Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IZBOR ?
#1
Molim za misljenje za ove detektore i ako ih neko ima vec neka napise svoja iskustva
NOKTA Golden Sense Gold Detector
NOKTA GoldenSense Metalldetektor
MINELAB GPX 5000 Gold Detector
Odgovori
#2
JA sam to isto pitanje postavio i dobio odgovor
NE BACAJ PARE UZALUD
Odgovori
#3
Pa kad si dobio takav odgovor za koji si se onda MT odlucio? Meni odgovara bilo koji Pi dubinac...ZA KOJI ONDA M.T. DA SE ODLUCIM????
Meni netrebaju oni za oranice i njive da si brckam po koju paricu do 15-20cm i da se sepurim po sajtovima KAO VELIKI POZNAVALAC M.T. TEHNOLOGIJE ...ILI ONI ZA PLAZE.....neka bude obican dubinac i da nemora da mi odvaja nista jer uglavnom po ovim cukojebinama nisu nasi preci zakopavali konzerve po kozjim stazama. Ako se pronadje neki "sumnjivi" lokalitet nije tesko prosetati se u precniku do 10-15m pa idemo dalje...nema zadrzavanja !!! Zato i trazim neki PI dubinac ali i da eliminise (bar donekle) mineralizaciju  8)
Odgovori
#4
grotagold

u prvom postu na ovoj temi postavio si pitanje vezano za aparate koji su koncepcijski tj. funkcionalno totalno razliciti.
ona prva dva /nokte/ su sarene laze, i o njima je u vise navrata pisano i ovde a i po drugim forumima,
da se ne ponavljamo, dovoljno je da potrazis na pretrazivacu na srpskom jeziku te termine tipa nokta, lrl i slicno
minelabi iz gp serije su napravljeni pre svega kao specijalci za samorodno zlato,
i predstavlja jedan stvarno vrhunski aparat za takvo nesto dokazan na terenima sirom australije odakle je "rodom".
naravno on se moze koristiti veoma uspesno i za druge vrste traganja.

u drugom svom postu , pitas i odgovaras sam na to sto pitas, kazes

Meni odgovara bilo koji Pi dubinac...ZA KOJI ONDA M.T. DA SE ODLUCIM????
Meni netrebaju oni za oranice i njive da si brckam po koju paricu do 15-20cm i da se sepurim po sajtovima KAO VELIKI POZNAVALAC M.T. TEHNOLOGIJE ...ILI ONI ZA PLAZE.....neka bude obican dubinac i da nemora da mi odvaja nista


