Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znak
#1
Zna li neko nesto o ovom znaku.Slican takav sam nasao u Turskoj grupi na fcb. Samo sto ovaj znak ima sest rupa a Turski osam u nizu i deveta iznad .


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Kod mene pise da treba da ima 7 alki [altina],odnosi se na potkapinu i samorodno kale.
Odgovori
#3
Citat:Kod mene pise da treba da ima 7 alki [altina],odnosi se na potkapinu i samorodno kale.

Zdravo Molder. Imam kamen so 7 alki i od strana na istiot ima uste dve alki vo kosina, dali imas nesto za toa?
Odgovori
#4
Jel zna neko sta znaci uklesan trougao i krug,jedno pored drugog na kamenu?
Odgovori
#5
Ovakvi znakovi se ne pominju u mojim spisima ali sam zakljucio da se trougao( kao i cetvorougao) kao znak pojavljuje na mestima koja su opisana u mojim spisima. Na mestu koje sam vec ovde opisao ,Prosecen kamen, postoji ovakav znak .Udaljen je jedno stotinak metara od mesta gde je blago pronadjeno. Znak se nalazi pored reke ,tj.na putu koji ide pored same reke .Stotinak metara uzvodno nalazi se kamen koji izgleda kao da ga je neko presekao na pola i blago je bilo ostavljeno izmedju te dve polovine,pokriveno samo sa nekoliko kamena.Karakteristicno je da na ovom kamenu nije bilo nikakvih znakova iako ih u blizini (u krugi od jednog km )ima dosta. Na primer na stotinak metara od prosecenog kamena.ali na suprotnoj strani od trougla nalazi se ,,alka" odnosno znak u obliku kruga uklesan na steni. U pravcu u kojem je pukotina odnosno taj prosek na kamenu nalazi se znak u obliku pravougaonika na udaljenosti od dvadesetak metara.Napominjem da ovi znakovi nisu navedeni u spisima iako se pominje prosecen kamen i to veoma precizno opisan.
Nadam se da ce ti ovo moje zapazanje biti od koristi na terenu .Pozdrav.
Odgovori
#6
Plandzijo,taj znak sam nasao na Cemerniku,pa zato sam i pitao.Hvala na odgovoru,nadam se i ja da ce mi pomoci tvoje zapazanje.Pozdrav
Odgovori
#7
ova kazuva kolku dupki tolku grobovi na znacajni turci vo toa vreme ima resenie ima i zamki pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)