Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fisher F2-11'' Double D coil
#1
Pozdrav svim kolegama sa foruma Smile Ovo je moj prvi post i nadam se da sam na pravom mestu. Imam gore pomenutu sondu a nedostaje joj elektronika koju planiram da napravim. Mozete li mi reci koju bih semu mogao da koristim, da li mora biti konkretno za taj model ili postoje jos neke, mozda cak i bolje, varijacije? Inace, studiram elektroniku pa imam dosta iskustva u toj oblasti pa bih mogao da se izborim sa slozenim sistemima ali obzirom da sam nov u ovoj oblasti svaka pomoc je dobrodosla!

Pozdrav!
Marko
Odgovori
#2
Mislim da neces naci semu za F2 ali posto se razumes u elektroniku izmeri induktivnost TX i RX namotaja (saznaj na kojoj frekvenciji radi F2) pa posle vidi da li odgovara nekom starijem Fisher modelu za koji se moze naci ispravna sema...
Pozzz
Odgovori
#3
F2 i F2-11 rade na 5,9 KHz. Evo bas citam, ako se ne varam ta sonda se koristi i na F2 i F4.
Odgovori
#4
Ma neces naci semu ni za F2 ni za F4... Nacices za samo za starije modele na primeer 1265 ili 1266 oni rade na 4.8 KHz. Evo ovde imas semu, PCB i tema je razradena  http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=14422
Odgovori
#5
Iskoristi cezarovu semu, 1265 ili 1266 su komplikovanije seme ,a sa cesarovom semom radice sigurno dobro posto mu prijemnik od fisera 1235  !
Odgovori
#6
@dr.jare nije problem, verujem da je necu naci, i tako sam proveo mnooogo vremena kopajuci Smile samo sam hteo da napomenem koja je sonda u pitanju i na kojoj frek. radi cisto radi uporedjivanja sa ostalim modelima.

@orbit upravo razmatram tu semu. Znate li za koju frek. su trenutne vrednosti elemenata?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)