nas to me podseca na ono komunisticko samoupravljanje gde su prividno svi bili jedanki ali je rukovodsvo nosilo kajmak 8)
#16
lazni elitizam vodi u jos jednu stranputicu koja se zove jednoumlje,
ja cu rado ostati sa "sirotinjom rajom" koja je ispod zamisljene vip crte i koja sebi sme da dozvoli da nesto ne zna, da nesto ne razume i da nesto pita .
sretno vam bilo "vipovci"...
#17
Sa GROTAGOLD,bas nebih mogao da se slozim,da neko nekoga moze da "ocerupa"? Ajd,molim te,objasni,kako neko moze tebe licno da "ocerupa",to jest da ti pokupi tvoje znanje i saznanje,ako ti licno nezelis da otkrijes ono sto znas??? Nikako mi nije jasna takva konstatacija,da "neko moze da te ocerupa". Sto,zar mislis,da ce u nekakvoj VIP ili nebitno kakvoj lozi,svi da kazu sve sto znaju? Sve ce biti isto,samo za uzi krug ljudi i nista vise od toga. Zivi bili pa videli. A,sto se tice,jagnjica,prasica i ostalih spomenutih konstatacija,pa sta je tu cudno? O cemu ljudi koji se poznaju medjusobno i ZAJEDNO rade terene,bez obzira sto sam ja iz Smederevske Palanke,,cetvorica iz Nisa ,dvojica iz okoline Bora,i dvojica iz Okoline Milanovca,trojica iz inostranstva....ali svi radimo zajedno,bez obzira,ko gde zivi. Znaci,svi se poznaju licno,sto nebih rekao za druge clanove,bilo kog foruma,gde svako radi za sebe. Jagnjici,prasici, i ostalo,sto spominjes je sastavni deo terena,kada idemo zajedno i nevidim sta je tu cudno. Da li bi trebalo,da pisu ljudi o mesnim narescima,pa bi onda zadovoljilo formu,koja bi za tebe bila prihvatljivija? Da li to znaci da,ako okrenes jagnje na raznju nakon zavrsenog terena,pretstavlja neki greh ili bi trebalo da predjemo na pastete i salame? Totalno mi je to,"degute" sto bi rekli neki,ali svako prema svojim finansijskim mogucnostima,sebi pravi ugodjaj. ponovo se ponavlja jedna te ista,"konstatacija",kaze se nesto,ali nema veze da li je tako ili nije u stvarnosti. Ko je tebe licno "iscedio" i uzeo ti sva tvoja saznanja i na kraju te ignorisao? Pazi molim te,ti si sad,naivan ko devojcica,pa te neko prevario da mu ispricas sve sto znas...nije nego. Nemam nista protiv uvodjenja,bilo kakvih "loza" ili nebitno kako se zovu ti "klubovi",cak sta vise,i treba da napravite nesto posebno za "strucnjake" koji "nece da Vas iscede",vec ce sve da Vam daju na tacni,svaku informaciju. Sve se plasim,da ce biti,bas tako,kako ti pricas,prijatelju. Nebitno,samo napred,u nove pobede i filtrirajte "nepodobne" clanove,pravite onako kako su zamislili ovi iz AAS-a,posto se ocigledno vidi njihov uticaj i na ovaj forum,nazalost. Zao mi je,iskreno,sto je tako,jer je ovo moj prvi forum ciji sam clan postao,jer do pojave ovih iz tog famoznog AAS-a,je sve bilo nekako,bas onako...korektno i mogao je svako ko udje da sazna nesto o bilo kojoj temi da se radi. VEoma interesantan forum je bio. Medjutim,ovo je moje misljenje,misljenje nekoga ko na svim forumima i uopste na Net-u ima samo jedan nick,a to je Pehina11420 i nijedan vise,ali dobro. I mail mi je takav,pehina11420@hotmail.com. JEr zasto bi se zvao,ovako ili onako,ako ono sto mislim,to i kazem...nekrijem se iza bilo kakvog "udruzenja",niti iza bilo koga. To sam sto jesam i nikako drugacije,a to sto nekome smeta,kada napisem nesto o necemu sto je toliko ocigledno,e to je vec nesto drugo. Nikada nisam kao pojedinci zastupao stavove bilo koga,ako meni to neodgovara i neslazem se sa tim sto drugi kaze. I zasto bih. Imam svoje misljenje,a sad sto to pojedincima smeta,kada im u oci kazes da je crno-crno,a da je belo-belo...to je vec druga stvar. I dalje tvrdim da je to famozno AAS udruzenje,samo interesna sfera,uzeg kruga ljudi koji sede u tom njihovom,"rukovodstvu" a da su ostali clanovi,samo pioni u celoj toj njihovoj,bezveznoj prici,prepunoj iskrivljenih istina i jos kojekakvih nebuloza. Razumem kada neko nema dovoljan mentalni kapacitet da shvati na vreme,sta je pozadina svega toga u tom AAS-u,ali Boze moj...takvi i treba da potonu za svoje "ideale",jel tako? To sto ce im biti kasno,kada shvate,to je njihov problem,jer na svu srecu,postoje ljudi koji su se izvukli iz te,kako sam ih ranije nazivao "sekte",ljudi koji su sada za te,kao nekakvi "jeretici" ili ko zna,mozda "izdajnici",posto vidim da GROTAGOLD spominje nekakve izraze,preletaci,ovi,oni,izraze koji su veoma "popularni" u danasnje vreme,ali