Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TWO BOX - Interesantno
#1
Vrlo zanimljiv video , prvi put vidim ovako nesto.
Sigaran sam da ce dezurni kriticari da mu nadju manu, samo me zanima ko ce biti prvi (salim se )  Smile
Bas bih voleo da cujem nase ljude sa ovog foruma koji se bave samogradnjom, zanima me njihovo misljenje.

Pozdrav

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Lu_ZvKN9IM&feature=player_embedded[/youtube]
Odgovori
#2
odlican je sta da kazem drugo.
Odgovori
#3
vrlo zanimljiv aparat mada voleo bi da vidim kakve rezultate postize u zemnji
Odgovori
#4
To je sve koncepcija na osnovama jednog americkog vojnog detektora a sada je poznat kao "TreasureHound EagleEye Searchcoil"...inace odavno vec pravljen u rucnoj radinosti (a najvise modela je radjeno u Bugarskoj).Tacno je da ima dubinu u zavisnosti pod kojim su uglom medjusobno postavljeni "prijemnik i odasiljac" a i koliko su uzajamno odvojeni na nosecoj "letvici".Diskriminacija skoro nikakva, vrlo nestabilan u pokretu (u toku nosenja i rada) daje fals signale a o mineralizovanom zemljistu i da ne govorimo-na stene daje signal kao da su mete.Moze da posluzi za krupnije predmete u zemlji pod uslovom da se odprilike zna tacna lokacija jer kao sto sam rekao nije za "siroku pretragu"-zbog nestabilnosti.Ovo je samo moje misljenje na osnovu nekakvog kakvog-takvog iskustva u radu sa aparatima na ovoj koncepciji a moguce je da ima jos gomila varijanti ovog uredjaja tako da bih i ja voleo da cujem jos necija iskustva.


Odgovori
#5
grotagold u pravu si nazalost nestabilnost je prateca pojava vecine pi i two box aparata ali samo pod uslovom da zaista imaju mogucnost dubinske detekcije
nisu namenjeni za brzu pretragu terena stabilnost i dubina neidu zajedno
vazdusni testovi po meni nisi merodavni jer ne oslikavaju ni priblizno realnu situaciju na terenu
konane ono za ono    jeste tako kao sto ti rekoh i moze sve
Odgovori
#6
Ima jedna vrlo zanimljiva varijanta zvana ... bicikl. Ima isto tako dvije odvojene sonde, ali se dade zaklju?iti da se balans postiže kontra fazom.
Zaklju?io sam da bi to  ogao biti ultimativni detektor za šetnju po šumi jer bi se mogao natjerati da radi dobru diskriminaciju uz eliminaciju zemlje i elektromagnetskih smetnji, ali uz prijemnik s detekcijom u 4 kvadranta. Radim na tome.
Odgovori
#7
I ja se slazem da je interesantan TWO BOX.Za vazdusni test nije za potcenjivanje.Samo kad bi ovde bio prikazan i test kako radi za ciljeve zakopane u zemlju.Onda bi mogli da uslede jos koji komentari.Na kraju krajeva sve nas mislim da zanima sta moze detektor otkriti u zemlju.
Odgovori
#8
Za mog gareta gti imam tu dubinku ali i dalje ne znam da radim ......pisti non stop cim krenem iako sam sve radeo po upustvo....i na kraj iznerviram me i ja to ne fermam vise uopste evo jos jedan lep link za to: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EnRP7gd140U[/youtube] poz drugovi
Odgovori
#9
Pisti zato sto je jako nestabilan na mineralizaciju...ja sam imao jedan takav uredjaj drugog proizvodjaca i mogu ti reci..tacno je da ima dubinu ali sam zivaca i zivaca pogubio sa njim radeci na terenu. Kako ga mrdnem sa rukom iole ostrije on zapisti a kod provere dali daje metu ili mineralizaciju proveri ga tako sto ces sa leve na desnu stranu da ga pokrenes i on ima signal a u vracanju se gubi ili je slabiji i nestabilan..onda je mineralizacija 100% a u suprotnom slucaju ako sa oba pravca daje signal onda proveri jos jedno iz drugog ugla od 90 stepeni i ako ima signala onda je to meta. Ja nisam imao zivaca da se sa njim vise maltretiram i otudjio sam ga a posebno zato sto nije bas najprikladniji za sve terene jer ako dohvatim granu ..kamen ili sta drugo on zapisti malo...e svega mi je bilo dosta. Toliko od mene sto nemora da znaci da sam u pravu samo sam dao moja locna iskustva.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)