ovako nesto kad procitam odma shvatim da se iza monitora krije poznavalac tehnike i tehnologije , metal detektora i slicne opreme i to sa velikim iskustvom.
da li bi se mozda pristao i napisao sa kojim sve aparatima si se do sada susretao i isprobao ih,
cisto da znamo sta odma da isklucimo iz predloga ...
Odgovori
#5
odgovorite coveku kad vas lepo pita......
brate prijatelju rodjace grotagold tebi treba budak i lopata nema boljeg dubinca od te dve stavke...
upravu si i mene bre nerviraju ovi poznavaoci MT-DTV-TRES-GRUND-SENZ-XGTI TEHNOLOGIJA SAMO ME ZBUNJAVAJU....
a tek ovi sto traze novcice zamisli ceo dan mlati detektorom kopa male rupice sve nesto dubina 20-30  cm tek oni me izludjuju kada pocnu da se hvale pa jos slike kace ....ma budalllleeeeeeeeee
bolje da si najdem kzance ili cup be neg da brckam po cel dan za ednu parku eba ga....
koe nesam u pravu ma begaj be vi beogradjani ga samo zazuljujete nemate si be dve blage veze koje vi mojega znajete
jel tako zemo jesam im reko kuj gi be je.e koje se kurce ovde oni misle da su neki eba ga
Odgovori
#6
Nevredi "BODATAJSON"-e da se nerviras..ja sam to odavno prestao!!! Ovde sam na forumu da ponesto pitam a da i ponesto kazem...ali AVAJ..skoro da nemam kome! Velika vecina trubi trule price u stilu "mamca" za sve i svasta nebi li se dokopali nesto korisnoga za samoga sebe ili prosledili informacije za one koje to "zivo interesuje"(na ovaj ili onaj nacin) NE DELIM LJUDE PO POREKLU ILI MESTU STANOVANJA VEC PO ISKRENIM NAMERAMA I ONO MALO DUSE U SEBI AKO JE ISTA OSTALO OD NJE -GLEDAJUCI U KAKVOM SVETU ZIVIMO.Svetu sebicluka,materijalizma,lazi,prevara i svega onog sto olicava darodavca tih osobina (a taj neko nije svakako BOG)!!!...a opet..BOGU SE MOLE DA IM DA TO STO TRAZE...P A  K A K O  D A  I M  D A !!! Pitas nekog sa krajnje ljudskim namerama da ti objasni ili da dobronameran savet za nesto a onda se dobiju odgovori u rukavicama i u stilu cula...rekla...kazala...a ovamo po drugim forumima naveliko prodaju ili licno ili kao "zastupnici" iste te stvari za koje nezele ili neznaju da ti lepo daju iskren odgovor. Sto se tice budaka,asova i lopate..to si u pravu  - ne kopa se iz fotelje vec na terenu ali ipak uz "malu pomoc prijatelja" (mislim na MD)...ODAVNO SAM VEC KAZAO I BIO SAM DO SADA 100% U PRAVU DA LJUDI MOGU DA IMAJU PUNU SOBU VRSNIH I MANJE VRSNIH UREDJAJA SA RAZNIM OSOBINAMA-CENOM-POREKLOM-FABRICKIH ILI RUCNO PRAVLJENIH ALI DZABA IM SVE TO AKO NEZNAJU GDE CE...AKO IM "ONO NESTO" U NJIMA NE KAZE..GDE DA IDU I GDE DA SRECU SVOJU NADJU...UVEK JE BIVALA ONA NARODNA "KOLIKO DAS TOLIKO I DOBIJES"
Odgovori
#7
grotagold evo odgovor prva dva modela NOKTA su sranje ali S R A NJ E cista budalastina i prevara.......
MINELAB GPX 5000 Gold Detector je odlican  ima banebeograd  u ponudi kosta ali vredi.....
koliko vidim ti hoces da trazis samo cupove kazane kovcege znaci velike stvari na velikim dubinama sto automatski znaci da ti od gore navedenih modela netreba nijedan jer oni imaju sasvim drugu namenu ....
uzmi najobicnijI PI DETEKTOR OD NEKOG OD NASIH MAJSTORA OVDE SA SAJTA snesko-fiks-orbit ima odlicne aparate probaj da radis sa tim aparatima pa ako ti se dopada ovaj hobi i ako imas nalaze lako ces kupiti bolje dublje ustvari svi mi to trazimo -retko kada nadjemo-
ja sam licno promenio dosta detektora sto mi se danas svidi i radi bezprekorno sutradan cu mu naci 1001 manu ili prosto dosadi mi taj model uzmem drugi sto je meni dobro nemora da znaci da ce valjati i tebi.....
eto moj savet i odgovor na tvoje pitanje kontaktiraj nekog od ovih majstora pa biraj fiks ima deltu snifer snesko ima deltu dosta dobru orbit ima vise modela svi su ok momci nisu prevaranti i dobices dobronameran savet....
Odgovori
#8
BODA....sve si mi lepo kazao..hvala..ali je jedno porazgovarati sa nekim o toj temi a nesto sasvim drugo isto to realizovati..tek onda nastaju zavrzlame u stilu...HAJDE MO NA TEREN PO TVOM IZBORU (?) PA DA ISPROBAS I DA SE UVERIS KAKO SE PONASA UREDJAJ...he he he....."to se zove INFORMATIKA... a tu sam skolu prosao..pa ima jedno 20 godina ! U svakom slucaju vec ce se neko naci da bude pri ruci a da pri tom ne drzi iza ledja kukavicje jaje...AKO MI JE SUDJENO BICE MOJE AKO NIJE NE POMAZE NI PUK VOJSKE !!!
Odgovori
#9
(12-06-2012, 10:08 PM)grotagold link Piše: zavrzlame u stilu...HAJDE MO NA TEREN PO TVOM IZBORU (?) PA DA ISPROBAS I DA SE UVERIS KAKO SE PONASA UREDJAJ...
ne razumem, sta je lose u tome sto ti je neko ponudio da pre kupovine isprobas detektor i to jos na tvom terenu?
Odgovori
#10
(12-06-2012, 10:14 PM)banebeograd link Piše: [quote author=grotagold link=topic=932.msg6818#msg6818 date=1339531725]
zavrzlame u stilu...HAJDE MO NA TEREN PO TVOM IZBORU (?) PA DA ISPROBAS I DA SE UVERIS KAKO SE PONASA UREDJAJ...
ne razumem, sta je lose u tome sto ti je neko ponudio da pre kupovine isprobas detektor i to jos na tvom terenu?
[/quote]

Ma to je OK..samo sto uz MD ide vlasnik..ili vlasnici..pa vozac pz jos po neki prijatelj...he he..prica je dosta providna..slozices se 8)
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)