negativno. Sto Vam prijatelji taj isti GROTAGOLD,nekaze koje jos nikove koristi po drugim forumima,da vidimo,da li se,mozda on i ja razlikujemo po iskrenosti? Sto nekaze da je trazio i broj telefona i raspitivao se kada ce jedan nas clan ekipe da dodje u Srbiju. Zasto je to trazio od ljudi koji su ga "iscedili" i koji su ga na kraju ignosrisali,kako on kaze. Pa ko bi,trazio kontakt sa ljudima koji ga "cede" i "ignorisu"? Ajd,sad...ko tu negovori istinu ili,zbog cega negovori istinu? Mene mnogo ljudi poznaje po Srbiji,licno,cak i pojedini clanovi AAS-a,sa kojima imam,veoma korektan odnos,ali bas korektan,jedino sa "satelitima" tog udruzenja nemam,ama bas nikakav,niti imam ikakvo misljenje o takvima,jer me nezanimaju.I da skratim pricu,nebih da Vam  smetam vise,posto,ovi njihovi,stalno imaju nekakve primedbe i zalbe,na bilo kakav komentar,koji se dotice njih...ovom prilikom,molim administratora ovog foruma,ovako javno,da IZBRISE MOJ NALOG na ovom forumu,jer se ocigledno neslazemo,po misljenju i razmisljanju,a i da nebih ujedno vise bio kost u grlu ovih "strucnjaka" iz AAS-a i njihovih "satelita" i glasnogovornika,jer su njihovi komentari poceli mentalno da me prazne,mnogo su,braco,negativni. Pogotovo mi smeta sto toliko pametuju,da mi je muka vise,od tolike kolicine "pameti" i informisanosti,koju prosipaju po netu svuda. Zagadise,braco mila,svaki kilobajt na Net-u svojim izvitoperenim vidjenjima stvarnosti,da je to vise preteralo sve granice. A,da se ja vise nebih konfrontirao sa njima,za dzabe,najjednostavnije i najpostenije je,da obrisem nalog i da necitam vise njihove nebuloze. Jer,ako to neuradim,opet cu,slucajno da "preletim" na forum,pa cu opet da naidjem na neku "genijalnu umotvorinu" tih istih,da me badava iritiraju da se opet ukljucim u nekakvu polemiku...stvarno mi nije potrebno. Naravno,dugujem izvinjenje svim korektnim ljudima na ovom forumu i JAVNO SE IZVINJAVAM takvima,ako su kojim slucajem bili uznemireni mojim komentarima i JAVNO SE ZAHVALJUJEM adminu ovog foruma,sto me je trpeo,i sto mi nije brisao postove,bez obzira  da li se slazemo oko necega ili ne.A Vi prijatelji i neprijatelji iz AAS-a,sad mozete da odahnete,imate jednog kriticara manje. Pozdrav svima...zbogom.
#18
(27-10-2012, 11:32 AM)grotagold link Piše:Ovde se srecom "Chat" soba naprosto ne koristi / da li sto nece niko da gubi vreme ili naprosto sto se na nekom drugom forumu ispuca a ovde svrati da pokupi sto tamo nije stigao govoreci o pecenju,jaganjcima,prasicima,rakiji i vinu i tudjim svastikama / pa kad neko i udje da pomene neku normalnu temu salete ga kao pcela sace sa ispitivanjem o svemu i svacemu -sto na chat_u sto na PP i kad se na kraju uvere da je pokupljeno sve sto smatraju interesantno covek naprosto postane "ignorisan".E pa ovde u takvoj VIP sekciji tako nesto nece biti moguce-bar sto se tice tih goluba preletaca i prevrtaca ! Sva ta "slucajna saznanja" onih koji su dosli do njih od clanova koji nisu hiper aktivni neznaci da treba da budu i OCERUPANI,OCISCENI I NA KRAJU IGNORISANI.To je njihov trud i znoj to je njihova zasluga TO JE NJIHOVA SRECA koju netreba tek tako "pokupiti"..jer nevalja se..nije ljudski vec ih treba usmeriti i pomoci im ako smo u mogucnosti a ako na kraju sami zatraze neciju pomoc onda stvar ide u nekom drugom nadam se dobrom pravcu.
Vremenom se ipak pokazala razlika razlicitih foruma po tematici i vrsti forumasa pa samim tim i temama za javnu raspravu i sve to na kraju dodje na svoje mesto - "SVAKA PTICA U SVOJE JATO"...  a sto se tice jednakosti svih nas to me podseca na ono komunisticko samoupravljanje gde su prividno svi bili jedanki ali je rukovodsvo nosilo kajmak 8)

..."GDE JE OVDE NAPISANO IME >PEHINA11420< ?? ?? ??
#19
(10-09-2012, 04:57 PM)Milesevac link Piše:Velika je razlika izmedju 10000 i 50 clanova jer 10000 svakako zna vise i sigurno vredi vise.
Jeste, kada bi samo svi ucestovali u diskusijama.
Citat:Svojom registracijom posetilac je pre svega uvazio i forum i ostale clanove, pa se na taj nacin svrstao se medju kolege.
Bice prijatelju da ti ne poznajes nas narod
Citat:Bolje jedan kvalitetan i koristan post, nego stotina budalastina, skrabotina i uvredljivih replika. Ne meri se covek po tome koliko prica i pise vec sta !
Cista petica
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)