Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
popova cuka
#11
eve nesto od popova cuka dali e znak ili e sama priroda


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#12
Prijatele Angelov, se nadevam stom objavi i fotografija od popova cuka deka si od toj kraj. Dali mozes da se rasprasas dali pred 20 godini tamu, vo popova cuka imalo nekoja prestrelka, znaci imalo nekoj od Turcija dojden da vadi pari pa mu napravile namestaljka, i se pukale megu sebe, imalo i ranet vo noga nekoj od ucesnicite? Ako mozes da naucis kade se slucilo toa, javi mi......ima malku nadez tuka :-)
Odgovori
#13
ne e od turcija tuku od gostivar albanec e dojden pocinat e pred 2 meseca kaluzot e izvaden od nego a parite seuste ne se tamu treba da ima manastir i 9 groba
Odgovori
#14
Ako mislis na Isle od Tetovo togas da i toj bese prisuten tamu zaedno so turcinot od Turcija. Turcinot e seuste ziv, ne e pocinat....
Odgovori
#15
IBISH OD TETOVO
Odgovori
#16
Taka e moja greska, namerna ili nenamerna, ne e bitno :-)
Odgovori
#17
Vo red e Filip ziv covek nesakajki gresi
Odgovori
#18
jas nesum od delcevo ama imam dokument  i sum bil na pp cuka vo delcevo toa se slucajno desi sinot na toj covek od tetovo raboti vo germ. so mene i bevme samo da znaete deca parite seuste stojat i e golem problem da se raboti koj moze da raboti jas go davam dok. poz
Odgovori
#19
se e vo red, znam go Ibish, ama 36 liri na trojca podeleni i tolku imalo prstrelka na kraj na fevruari zaboraviv godina 1992 ili 1993 samo sto celata prikazna e namestena vistinskiot popov cukar i vistinskiot  djavol dol se sosem podaleku kamenjata se premeteni od tamu i odneseni vo s.Kiselica pak na popova cuka samo sto tamu nema  djavol dol
Odgovori
#20

Zdravo zivo prijateli jas so moi prijateli bev blizu do popova cuka i  mislam deka tamu e popova cuka ,prvo na Ibish e pukano pred 20tina godini i toj pukal so pistol i izbegal na Delcevski pat noke bilo mi kaza.Ako e toj vistinskiot izvor ima do nego mnogu orevi i nad nego pat a edno dva metri nad izvorot desno e dupka golema iskopana ama mnogu odamna drugi obelezja nemashe ,a koga piesh voda od izvorot pozadi na stotina metri ima cuka...mislam deka e taa nemavme vreme da porabotime na slucajot.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)