Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montana VLF
#1
Ovde imate semu i pcb VLF detektora. Naisao sam na raznorazna misljenja, mozda nekome i posluzi. http://www.detektory.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=116
Odgovori
#2
Prijatelju neradi ti link ?
Odgovori
#3
Imam ja shemu, ali ne znam kako ju zakaciti na ovom forumu. Montana ima nekoliko zanimljivih rjesenja, ali mi se generalno dizajn ne sviđa. Posebno je zanimljiv nacin dobivanja GEB i Disc. faza pomocu PLL-a, ali tu vidim i problem: 1/f sum PLL-a. Kad se faze uzimaju pomaknute za nekakvo kasnjenje pomocu obicnih RC filtara ostvaruje se puno bolja faza i bez 1/f faznog suma. Mozda zvuci blentavo, ali je u ovom slucaju jednostavnije ujedno i bolje.
Odgovori
#4
(30-08-2012, 01:41 AM)Davor link Piše: Imam ja shemu, ali ne znam kako ju zakaciti na ovom forumu.

Uputstva za postavljanje slika:

http://www.skrivenoblago.com/forum/index...475.0.html
Odgovori
#5
Hvala za uputu. Shema mi nije na ovom racunalu, ali imam u vidu pa cu ju zakaciti cim stignem.
Odgovori
#6
Evo sheme:
[Slika: 19tqqe.gif]

Imam otprilike isto to i u pdf-u ali s prikazom PCB pride.
I dalje mislim da se vise isplati baciti oko na neka druga rjesenja.
Odgovori
#7
Delimo misljenja, i ja smatram da je bespotrebno zakomplikovana sema. Ja cu za koji dan da krenem da radim Caesar detektor ciju sam semu uzeo sa ovog foruma pa cemo videti rezultate. Koristim fiserovu F4 sondu.
Odgovori
#8
Caesar ima neka zanimljiva rjesenja, a moja zamjerka bila bi binaran ton - odmah ti sprzi mozak s maksimalnom glasnocom. OK, ima VCO, ali svejedno.

Osobno vise volim proporcionalan ton.
Odgovori
#9
Dobro, videcemo kakav je cezar. Prvo moram da proverim valja li mu ponudjeni PCB ili moram sam da ga pravim na osnovu seme...
Odgovori
#10
Sa ceskog sajta:

[Slika: nvclch.jpg]

[Slika: 35i3yqb.jpg]

[Slika: 20t3w9k.jpg]

[Slika: t6th75.jpg]

[Slika: nvecsx.jpg]

[Slika: 2s7df9y.jpg]

[Slika: 126e59t.jpg]

Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)